PikoškyCestovanieKultúra

TOP 10: Absurdít, ktoré sú úplne normálne v Južnej Kórei

Južná Kórea bola pre nás kedysi neznámou krajinou, ale dnes s otvorenou náručou víta svojich návštevníkov. Preslávil ju najmä K-pop, ale aj mnohé absurdity, na ktorých sa často baví celý internet. My sme pre vás zozbierali desať najlepších.

Plastické operácie sú mimoriadne obľúbené (zdroj obrázku: canva.com)
Plastické operácie sú mimoriadne obľúbené (zdroj obrázku: canva.com)

1. Plastické operácie sú úplne normálne 

Kým u nás sa stále na mnohé chirurgické zákroky pozeráme s nepochopením v Južnej Kórei sú plne akceptované. Najmä celebrity a hviezdy K-popu sú ikonami, ktorým sa chcú ľudia priblížiť a tak investujú nemalé peniaze do svojho vzhľadu. Investície súvisia najmä s nákupom kozmetiky, ale aj priamymi zásahmi do tela v podobe chirurgických zákrokov

2. Lekársky turizmus 

Nielen obyvatelia v Južnej Kórei sú fanúšikmi plastickej operácie. Úpravu tela vyhľadávajú aj mnohí ďalší ľudia, ktorí Južnú Kóreu navštívia kvôli dostupným možnostiam, kvalifikovaným chirurgom a nízkym cenám. Práve ceny sú často rozhodujúce, pretože sú oproti zahraničným krajinám omnoho lacnejšie. 

Kozmetický priemysel patrí medzi najzárobkovejšie (zdroj obrázku: canva.com)
Kozmetický priemysel patrí medzi najzárobkovejšie (zdroj obrázku: canva.com)

3. Muži milujú make-up 

To, že na vzhľad si ľudia v Kórei potrpia ste už pravdepodobne pochopili z predchádzajúcich dvoch bodov. Platia však tieto trendy aj na mužov? Pravdaže! Muži tak isto ako ženy podliehajú plastickým operáciám a úpravám tela. So všetkým úzko súvisí aj využívanie rôznej dekoratívnej kozmetiky, ktorú majú muži taktiež v obľube. Južná Kórea patrí medzi najväčšie veľmoci kozmetického priemyslu a ľudia bez rozdielu pohlavia svoj vzhľad upravujú dennodenne. 

Toaletný papier je darček, ktorý neurazí (zdroj obrázku: canva.com)
Toaletný papier je darček, ktorý neurazí (zdroj obrázku: canva.com)

4. Toaletný papier ako darček 

Ak niekto v Kórei kolauduje dom, klasickým darčekom je toaletný papier alebo prací prostriedok. Ak by ste náhodou navštívili Južnú Kóreu a niekto by vás predsa len zavolal na kolaudáciu nového bytu či domu s darčekom si príliš starosti robiť nemusíte. Veď predsa, praktické darčeky sú najlepšie darčeky. 

Číslo štyri rozhodne nepatrí medzi populárne (zdroj obrázku: canva.com)
Číslo štyri rozhodne nepatrí medzi populárne (zdroj obrázku: canva.com)

5. Tetrafóbia 

Čo toto divné slovo znamená? Tetrafóbia je strach z čísla štyri, ktorému sa vyhýba väčšina Kórejčanov. Výslovnosť tohto čísla je v Kórei podobná slovíčku smrť a tak sa ho snažia využívať čo najmenej. Je úplne normálne ak budete vo výťahu, ktorý bude mať tlačidlá 1,2,3 a F. 

6. Milostné hotely 

V centrách niektorých kórejských miest sa nachádzajú nápadné farebné hotely bez okien. Sú príliš farebné aby boli obyčajnými budovami a unikli vášmu zraku. Tieto hotely sú špeciálne vybavené a poskytujú dostatočnú anonymitu zákazníkom, ktorí túžia nielen po láske. 

7. Extrémne divné miesta pre návštevu

Každá krajina sa snaží turistov zaujať krásnymi miestami, početnými atrakciami a ďalšími doplnkovými službami, ktoré celkovo zlepšia dojem z celej krajiny. Nemôžeme tvrdiť, že Južná Kórea sa o to nesnaží tiež, ale stále existujú miesta pri ktorých sa budete chytať za hlavu. Napríklad v meste Jeju sa nachádza erotický zábavný park Love Land a tiež park Penis Haesindang, v ktorom sa nachádza množstvo sôch presne zodpovedajúcich jeho názvu. Dokonca sa v Kórei nachádza aj reštaurácia s penisovou tématikou. Zaujímavou je aj budova v tvare obrovskej toalety, ktorá slúži ako múzeum hovienok s názvom PooPoo Land. V Insadongu majú dokonca aj Poop kaviareň. 

Otázky ohľadom krvnej skupiny sú úplne normálne (zdroj obrázku: canva.com)
Otázky ohľadom krvnej skupiny sú úplne normálne (zdroj obrázku: canva.com)

8. Vaša krvná skupina je dôležitá 

V Kórei je považované za úplne normálne pýtať sa ľudí na ich krvnú skupinu. Dôvod vás však určite prekvapí. V kórejskej kultúre veria, že vaša krvná skupina úzko súvisí s tým aký ste človek. Napríklad o skupine A sa vraví, že sú títo ľudia diplomatickí a zodpovední. Ľudia s krvnou skupinou 0 sú vraj priateľskí a energickí. Ak máte krvnú skupinu typu B, znamená to, že máte dobrodružnú povahu. Väčšinou sa otázky na krvnú skupinu pýtajú ľudia na takzvaných rande naslepo, kedy chcú rýchlo odhadnúť, aký je človek pred nimi. Všeobecne sa ženám neodporúča hovoriť, že má niekto skupinu B, pretože títo muži majú povesť playboyov. Čo si o tom myslíte vy? Sedí na vás popis vašej krvnej skupiny alebo nie? 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

9. Kovové paličky 

Vo viacerých ázijských krajinách miesto klasického príboru ľudia využívajú drevené paličky, ktorými konzumujú jedlo. V Južnej Kórei sa však rozhodli pre kovovú variantu, ktorou sa inšpirovali zo života kráľov. Tí v minulosti využívali k jedeniu paličky zo striebra. Nakoľko je striebro pomerne drahé, paličky sa v Kórei vyrábajú najčastejšie z nehrdzavejúcej ocele. 

V Kórei miesto tradičného "sýýýr" pred fotografovaním vravia "kimči" (zdroj obrázku: canva.com)
V Kórei miesto tradičného „sýýýr“ pred fotografovaním vravia „kimči“ (zdroj obrázku: canva.com)

10. “Sýýýýýýýýr”

Pred fotografovaním sa u nás najčastejšie hovorí tradičné “sýr”. V Kórei však majú pred fotografom vo zvyku vravieť “kimči”. Typickou pózou je široký úsmev a prostredník s ukazovákom vystreté na znak mieru. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button