PikoškyCestovanie

TOP 10: Zaujímavostí o japonskom meste Osaka

Mesto Osaka využíva blízkosť riečnych a námorných trás, vďaka ktorým sa rozrástlo do prosperujúceho ekonomického centra. Vyhľadávaným sa stalo nielen u obchodníkov z celého sveta, ale aj cestovateľov. Aké zaujímavosti si o tomto jedinečnom japonskom meste nemôžete nechať ujsť?

1. Tretie najväčšie mesto v Japonsku 

Osaka je významným obchodným centrom Japonska a rajom milovníkov jedla. Okrem toho, že je Osaka veľmi známe japonské mesto, je aj tretie najväčšie. Prvé priečky obsadilo Tokio a Jokohama. Ide o hlavné metropolitné mesto regiónu Kansai, v ktorom žije viac ako 2,6 milióna ľudí. 

Pohľad na mesto Osaka v noci (zdroj obrázku: canva.com)
Pohľad na mesto Osaka v noci (zdroj obrázku: canva.com)

2. Význam názvu mesta 

Japonské slovo osaka je možné preložiť ako “veľký kopec”. Aj napriek tomu, že je zo západu Osaka obklopená zálivom, z ostatných troch strán ju obopínajú hory. 

3. Vojna Osaku zmenila 

Počas 2. svetovej vojny bolo pri bombardovaní zničených veľa významných budov, turistických atrakcií a historických pamiatok. Niektoré časti mesta boli prestavané, iné zostali trvalo zničené. 

Umeda Sky Building (zdroj obrázku: canva.com)
Umeda Sky Building (zdroj obrázku: canva.com)

4. Najvyšší mrakodrap 

Najznámejšia budova v Osake je zároveň aj najvyššou. Mrakodrap bol slávnostne otvorený ešte v roku 1993 a jeho výška je 173 metrov. Aj napriek tomu, že pôvodný návrh predstavoval 4 veže, z ekonomických dôvodov boli postavené len dve. Na vrchole sa nachádza visutá záhrada, ku ktorej sa môžu návštevníci dostať pomocou eskalátorov. Budova nesie názov Umeda Sky Building a nájsť ju môžete na takmer každom suveníre z Osaky. 

5. Najznámejšie jedlá 

Osaka je známa svojou pestrosťou jedál. Najznámejším jedlom je Okonomijaki. Ide o kapustovú placku, ktorá je prezývaná aj ako japonská palacinka alebo japonská pizza. Väčšinou je zdobená rôznymi omáčkami a jarnou cibuľkou, existujú však aj varianty s bravčovým mäsom, tuniakom, krevetami alebo ustricami. 

Okonomijaki (zdroj obrázku: canva.com)
Okonomijaki (zdroj obrázku: canva.com)

6. Tisíce chrámov 

V prefektúre Osaka sa nachádza až 3 395 chrámov. Ide o prekvapivý počet, keď si uvedomíte, že prefektúra Osaka je podľa rozlohy najmenšou v Japonsku

7. Prvé Universal Studios 

Americký známy zábavný park Universal Studios nájdete aj v Ázii. Vedeli ste však, že úplne prvý bol otvorený práve v Osake? Universal Studios bolo otvorené už 31. marca 2001 a v prvý deň ho navštívilo 11 miliónov ľudí. Neskôr boli v Ázii otvorené ešte ďalšie dva zábavné parky v Pekingu a Singapure.  

(zdroj obrázku: flickr/Mulberry24)
(zdroj obrázku: flickr/Mulberry24)

8. Bábkové divadlo

Jedným z najpopulárnejších umení s dlhoročnou tradíciou je bábkové divadlo. Umelecké predstavenia a bábkové divadlá sa nielen v Osake, ale po celom Japonsku tešia obrovskej obľube. Najznámejšími je divadlo Noh, Joruri, či Kabuki. 

9. Najobľúbenejší šport 

Ľudia v Osake milujú baseball. Z Osaky pochádza niekoľko známych baseballových hráčov a mesto doslova žije baseballom. Celé mesto fandí tímu Hanshin Tigers, a v prípade, že Osaku navštívite počas baseballovej sezóny, ich zápas si kvôli jedinečnej atmosfére nenechajte ujsť!

Tento hrad je v Osake najznámejšou pamiatkou (zdroj obrázku: canva.com)
Tento hrad je v Osake najznámejšou pamiatkou (zdroj obrázku: canva.com)

10. Hrad Osaka 

Jednou z najznámejších atrakcií v meste je aj hrad Osaka. Nejde však o originál, ale o rekonštrukciu pôvodného hradu, ktorý bol zničený požiarom. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button