CestovanieKultúra

V Hongkongu na pár dní? Tieto miesta určite navštívte

Hongkong je okrem veľkých námorných prístavov známym turistickým miestom. Rozvíjajúca sa ekonomika mesta umožnila vybudovanie zaujímavých turistických atrakcií, ktoré každý rok navštívia milióny ľudí. Čo by ste si v Hongkongu nemali nechať ujsť? Prinášame vám zoznam piatich miest, ktoré by ste rozhodne pri návšteve Hongkongu mali vidieť.

1. Nádherný výhľad z Victoria Peak

Victoria Peak je veľký kopec známy tiež ako Mount Austin alebo The Peak. Každý rok ho navštívi približne sedem miliónov turistov a je obľúbenou atrakciou. Najkrajšie fotografie Hongkongu pochádzajú práve odtiaľto. Nachádzajú sa tu dve nákupné centrá, niekoľko reštaurácií, záhrady, galéria a množstvo turistických trás. Na horu sa dostanete lanovkou, autobusmi, taxíkom alebo pešo. 

Výhľad z Victoria Peak na mesto (zdroj obrázku: canva.com)
Výhľad z Victoria Peak na mesto (zdroj obrázku: canva.com)

2. Jazda lanovkou Ngong Ping 360

Jazda lanovkou je skutočným zážitkom (zdroj obrázku: canva.com)
Jazda lanovkou je skutočným zážitkom (zdroj obrázku: canva.com)

Úžasný výhľad na krásnu panorámu Lantau uvidíte z kabíny lanovky Ngong Ping. Na jej vrchole sa nachádza niekoľko atrakcií, ako napríklad Veľký Budha, rybárska dedina Tai alebo kláštor Po Lin. Na svoje si tu prídu milovníci nakupovania, ale aj deti. Nachádzajú sa tu štyri zábavné tematické atrakcie, ktoré sa páčia nielen deťom, ale aj dospelým. 

Na vrchole sa nachádza socha Budhu (zdroj obrázku: canva.com)
Na vrchole sa nachádza socha Budhu (zdroj obrázku: canva.com)

3. Veľký Budha – Tian Tan Budha 

Keď sa vyveziete lanovkou Ngong Ping 360 môžete na vrchole hory navštíviť najznámejšiu bronzovú sochu Veľkého Budhu. Je vysoká 34 metrov, vyrobená bola z 202 bronzových kusov a dokončená bola v roku 1993. Je jednou z piatich najväčších sôch Budhu v Číne. Znázorňuje vzťah medzi človekom a prírodou. Považovaná je za hlavné centrum Budhizmu v Hongkongu a je taktiež vyhľadávanou turistickou atrakciou. K Soche vedie 268 dlhých schodov a prístup k nej je pre návštevníkov zdarma. Spoplatnený je vstup do vnútra sochy. 

Krása tejto sochy vám vyrazí dych (zdroj obrázku: canva.com)
Krása tejto sochy vám vyrazí dych (zdroj obrázku: canva.com)

4. Ocean Park 

Je jedným z najnavštevovanejších zábavných parkov v Ázií. Svojim návštevníkom ponúka ukážky podmorského sveta, oceanárium, stovky živočíchov a súčasťou je zábavný park. Nechýbajú šialené horské dráhy a množstvo atrakcií. Rozdelený je na dve časti a návštevníci môžu pri presune využiť lanovkový systém alebo pozemnú lanovku Ocean Expres. Nachádza sa tu tiež najdlhší vonkajší eskalátor v Hongkongu. Cieľom parku je spojiť ochranu prírody so vzdelávaním. 

Zábavný park Ocean Park v Hongkongu (zdroj obrázku: canva.com)
Zábavný park Ocean Park v Hongkongu (zdroj obrázku: canva.com)

5. Hongkong Disneyland

Nachádza sa tu piaty Disneyland na svete, ktorý je zároveň druhým Disneylandom v Ázií. Vlastní ho vláda Hongkongu spolu s americkou spoločnosťou The Walt Disney Company. Funguje od roku 2005 a každý rok privíta niekoľko miliónov návštevníkov. Pri výstavbe boli dodržané kultúrne odlišnosti a princípy feng šuej. Park je rozdelený na štyri časti a nachádza sa tu množstvo atrakcií. Je najmenším zo všetkých parkov Disneyland. Je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi, ktoré by ste pri návšteve Hongkongu nemali vynechať.  

Ohňostroje sú v Disneylandoch veľmi obľúbené (zdroj obrázku: canva.com)
Ohňostroje sú v Disneylandoch veľmi obľúbené (zdroj obrázku: canva.com)

Navštívili ste už Hongkong? Napíšte nám do komentára, ktoré miesta pri jeho návšteve očarili vás. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button