CestovanieKultúraPikošky

Šanghaj je turistickým rajom

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Šanghaj na niekoľko dní, budete mať viac času na návštevu ďalších zaujímavých miest. V predchádzajúcom článku sme vám priniesli zoznam desiatich miest, ktoré by ste pri návšteve Šanghaja určite nemali vynechať. Pri jeho návšteve sa určite nudiť nebudete a tak sa v tomto článku môžete inšpirovať ďalšími zaujímavými miestami.

Tianzifang

Umelecká oblasť Tianzifang je známa remeselnými obchodmi, dizajnérskymi štúdiami, galériami, farbami a butikmi. Považovaná je za kultúrne dedičstvo mesta a obľúbená je nielen umelcami ale aj turistami. Táto oblasť má svoju kúzelnú atmosféru a určite by nemala chýbať na vašom zozname miest, ktoré treba v Šanghaji vidieť.

Shanghai Zoo

Predtým bola nazývaná ako Western Suburban Park a premenovaná bola v roku 1980. Nachádza sa tu viac ako 6 000 zvierat vrátane 600 vzácnych exemplárov. Ide napríklad o pandy obrovské, zlaté opice, aligátory Yangtze alebo juhočínske tigre. Šanghajská Zoo je rozdelená do piatich oblastí: vtáky, obojživelníky, mäsožravce, primáty a bylinožravce.

Návštevníci sa môžu tešiť z veľkého počtu druhov zvierat (zdroj obrázku: canva.com)
Návštevníci sa môžu tešiť z veľkého počtu druhov zvierat (zdroj obrázku: canva.com)

Wild Animal Park

Návštevníci parku majú možnosť vidieť divoké zvieratá naozaj zblízka. Areál s rozlohou 153 hektárov je domovom viac ako 200 druhov divokých zvierat. Park je rozdelený na niekoľko častí a jeho prehliadku môžete absolvovať pešo alebo autobusom. Ak si chcete pozrieť park z vtáčej perspektívy môžete tak urobiť z kabínky ruského kola, ktoré sa tu nachádza.

Shanghai Ocean Aquarium

Akvárium v Šanghaji je jedným z najväčších oceánskych akvárií na svete. Tvorí ho hlavná budova v tvare pyramídy a prístavby. Nachádza sa tu najdlhší podmorský výhliadkový tunel na svete. Jeho dĺžka je 155 metrov a návštevníkom ponúka jedinečný zážitok. Hlavná budova je rozdelená na niekoľko zón a ako prvé múzem na svete zahŕňa aj Čínsku zónu. Celkovo je návštevníkom predstavených päť svetadielov a štyri oceány. 

Jedno z najväčších akvárií na svete sa nachádza práve v Šanghaji (zdroj obrázku: canva.com)
Jedno z najväčších akvárií na svete sa nachádza práve v Šanghaji (zdroj obrázku: canva.com)

Shanghai Science and Technology museum

Šanghajské múzeum vedy a techniky ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá v Číne a funguje od roku 1995. Má 14 stálych expozícií medzi ktoré patrí svet robotov, svetlo múdrosti, prieskum zeme, spektrum života alebo napríklad svet zvierat.

Shanghai Natural History museum

Šanghajské prírodné múzeum je jedno z najväčších v Číne. Je v ňom vystavených viac ako 240 000 exponátov. Z toho je 135 000 kusov rastlinných, viac ako 62 000 kusov je zvieracích, 1 700 je minerálov a 700 pochádza z doby kamennej. Návštevníci majú možnosť vidieť mnohé vzácne kúsky ako napríklad pandu veľkú, mamuta žltej rieky alebo salamandra obrovského.

Medzi obľúbené exponáty patria najmä zvieratá (zdroj obrázku: flickr/夏 文彬)
Medzi obľúbené exponáty patria najmä zvieratá (zdroj obrázku: flickr/夏 文彬)

Shanghai Circus World

Budova cirkusu je charakteristická pre svoju zaujímavú architektúru so zlatou klenbou. Je považovaný za najlepší čínsky cirkus a má množstvo fanúšikov. V programe sú typickými zvieracie vystúpenia, vtipný klauni a dychberúca akrobacia. Organizované sú tu rôzne vystúpenia, medzinárodné cirkusové programy, súťaže alebo aj šanghajský medzinárodný magický festival.

Madame Tussauds

Múzeum voskových figurín Madame Tussauds bolo v Šanghaji otvorené v roku 2006 ako šieste na svete. Je skvelou atrakciou pre turistov, ktorí si radi pozrú osobnosti z celého sveta v životnej veľkosti. V múzeu je vystavených viac ako 80 voskových figurín. Medzi najznámejšie patrí Michael Jordan, Tom Cruise, Bill Clinton alebo Yao Ming a Liu Xiang.

Happy Valley Shanghai

V slovenskom preklade označované ako šťastné údolie je tematický zábavný park pre deti s rodinami. Park bol otvorený v roku 2009 ako štvrtý park siete Happy Valley. Nachádza sa približne 40 km od centra Šanghaja. Rozdelený je na sedem hlavných oblastí: Happy Times, Shanghai Bund, Gold Mine Town, Happy Ocean, Sunshine Harbour, Typhoon Bay a Shangri-la Woods. V celom parku návštevníci nájdu viac ako 100 atrakcií.

Obľúbenými sú najmä kolotoče (zdroj obrázku: flickr/Jeremy Thompson)
Obľúbenými sú najmä kolotoče (zdroj obrázku: flickr/Jeremy Thompson)

Chongming Island

Neďaleko Šanghaja sa nachádza ostrov Chongming. Je tretím najväčším ostrovom v Číne. Nachádza sa tu národný park Dongping, ktorý má najväčší umelý rovinný les v Číne. Taktiež sa tu nachádza park mokradí Dongtan a močiarov Xisha, perlové jazero, záhrada Dan Yuan a chrám Shou´an. Obľúbený je najmä kvôli krásnej prírode, ekológií a množstvu rekreačných aktivít.

Zaujal vás niektorý z faktov? Podeľte sa s nami do komentára, o ktorej zaujímavosti ste nevedeli. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button