CestovanieKultúraPikošky

Disneyland nájdete v Ázii trikrát

Zábavné parky s názvom Disneyland sú známe po celom svete. Prvý bol otvorený v Kalifornii a neskôr k nemu pribudli ďalšie. V Ázii boli otvorené v Tokiu, Hongkongu a Šanghaji. Čím sú výnimočné?

Na svete je zatiaľ postavených a zároveň otvorených šesť zábavných parkov Disneyland. Tri z nich sa nachádzajú v Ázií, jeden v európskom Paríži a dva v Amerike. Tam pôvodne vznikol celý príbeh Disney a ikonické postavičky, ktoré pozná celý svet.

Obľúbeným je napríklad Goofy (zdroj obrázku: canva.sk)
Obľúbeným je napríklad Goofy (zdroj obrázku: canva.sk)

Disneyland v Tokiu

Bol prvým otvorených Disneylandom na východe a dodnes sa teší veľkej obľube. Začal sa stavať 3. decembra 1980. Jeho brány sa otvorili 15. apríla 1983. Má rozlohu viac ako 465 000 m² a nachádza sa 15 minút jazdy vlakom od Tokia. Je rozdelený na dve časti nesúce názov Disneyland a DisneySea. Prvá časť Disneyland je klasickým zábavným parkom s množstvom atrakcií. DisneySea je svojim obsahom zameraný na podmorský svet a všetko s ním spojené. Radený je medzi najdrahšie zábavné parky a viaceré atrakcie sú vhodné skôr pre staršie deti.

Každý Disneyland ponúka svojim návštevníkom veľké množstvo rôznych atrakcií (zdroj obrázku: canva.sk)
Každý Disneyland ponúka svojim návštevníkom veľké množstvo rôznych atrakcií (zdroj obrázku: canva.sk)

Disneyland v Hongkongu

Otvorený bol 12. septembra 2005. Bol postavený na malom polostrove s výbornou polohou. Má vlastný prístav, pláže a rôzne zábavné atrakcie, ktoré v Disneylande nemôžu chýbať. Sú tu aplikované feng shui prvky a tradičné čínske prvky. Je najmenším z Disneylandov, ale od roku 2018 je naplánované jeho zväčšenie. Dokončené by malo byť v roku 2023 a pribudnúť by mali svety Marvelu a Ľadového kráľovstva. 

Najobľúbenejším sú v Disneylande obrovské ohňostroje (zdroj obrázku: canva.sk)
Najobľúbenejším sú v Disneylande obrovské ohňostroje (zdroj obrázku: canva.sk)

Na jednom z najznámejších online turistických sprievodcov Trip Advisor je na druhom mieste v najlepších zábavných parkoch Ázie. Dokonca získal cenu Best of the Best v kategórií Traveller´s choice, ktorá je každoročne udeľovaná zariadeniam s najlepšími recenziami.

Disneyland v Šanghaji

Jeho stavba bola zahájená v roku 2011 a po piatich rokoch bol 16. júna 2016 otvorený verejnosti. Je šiestym Disneylandom na svete. Jeho dominantou je obrovský hrad, ktorý je najväčším zo všetkých zábavných parkov na svete. Svojou rozlohou je takmer dvakrát väčší ako Disneyland v Kalifornii. Zahŕňa dva hotelové rezorty Art Nouveau Shanghai Disneyland Hotel a Pixar Toy Story Hotel, nákupnú a zábavnú zónu. Rozdelený je na šesť tematických oblastí: Tomorrowland, Micky Avenue, Fantasyland, Adventure Isle, Treasure Cove a Gardens of Imagination. Dostupnosť do Disneylandu v Šanghaji je naozaj dobrá a dokonca má svoju vlastnú zastávku metra. 

Disneyland navštívia ročne milióny návštevníkov (zdroj obrázku: canva.sk)
Disneyland navštívia ročne milióny návštevníkov (zdroj obrázku: canva.sk)

Od ostatných Disneylandov sa odlišuje čínskymi prvkami, ktoré tu boli aplikované. Tie si môžu návštevníci všimnúť na každom rohu. Napríklad pri slávnostnom otvorení mal na sebe Mickey s Minnie zlato červený odev, ktorý je typický pre Čínu. 

Navštívili ste už niekedy Disneyland? Napíšte nám do komentáru, ktoré atrakcie sú vaše najobľúbenejšie.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button