KultúraPikošky

Šialene bohatí Aziati – film, ktorý jednoducho musíte vidieť

Film natočený podľa knižnej predlohy zožal úspech po celom svete. Nové herecké tváre, krásne prostredie a zaujímavý príbeh urobili z tohto počinu veľkofilm. Ak neviete na čo sa v televízií pozerať, tomuto filmu sa určite nevyhýbajte.

O čom je celý film? 

Hlavný dej sa točí okolo mladej Newyorčanky Rachel a jej priateľa Nicka. Tomu sa žení najlepší kamarát v Singapure. Rozhodne sa teda pozvať Rachel so sebou, aby ju po roku randenia predstavil svojej rodine. Spoločne sa nakoniec vydajú do Ázie a Rachel zisťuje, že o Nickovi rozhodne nevedela všetko. Okrem toho, že je jeho rodina šialene bohatá patrí medzi najprestížnejšiu smotánku v krajine. Rodina však nebude to jediné s čím sa bude musieť Rachel popasovať.   

Na čo sa môžete vo filme tešiť? 

Luxus. Jedným slovom sa dá dokonale opísať čo všetko uvidíte. Vo filme je dokonalé ukázaný život vyššej vrstvy ľudí. Nekončiace večierky, drahé autá, luxusné šperky a hriešne drahé oblečenie. V knihe autor veľmi dobre poukázal na pozlátko, ktoré život na úrovni prináša. Režisér ho dokázal dokonale preniesť do prostredia filmu a tak jednoducho nebudete vedieť kam sa máte pozerať skôr. 

Okrem úžasného prostredia, ktoré vytvorili tvorcovia filmu sa môžete tešiť aj na skvelé herecké výkony. Aj keď film prináša do Hollywoodu menej známe tváre za svojimi hereckými kolegami rozhodne nezaostávajú. Medzi známejšie tváre patrí komik Ken Jeong, ktorého môžete poznať z filmov ako Vo štvorici po opici, Policajtov švagor alebo Avengers end game. Na ocenenie Zlatý Glóbus bola za svoj herecký výkon nominovaná Constance Wu, ktorá stvárňuje hlavnú postavu Rachel. Taktiež bol nominovaný aj film v kategórií najlepší film, komédia alebo muzikál.  

Film Crazy Rich Asians prekvapil záujmom, ktorý vyvolal vo svete (reprofoto: Warner Bros)
Film Crazy Rich Asians prekvapil záujmom, ktorý vyvolal vo svete (reprofoto: Warner Bros)

Bonus: 10 Zaujímavosti o filme Crazy rich Asians, ktoré by ste mali vedieť:

  1. Film je natočený podľa bestselleru Kevina Kwanta, ktorý nesie rovnaký názov. 
  2. Ide o prvý film západnej produkcie po 25 rokoch, kedy v celom filme hrajú len ázijský herci. Naposledy bol natočený film The joy luck club v roku 1993. 
  3. Prvýkrát v Hollywoode hrajú hlavnú dvojicu obaja ľudia ázijského pôvodu. 
  4. Náklady na film boli 30 milińov dolárov. Film v kinách po celom svete zarobil viac ako 226 miliónov dolárov. 
  5. Nicka hrá vo filme Henry Golding, ktorý nie je študovaný herec. Predtým pracoval ako kaderník. Objavil ho až režisér Jon Chu prostredníctvom účtovníka, ktorý ho poznal. Okrem tejto role sme ho mohli vidieť aj vo filme Slušní chlapci, Nebezpečná láskavosť, Monsoon alebo Last christmas. 
  6. Vo filme krásna Astrid (Gemma Chan) obdarúva svojho manžela Michaela (Pierre Png) hodinkami značky Rolex. Autor knihy trval na tom, že to musí byť presne konkrétny typ hodiniek, ktorý spomenul v knihe. Kvôli autentickosti tak hodinky požičali od jeho majiteľa. Ten ich v roku 2017 kúpil za 17,8 miliardy dolárov. Spolu s hodinkami požičal aj strážcu na ich ochranu. 
  7. Na filme pracovalo 30 vizážistov, ktorí sa starali o to, aby sa v horúcich teplotách, ktoré v tej dobe v Singapure boli hercom nekazil make-up. Výsledok sa rozhodne podaril. 
  8. Aktuálne už sa pracuje na pokračovaní tohto úspešného filmu. Niektoré zahraničné portály dokonca informujú o tom, že bude vytvorená trilógia. 
  9. Po premiére filmu v Los Angeles bola na hercov zo strany jedného novinára uvalená kritika. Vyčítané bolo celému hereckému obsadeniu, že na červenom koberci na sebe nemali šaty ázijských návrhárov. 
  10. Poslednou zaujímavosťou je, že po skončení filmu rozhodne film nevypínajte. Počkajte čo skončia titulky, pretože po nich nasleduje krátka bonusová scéna. 

Videli ste tento film? Podeľte sa s nami o váš názor v komentári. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button