CestovanieAktuálne

Bali otvára svoje brány turistom! Aké opatrenia treba dodržiavať, a ktoré miesta by ste mali navštíviť?

Jedna z najznámejších turistických destinácií na svete, populárny ostrov Bali v Indonézii po 18 mesiacoch opäť víta turistov. Ostrov Bali bol kvôli zlej pandemickej situácií turistom nedostupný, čo sa však od 14. 10 mení.

Aké sú súčasné bezpečnostné opatrenia na ostrove? 

Aktuálne je ostrov Bali otvorený len pre turistov, ktorí podstúpili očkovanie proti koronavírusu a majú platný Covid Pass. Po príchode na ostrov čaká všetkých zahraničných návštevníkov prvých päť dní karanténa, po ktorej sa môžu začať voľne pohybovať po prístupných častiach ostrova. 

Najväčším problémom od otvorenia ostrova je nefunkčnosť medzinárodného letiska Ngurah Rai, ktoré je hlavným cestovným uzlom pri návšteve ostrova Bali. Počas pandémie bolo letisko uzavreté a zatiaľ nikto nevie, kedy bude jeho prevádzka opäť spustená. Turisti tak musia využívať menšie letoviská

Miesta, ktoré na Bali musíte navštíviť 

Aj napriek tomu, že niektoré z nižšie spomínaných miest ešte nie sú sprístupnené turistom, súčasná pandemická situácia na Bali sa zlepšuje a tak ich z nášho zoznamu nevynecháme. Aktuálne je na Bali zaočkovaných približne 80% obyvateľov a počet prípadov nákazy výrazne klesá. 

Jedným z najkrajších miest na Bali je stredisko Lovina. Tradičným je preň čierny piesok, ktorý je sopečného pôvodu. Nekonečne dlhé pláže lemované palmami sú skvelým miestom nielen na kúpanie, ale aj pozorovanie delfínov a veľrýb. Lovina je známym pokojným miestom, kde nočný život príliš nehľadajte. Vydať sa odtiaľto môžete na mnohé výlety, pričom obľúbeným miestami sú najmä hinduistické chrámy, vodopády alebo jazerá. 

Nadšenci do vodných športov si zamilujú Sanur (zdroj obrázku: canva.com)
Nadšenci do vodných športov si zamilujú Sanur (zdroj obrázku: canva.com)

Milovníci pokoja a oddychu si zamilujú Sanur, ktorý je taktiež skúpy na nočný život. Svojim návštevníkom však ponúka niekoľkokilometrovú pláž s pozvoľnými prístupom do vody. Nachádza sa tu niekoľko atraktívnych možností vodných športov a oddychovať sem chodia najmä dôchodcovia. Tí si tu vychutnávajú najmä pokojnú atmosféru a oddych. 

Kuta, Bali (Zdroj obrázku: Canva.com)
Kuta, Bali (Zdroj obrázku: Canva.com)

V prípade, že si chcete na dovolenke užiť poriadny párty život navštívte stredisko Kuta. To je okrem nekončiacich párty známe aj pre svoje nádherné zlatisté pláže a jedinečné západy slnka. Turisti majú na výber z viacerých druhov hotelov a dostupných je aj veľa rôznych obchodov. Vo všeobecnosti patrí Kuta medzi najvyhľadávanejšie miesta a vhodná je aj pre turistov s obmedzeným rozpočtom. 

Luxusné kúpele, hotely, reštaurácie a kaviarne na úrovni si zamilujú všetci, ktorí zbožňujú štýlové veci a túžia po hotelovom rezorte ako z obrázku. Stredisko Seminyak je luxusným miestom zaručujúcim najvyšší štandard a špičkové služby, ktoré si však nemôžu dovoliť všetci. 

Aké výlety podniknúť? 

Nádherné fontány v paláci Tirta Gangga (zdroj obrázku: canva.com)
Nádherné fontány v paláci Tirta Gangga (zdroj obrázku: canva.com)

V prípade, že sa na Bali rozhodnete stráviť viac času alebo len budete chcieť zažiť niečo nové, môžete navštíviť rôzne zaujímavé miesta alebo atrakcie. Obľúbeným miestom je napríklad palác Tirta Gangga, ktorého okolie tvorí niekoľko bazénov s fontánami a záhradami. Miesto je obľúbené kvôli krásnym výhľadom a možnosti kúpania sa v spomínaných bazénoch. 

Úžasné opice v Monkey Forest (zdroj obrázku: canva.com)
Úžasné opice v Monkey Forest (zdroj obrázku: canva.com)

Netradičným zážitkom je návšteva Monkey Forest, teda opičieho pralesa, v ktorom majú návštevníci možnosť vidieť veľké skupiny opíc na vlastné oči. Dokonca sa s nimi môžu aj vyfotografovať. Krásne fotky sú aj z vodopádov Sekumpul, ktoré sú jedinečným miestom obľúbeným najmä u romantikov. Medzi ďalšie krásne miesta patria napríklad ryžové terasy Jatiluwih Green Land, jedinečný chrám na skale Pura Luhur Tanah Lot alebo ostrov Lombok

Chrám na skale  Pura Luhur Tanah Lot (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám na skale Pura Luhur Tanah Lot (zdroj obrázku: canva.com)

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button