Cestovanie

Najväčší víkendový pouličný trh majú v Bangkoku

Thajsko je v posledných rokoch obľúbenou dovolenkovou destináciou a Bangkok sa doslova hemží zahraničnými turistami. Je veľa zaujímavých miest, ktoré sa v ňom dajú navštíviť a jedným z najvyhľadávanejších je pouličný trh Chatuchak.

Základné informácie 

Trh Chatuchak je organizovaný počas víkendov. Ide o jeden z najväčších pouličných trhov na svete a rozprestiera sa na ploche o veľkosti 35 akrov.  Predáva sa tu obrovské množstvo rozličného tovaru. Či už hľadáte starožitnosti, oblečenie alebo šteniatka, nájdete tu úplne všetko. Obľúbeným sú aj stánky s tropickým ovocím alebo rôznymi pouličnými jedlami. Viac informácií nájdete priamo na stránkach chatuchak.org alebo na ich sociálnych sieťach. 

Odporúčania pre turistov 

Nakoľko je trh naozaj obrovský, je veľmi ťažké sa na ňom orientovať. Pre návštevníkov sú pri vstupe nachystané mapky, ktoré pomáhajú v orientácií. Dokonca sa tu nachádza aj informačná kancelária, ktorá je hneď na okraji trhu. Všeobecne je trh rozdelený do 27 rôznych sekcií, v ktorých každý nájde čo hľadá. Je lepšie vopred si premyslieť či chcete trh navštíviť len kvôli atmosfére alebo chcete nájsť konkrétnych predajcov. 

Kúpiť sa tu dá takmer všetko (zdroj obrázku: canva.com)
Kúpiť sa tu dá takmer všetko (zdroj obrázku: canva.com)

Najlepšie je trhovisko navštíviť hneď ráno, keď sú na ňom menšie davy a teplota vzduchu je nižšia. Otvorený je počas soboty a nedele od šiestej ráno do šiestej hodiny večer. Denne ho navštívi približne 200 000 ľudí, takže je naozaj dobré zvážiť v akú hodinu a koľko času na ňom plánujete stráviť. Čo sa týka komunikácie s predajcami, tak väčšina je ochotných vyjednávať o cene. Dôležitým upozornením však je, že väčšina predajcov neprijíma karty. Je teda nutné zobrať si so sebou viac hotovosti, aby ste nakoniec neľutovali, že ste si museli niečo na trhoch kvôli nedostatku hotovosti odoprieť.  

Na nákupy si so sebou nezabudnite vziať hotovosť (zdroj obrázku: canva.com)
Na nákupy si so sebou nezabudnite vziať hotovosť (zdroj obrázku: canva.com)

Čo navštíviť v Bangkoku? 

Okrem úžasného trhoviska ponúka Bangkok množstvo ďalších zaujímavých miest. Jedným z najpopulárnejších je Wat Arun, ktorý v preklade znamená Chrám úsvitu. Je obľúbeným miestom turistov, ktorí ho môžu obdivovať nielen zvonka, ale za poplatok navštíviť aj jeho interiér. Jeho steny sú pokryté mozaikami čínskeho porcelánu. Chrám dlhý 270 metrov je najnavštevovanejší počas východu a západu slnka. 

Wat Arun (zdroj obrázku: canva.com)
Wat Arun (zdroj obrázku: canva.com)

Obľúbeným je aj Chrám ležiaceho Budhu, ktorý je v Thajsku známy ako Wat Pho. Ide o budhistický chrámový komplex, ktorý najviac preslávila pozlátená socha ležiaceho Budhu. Ide o najväčšiu ležiacu sochu Budhu v Thajsku. Okrem tejto sochy sa tu nachádza ďalších 394 sôch Budhov, ktoré návštevníci nájdu v štyroch rôznych kaplnkách. 

Wat Pho (zdroj obrázku: canva.com)
Wat Pho (zdroj obrázku: canva.com)

Grand Palace v minulosti slúžil ako sídlo pre thajských kráľov a ich dvoranov. Dnes je tento Veľký palác súčasťou cestovateľských plánov snáď každého turistu, ktorý plánuje navštíviť Bangkok. Steny paláca zdobia krásne štruktúry, ktoré odkazujú na klasickú architektúru kombinujúcu thajský a európsky štýl. Najobľúbenejším miestom v celom komplexe je Wat Phra Kaew, v ktorom sa nachádza smaragdová socha Budhu. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button