CestovanieAktuálne

Top ostrovy Indonézie: súostrovie Raja Ampat

Indonézia je jedna z najľudnatejších krajín v juhovýchodnej Ázii. Málokto však vie, že Indonézia má až 17 500 ostrovov, na ktorých by si našiel každý milovník cestovania to svoje „pravé orechové“.

Kto by nepoznal ostrov Bali, Jávu alebo Novú Guineu? Sú jednými z najnavštevovanejších a najznámejších ostrovov tohto malebného kútu zeme. Viete si predstaviť, že ak by ste chceli na každom indonézskom ostrove stráviť čo i len jeden deň, vrátili by ste sa domov až po skoro 48-mich rokoch? Nie nadarmo sa hovorí, že ak by sme chceli vidieť všetky krásy sveta, na to by ani jeden život nestačil.

V tomto článku si predstavíme súostrovie Raja Ampat, ktorý sa skladá zo štyroch veľkých ostrovov a stoviek miniatúrnych „fliačikov“. Vedeli ste, že práve Raja Ampat je domovom pre stovky druhov živočíchov, ktoré by ste inde hľadali len márne? Modré lagúny sú priam pastvou pre oči a milovníci šnorchlovania a potápania by tu natrafili na viac ako tri štvrtiny svetových odrôd koralov čo je desaťkrát viac ako v Karibiku. Poďme si teda predstaviť top ostrovy, ktoré by sme určite nemali vidieť len na fotkách.

Wayag

Tento dych berúci ostrov sa nachádza na východe Indonézie medzi ostrovmi Sulawesi a Západná Papua. Ako najväčší ostrov súostrovia Raja Ampat ponúka krásnu scenériu modrých lagún a zelených porastov nedotknutých ľudskou činnosťou. Výdobytky modernej doby ako internet a elektrina by sme tu hľadali len márne. Nečakajte však masy ľudí, je totiž takmer neobývaný a práve preto je fantastický na relax a úplný reset tela a duše.

Wayag v Indonézii s úžasnou prírodou
Wayag v Indonézii s úžasnou prírodou (Zdroj: Freepik)

Misool Island

Je situovaný najjužnejšie z pomedzi všetkých ostrovov Raja Ampat. V severnej časti ostrova leží mesto Waigama. Zeleňou pokrytú pevninu dopĺňa priezračne čistá voda hrajúca stovkami odtieňov modrej a zelenej. Netreba zabudnúť ani na morskú faunu a flóru. Okrem koralov je domovom aj pre Raje manta, papuánskeho úhora a mnohých ďalších.

Misool Insland má bohatý podmorský život
Misool Insland má bohatý podmorský život (Zdroj: Freepik)

Mansuar a Kri

Mansuar nachádza blízko ostrovov Kri, Gam a Arborek. Oproti ostrovu Misool, ktorý má rozlohu len niečo vyše dvoch kilometrov je Mansuar sedemnásobne väčší. Na svoju ideálnu dovolenku v raji si môžete vybrať z ôsmych vilových dediniek rozmiestených z každej strany ostrova. Či si vyberiete vilky uprostred tropickej zelene a budete si vychutnávať bohatú faunu, alebo si zvolíte vilky s mólami na mori, je len na vás. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úchvatný ostrov, určite si naplánujete aj výlet na ostrov Kri. Práve ostrov Kri je hlavnou atrakciou v okolí. Po oddychu na ostrove Mansuar si na Kri môžete užiť fantastickú túru v džungli.

Ostrov Kri
Plážová pohoda na ostrove Kri (Zdroj: Freepik)

Related Articles

One Comment

  1. Spätné upozornenie: Najkrajšie pláže v Thajsku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button