Cestovanie

Peking nie je jediným klenotom Číny. Objavte mesto Macau a spoznajte jeho krásy

Čínu si väčšina ľudí spája najmä s Pekingom. Okrem tohto majestátneho mesta sa však v Číne nachádza veľa ďalších krásnych miest, ktoré by ste pri jej návšteve mali zvážiť. Približne 60 kilometrov od Hongkongu sa nachádza jedinečné mesto Macau, ktoré vás zaujme najmä svojou históriou a architektúrou. Mesto bolo zaradené medzi najvýznamnejšie miesta svetového dedičstva Číny. Ktoré časti Macau sú tie najkrajšie?

Staré budovy dýchajú históriou

V minulosti bola katedrála sv. Pavla impozantnou kresťanskou stavbou, ktorú však v roku 1835 zničil tajfún a požiar. Z budovy sa zachovala len fasáda, ktorá sa nachádza na vrchole žulového schodiska. Pamiatka patrí medzi najnavštevovanejšie v meste a vyskytuje sa na väčšine suvenírov. 

Katedrála sv. Pavla v Macau (zdroj obrázku: canva.com)
Katedrála sv. Pavla v Macau (zdroj obrázku: canva.com)

V Macau sa nachádza aj viacero vzácnych chrámov. Jedným z najvyhľadávanejších je Kum Iam, ktorý je zasvätený bohyni milosrdenstva. Postavený bol už v roku 1627 a jeho priestory sa zachovali dodnes. Vo vstupnej hale vítajú návštevníkov tri postavy Budhu, ktorí sú symbolom minulosti, súčasnosti a budúcnosti. Súčasťou chrámu je aj krásna záhrada na nádvorí chrámu a ďalšia sa nachádza priamo za ním.

Jedným z najdôležitejších náboženských miest a pamiatkou UNESCA je budhistický chrám A-ma zasvätený bohyni Matsu. Postavený bol v roku 1488 a rozdelený je do šiestich častí. Okrem spomínaných chrámov je obľúbeným aj taoistický chrám Lin Fong Miu z roku 1592. Medzi ďalšie krásne historické miesta patrí napríklad hlavné námestie Senado, námorné múzeum Fisherman’s Wharf alebo pevnosť Guia.

Zábava pre celú rodinu 

Jednou z najznámejších moderných atrakcií je Veža Macau, známa ako Macau Tower, ktorej výška je 338 metrov. Tá je súčasťou zábavného a kongresového centra. Patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie. Svojim návštevníkom ponúka možnosť prechádzky po vonkajšom okraji výhliadkovej plošiny. Táto atrakcia je tiež známa ako Macau Tower Skywalk. Okrem neho je tiež možné skočiť si z veže bungee jumping a vyskúšať si tak voľný pád z výšky 233 metrov. 

Tower Skywalk (zdroj obrázku: canva.com)
Tower Skywalk (zdroj obrázku: canva.com)

Čína je známym domovom najväčšieho počtu pánd na svete. V meste Macau sa nachádza pavilón s názvom Giant Panda, v ktorej žije niekoľko pánd veľkých, červených, viacero druhov opíc a ďalších zaujímavých zvierat.

Medzi obľúbené atrakcie patrí aj jazda lanovkou vo Wynn Palace. Známa je ako Skycab a stúpa nad jazerom Performance Lake. To je známe pre svoje jedinečné tancujúce fontány, ktoré sú často doplnené hudbou. Najkrajšie sú v noci, keď hrajú všetkými farbami. 

Hongkong (zdroj obrázku: canva.com)
Hongkong (zdroj obrázku: canva.com)

Spojte si návštevu mesta s Hongkongom

Návštevu Macau si môžete spojiť najmä s prehliadkou Hongkongu. O atrakciách, ktoré sa tu dajú navštíviť sme písali hneď niekoľkokrát. Hongkong je jedným z troch ázijských miest v ktorom nájdete legendárny Disneyland a prekvapí vás aj obrovské sídlisko známe ako Monster building. Obľúbeným miestom je aj výhľad z Victoria Peak alebo prechádzka po slávnom chodníku Avenue of Stars. Spoznajte nielen Hongkong, dajte šancu aj ďalším mestám a spoznajte ázijskú kultúru. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button