PikoškyCestovanie

Plánujete dovolenku v Ázii? Toto je 10 miest, ktoré na vašom zozname nemôžu chýbať

Návšteva Ázie je skvelou voľbou pre milovníkov cestovania, dobrodruhov a ľudí, ktorí zbožňujú objavovanie nových chutí a jedál. V tomto článku vám prinášame zoznam 10 úžasných miest, ktoré sú pre Áziu typické. Úplne chápeme, že sa počas jednej dovolenky nedajú navštíviť všetky a tak tento článok vnímajte ako inšpiráciu pri vašom plánovaní a výbere tej správnej destinácie.

Singapur (zdroj obrázku: canva.com)
Singapur (zdroj obrázku: canva.com)

1. Singapur 

Mesto nekonečných možností vás svojim zjavom dostane okamžite. Obrovské budovy, množstvo nákupných centier a pozoruhodný výber jedál ázijskej kuchyne vám ukáže, ako má vyzerať veľkomesto. Miestny obyvatelia si potrpia na čistotu a vyhadzovanie odpadkov na zem je prísne zakázané. Čistota však nebude jediné čo vás v Singapure prekvapí a tak ak túžite vidieť ako sa dajú efektívne využiť finančné zdroje a vybudovať nádherné mesto, určite sem zavítajte. 

Bangkok (zdroj obrázku: canva.com)
Bangkok (zdroj obrázku: canva.com)

2. Bangkok 

Thajsko sa za posledné roky teší obrovskému nárastu turizmu a jeho najnavštevovanejším miestom je práve hlavné mesto Bangkok. To svojim návštevníkom ponúka nekonečné množstvo možností trávenia voľného času a spomienky na celý život. Preslávil ho aj film “Vo štvorici po opici 2” a tak niet divu, že tu mnohí ľudia chodia hľadať podobné zážitky. Krásne pláže, pekné pamiatky a skvelé jedlo sú hlavnými dôvodmi prečo sa toto mesto ročne umiestňuje na najvyšších priečkach najlepších miest sveta. 

Soul (zdroj obrázku: canva.com)
Soul (zdroj obrázku: canva.com)

3. Soul 

Južná Kórea už dávno nie je to čo bývala a dnes turistov víta s otvorenou náručou. Jej hlavné mesto Soul je dokonalou ukážkou ich pohostinnosti a kultúry, ktorá sa výrazne odlišuje od našej západnej. V Soule sa určite nudiť nebudete a svojim návštevníkom ponúka bohatý program. Či už sa chcete prechádzať po krásnych parkoch, nakupovať, objavovať kórejskú kuchyňu, pamiatky alebo užiť si nočný život, môžete. 

Hongkong (zdroj obrázku: canva.com)
Hongkong (zdroj obrázku: canva.com)

4. Hongkong 

Na svete je len málo miest, ktoré by sa mohli porovnávať s Hongkongom. Jeho veľkú časť tvoria trávnaté plochy a hory, vďaka čomu aj napriek svojmu vysokému počtu obyvateľstva vôbec nepôsobí preľudnene a stiesnene. Hongkong je veľmi moderným mestom a investície, ktoré do neho boli vložené sú vidieť na každom rohu. Svojim návštevníkom ponúka množstvo atrakcií, pričom medzi najznámejšie patrí svetelná a zvuková šou Symphony of Lights, Avenue of Stars, Disneyland, Ocean Park alebo nádherné výhľady z Victoria Peak. 

Tokio (zdroj obrázku: canva.com)
Tokio (zdroj obrázku: canva.com)

5. Tokio 

Jedným z najfascinujúcejších miest nielen Ázie, ale celého sveta je jednoznačne Tokio. Prelína sa v ňom tradícia a modernosť, a každý návštevník v ňom nájde čo hľadá. Nech už sa zaujímate o starodávne svätyne, život cisárov, cost-play, najnovšie technológie alebo svet robotiky, Tokio ponúka úplne všetko. 

Šanghaj (zdroj obrázku: canva.com)
Šanghaj (zdroj obrázku: canva.com)

6. Šanghaj 

Najväčšia metropola Číny sa ročne teší niekoľkým miliónom návštevníkov, ktorí sem prídu objaviť jej krásy. Prechádzka po nábreží, početné záhrady, úžasné Ľudové námestie alebo zábavný park Disneyland sú len jedny z mála vymenovaných atrakcií, ktoré môžu návštevníci Šanghaja spoznať. 

Yangon (zdroj obrázku: canva.com)
Yangon (zdroj obrázku: canva.com)

7. Yangon 

Mesto Yangon je najväčším mestom Mjanmarska. Vyznačuje sa náboženským, politickým a historickým významom. Mesto si zamilujú cestovatelia, ktorí radi spoznávajú iné kultúry a zbožňujú dobrodružstvo. Yangon ponúka veľa zaujímavých atrakcií a nudiť sa v ňom nikto nebude. Obľúbeným je napríklad jazda kruhovým vlakom, z ktorého si môžu záujemcovia vychutnať ohromujúce pamiatky alebo navštíviť trhy, ryžové polia, či rušné dediny. 

George Town (zdroj obrázku: canva.com)
George Town (zdroj obrázku: canva.com)

8. George Town 

Menej známym, ale nádherným je historické mesto George Town, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa na západnom pobreží Malajzie na ostrove Penang. Je rajom pre milovníkov jedla a kultúry, ktorí tu prídu na svoje. Mestečko je dosť malé a tak je možné jeho uličky preskúmať pohodlne pešo. Zaujímavými pamiatkami je napríklad kaštieľ Cheong Fatt Tze alebo Arménska ulica s Malou Indiou. 

Yogyakarta (zdroj obrázku: canva.com)
Yogyakarta (zdroj obrázku: canva.com)

9. Yogyakarta

Za kultúrne centrum Indonézie je považovaná Yogyakarta, známa tiež ako Jogja. Známa je pre svoje úzke a kľukaté historické uličky, chutnými jedlami, fascinujúcou umeleckou scénou a priateľskými obyvateľmi. Yogyakarta ponúka návštevníkom zaujímavú prehliadku miestnych tradícií a zvykov, ktoré zahŕňajú možnosti vyskúšania batikovania, hrania na hudobné nástroje alebo sledovania bábkových či tanečných vystúpení. 

Hoi An (zdroj obrázku: canva.com)
Hoi An (zdroj obrázku: canva.com)

10. Hoi An 

Snáď jedno z najkrajších vietnamských miest je Hoi An. Staré mesto je zapísané vo svetovom dedičstve UNESCO a jeho oblasť je stará približne 2 000 rokov. Mesto ponúka zaujímavú ukážku histórie, ktorá bola výrazne ovplyvnená kráľovstvom Chan a číňanmi. Kľukaté uličky a obchodné domy v čínskom štýle dodávajú tomuto miesto jedinečnú atmosféru. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button