Pikošky

Ako v Thajsku spoznáte spoločníčku Ladyboy?

Pri návšteve Thajska vás okrem krásnej prírody zaujmú aj nádherné ženy. Zdanie však môže na prvý pohľad klamať a tak sa z krásnych spoločníčok v samotnom závere môžu vykľuť muži. Ako predísť trapasu a vopred odhaliť často nechcené prekvapenie?

Ladyboy je zvyčajne nádherná žena, u ktorej by ste pravdepodobne ani nepredpokladali, že by mohla byť mužom. Nielen krásne oblečenie a make up, ale aj plastické operácie robia zázraky a tak sa vám môže veľmi rýchlo stať, že na exotickej dovolenke zažijete obrovské prekvapenie. Ladyboys sú populárne najmä v Thajsku a Filipínach, ale nájsť ich tiež môžete v Indii, Japonsku alebo Indonézií. Ako teda môžete zistiť, či ste práve spoznali skutočnú ženu alebo sa snažíte o ladyboya? 

Jedinečný zaujímavý rozhovor priamo natáčaný priamo na ulici si môžete pozrieť tu: 

Sledujte výšku a hlas  

Prvým indikátorom, ktorý vám vraví, že pravdepodobne nebude všetko v poriadku je výška ženy. V Ázii sú celkov ženy menšieho vzrastu, priemerná výška thajky je 157,3cm. V prípade, že za vami príde alebo vy pôjdete za ženou, ktorá bude merať viac ako 1,7 metra, je dosť pravdepodobné, že v skutočnosti bude mužom. Samozrejme, že sa výška ťažšie odhaduje kvôli vysokým podpätkom a tak svoj pohľad môžete zamerať aj na ruky a nohy, ktoré sú zvyčajne u mužov väčšie. 

Okrem vizáže si môžete zmenu všimnúť aj v hlase. Aj napriek tomu, že sa ladyboys snažia o verné napodobenie ženského hlasu, často je poznať veľký rozdiel. 

Aj make-up hrá veľkú rolu v premene na Ladyboy (zdroj obrázku: flickr/Rafia T)
Aj make-up hrá veľkú rolu v premene na Ladyboy (zdroj obrázku: flickr/Rafia T)

Ženskosť, gestá a preháňanie 

Ladyboys svoju rolu žien naozaj milujú a robia všetko pre to aby sa jej čo najviac priblížili. Často sa dokonca viac správajú ako dámy alebo to so svojim správaním príliš preháňajú. Typickým je pre ne prehnaná ženskosť, výrazné kývanie bokov, elegantné držanie tela a dokonalá chôdza. Vrtenie vlasmi a nadmerné líčenie sú len bonusom. 

Okrem vystupovania to ladyboys preháňajú aj so samotným správaním. Preháňajú takmer úplne všetko a každá ich reakcia je často okázalá. Darí sa im vyčnievať z davu, pretože obyčajné ženy sú viac rezervované a pútajú na seba omnoho menej pozornosti. 

Viac rád o tom, ako spoznať a rozlíšiť ladyboys nájdete aj v tomto videu: 

Mužské črty 

Ak si ani po predchádzajúcich radách nie ste istý ako spoznať či je daná žena ladyboy môžete si začať všímať typické mužstvé vlastnosti tela, ktoré sa len veľmi ťažko skrývajú. Muži majú v porovnaní so ženami širšie ramená, hrubšie žily, ktoré sú často viditeľné na povrchu kože, užšie boky, hranatejšie brady, rovnejšie zápästia a tiež takzvaný ohryzok. Nie všetky z týchto vlastností sa ľahko odstraňujú chirurgicky, no napriek tomu ich ladyboys často dokážu perfektne zamaskovať. 

Niekedy je veľmi ťažké rozoznať, či ide o muža alebo ženu, v niektorých prípadoch je to jednoduchšie (zdroj obrázku: flickr/Rafia T)
Niekedy je veľmi ťažké rozoznať, či ide o muža alebo ženu, v niektorých prípadoch je to jednoduchšie (zdroj obrázku: flickr/Rafia T)

Spýtajte sa 

Aj keď nejde o úplne taktnú otázku, väčšina ladyboys sú otvorené a nemajú problém pravdivo priznať, že sa nenarodili ako ženy. Ak otázku správne formulujete málokedy sa stane, že niekoho rozladíte, aj keď samozrejme nikto vám nemôže garantovať, že sa tak nestane. 

Možným zistením ešte môže byť ukázanie občianskeho preukazu. V Thajsku ho musia všetci povinne nosiť so sebou a tak si pri jeho kontrolovaní môžete všimnúť aké pohlavie je v ňom uvedené. 

Ladyboys nájdete najmä pri návšteve špeciálnych klubov a barov. Táto fotka pochádza z jedného z ich vystúpení na pódiu (zdroj obrázku: flickr/John Shedrick)
Ladyboys nájdete najmä pri návšteve špeciálnych klubov a barov. Táto fotka pochádza z jedného z ich vystúpení na pódiu (zdroj obrázku: flickr/John Shedrick)

Pri spoznávaní exotiky vám držíme palce. Ak sa túžite ladyboyom vyhnúť, nenavštevujte gay bary, ladyboy bary a vyhnite sa tiež kabaretným šou. Ak vás naopak ladyboys lákajú, výdite týmto miestam v ústrety a spoznajte doteraz nepoznané. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button