Cestovanie

Atrakcie, ktoré sú v Hongkongu zadarmo

Nechceme vám klamať, ale Honkong si naozaj zamilujete. Modernosť tohto mesta vás okamžite uchváti a sami nebudete vedieť, kam zájsť skôr. Rušný život, chutné jedlo, krásne pamiatky a zaujímavé turistické atrakcie sú dôvodom, prečo vám pri odchode bude za týmto mestom smutno.

V predchádzajúcom článku sme vám spomínali miesta, ktoré by ste mali navštíviť. Do nášho výberu sa vtedy dostal známy Tian Tan Budha, vrchol hory Victoria Peak a Ocean Park s Disneylandom. Hongkong však toho ponúka omnoho viac a ani po týždni by ste sa tu určite nenudili. Ktoré miesta a atrakcie môžete navštíviť bez poplatkov? 

Náboženská svätyňa Chi Lin Monastery

Kláštor Chi Lin známy aj ako Chi Lin Nunnery je veľký budhistický chrámový komplex. Je jednou z najpôsobivejších atrakcií, ktoré musíte v Hongkongu navštíviť. Nachádza sa na kopci Diamond Hill oproti záhrade Nan Lian. Založený bol už v roku 1934 a stal sa útočiskom pre budhistické mníšky. V roku 1998 bol prestavaný podľa tradičnej architektúry dynastie Tchang. Výnimočná energia je tu cítiť na každom rohu a autentickosť tohto miesta dotvárajú sochy vyrobené zo zlata, dreva, hliny a kameňa. Známou je napríklad socha bohyne milosrdenstva Guanyina alebo budjaka Sakyamuniho, ktorý je uctievaný ako zakladateľ budhizmu

Chi Lin Nunnery (zdroj obrázku: canva.com)
Chi Lin Nunnery (zdroj obrázku: canva.com)

Pri návšteve máte možnosť navštíviť napríklad ženský kláštor, nádhernú záhradu Lotus Pond alebo sieň nebeských kráľov. Možností je však omnoho viac. Kláštor Chi Lin je celkovo považovaný za jednu z najkrajších náboženských svätýň Hongkongu. Dobrou správou je, že pre návštevníkov je vstup úplne zadarmo. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

Úžasná svetelná šou a symfónia zvuku

Nádherná svetelná šou nesie názov Symphony of Lights. Ide o úžasnú svetelnú šou doplnenú zvukovými efektmi, ktorá prebieha každý deň na viac ako 40 budovách a troch atrakciách Hongkongu. Slová ako magické, čarovné a úžasné tu naberajú úplne nový rozmer a tak vám nezostane nič iné ako sa dívať na túto krásu s otvorenými ústami.

Symphony of Lights (zdroj obrázku: canva.com)
Symphony of Lights (zdroj obrázku: canva.com)

Svetelná šou doplnená filharmonickým orchestrom vo veľkom štýle je organizovaná každý deň o ôsmej hodine večer. Svojou veľkoleposťou sa zapísala aj do Guinessovej knihy rekordov ako najväčšia pravidelne sa opakujúca svetelná a zvuková šou. Návštevníci mesta si ju môžu vychutnať úplne zadarmo. Najlepšími miestami pre pozorovanie je nábrežie Tsim Sha Tsui alebo promenáda Avenue of Stars. Okúzľujúci pohľad je aj z lode výhliadkového trajektu v prístave Victoria. 

Avenue of Stars 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

Tak ako je pre Hollywood typický chodník slávy, teda Walk of Fame v Hongkongu majú svoj vlastný. Ide o Avenue of stars, na ktorom sa nachádzajú hviezdy hongkongského filmového priemyslu. Chodník sa nachádza pozdĺž nábrežia Victoria Harbour. Ak naň vstúpite zo Salisbury Garde privíta vás 4,5 m vysoká socha, ktorá je replikou sošky udeľovanej na filmových cenách v Hongkongu. Celá promenáda je dlhá 440 metrov a sledovať na nej môžete sto rokov hongkongskej filmovej histórie.

Bruce Lee má svoju podobizeň vo forme sochy taktiež umiestnenú na Avenue of Stars (zdroj obrázku: canva.com)
Bruce Lee má svoju podobizeň vo forme sochy taktiež umiestnenú na Avenue of Stars (zdroj obrázku: canva.com)

Na celej dĺžke promenády sú umiestnené plakety, v ktorých sú napísané mená známych filmových osobností. Niektoré okrem mien obsahujú aj podpisy a odtlačky rúk. Svoju plaketu tu má napríklad Jackie Chan, Bruce Lee, John Woo alebo Jet Li. Okrem plakiet si tu môžete všimnúť napríklad 2,5 metrovú bronzovú sochu Brucea Leeho alebo repliku pochodne olympijských hier z roku 2008. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button