Pikošky

Kvíz: Spoznáte názov spoločnosti podľa popisu?

Každá úspešná spoločnosť má svoju históriu, zakladateľov a príbeh. V niektorých z našich článkov sme vám pár významných ázijských spoločností predstavili. Prečítať si môžete napríklad o spoločnosti Lenovo, Xiaomi, Samsung, Nintendo, Sony, Volvo, NIO, Tencent a mnohých ďalších, ktorým sa podarilo presláviť po celom svete. Teraz môžete zistiť, či ich dobre poznáte, alebo či si všetko po prečítaní článkov dobre pamätáte. 

Results

Je vidieť, že v ázijských spoločnostiach sa vyznáš. Skús si urobiť prehľad aj v iných kategóriách a prečítaj si zaujímavé články zo športu, kultúry alebo pikošiek.

Dnes to nevyšlo, ale to vôbec nevadí. Napríklad o spoločnosti Xiaomi sme na našom webe zverejnili hneď niekoľko zaujímavých článkov. Prečítať si tiež môžeš o Sony, Nintende, Volve a ďalších, o ktorých sa určite dozvieš zaujímavé informácie.

#1. Znak tejto spoločnosti mnohým pripomína označenie pohlavia. Má však mnoho ďalších významov. Rimania ho používali ako symbol pre Mars a chemici ako označenie pre železo. V tejto spoločnosti je najmä znakom bezpečia, pevnosti a životného prostredia. Viete v akej spoločnosti je symbolom?

#2. Aká spoločnosť využíva Super Maria ako svojho maskota?

#3. Rodený rakúšan Dietrich Mateschitz po ceste v taxíku vymyslel nápoj, ktorého značku poznajú ľudia po celom svete. Ako sa volá?

#4. Názov tejto spoločnosti predstavuje úspech a v preklade sa dá preložiť ako tri hviezdy. Jej zakladateľ Lee Byung-chul od začiatku veril, že spoločnosť bude rovnako večná a žiarivá, ako sú jej hviezdy. Akú spoločnosť založil?

#5. Spoločnosť, ktorá okrem iného predáva aj smartfóny je považovaná za čínsky Apple. V Indii sa jej podarilo vytvoriť svetový rekord v roku 2014, keď za dve sekundy predala 15 000 smartfónov Mi3. Viete, ktorej spoločnosti sa to podarilo?

#6. Ktorú z nasledujúcich spoločností založil Jack Ma?

#7. Slogan “Inovácia nikdy nestojí na mieste” je od roku 2015 spolu s novým logom súčasťou jednej z najväčších svetových spoločností vo výrobe elektroniky a osobných počítačov. O Akú spoločnosť ide?

#8. Známe logo na prvý pohľad vyzerá ako písmeno. Spoločnosť však vysvetľuje, že predstavuje obchodného zástupcu a zákazníka ako si spolu trasú rukami na znak uzavretia obchodu. O akú spoločnosť ide?

#9. Táto spoločnosť bola založená ako kozmetická firma v roku 1947 pod názvom Lak Hui. Vznikla v Južnej Kórey a aktuálne sa venuje výrobe a predaju smartfónov, televízorov a ďalšej elektronike. Aký je jej názov?

#10. Ako sa nazýva spoločnosť, ktorá vymyslela hernú konzolu PlayStation?

finish

Zdroje obrázkov: č. 1 canva.com; č. 2  flickr/Kristoffer Trolle; č. 3 canva.com; č. 4 canva.com; č. 5  canva.com; č. 6 flickr/UNCTAD; č. 7 canva.com; č. 8 canva.com; č. 9 canva.com; č. 10 canva.com

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button