Pikošky

Trendy v oblasti plastickej chirurgie v Ázii

Vnímanie krásy sa mení rastúcimi trendmi, ktoré sa neustále obmieňajú. Výrazný rozdiel v porovnaní s minulosťou je však v tom aké prostriedky majú ľudia k tomu aby svoj výzor dokázali zmeniť. Výrazný make-up alebo parochne už dávno nie sú hitom a mnohí ľudia sú ochotní kvôli dokonalosti podstúpiť plastickú operáciu a úplne tak zmeniť svoju vizáž.

Úprava pier

Pod úpravou pier však nie je myslené len ich zväčšenie, ale celková úprava ich vizáže. Modernými sú chirurgické zákroky na zníženie pier, ktoré redukujú hornú peru tak, aby ladila so zvyškom tváre. Tento zákrok si totiž väčšinou nechávajú robiť ľudia, ktorí majú za sebou operáciu lícnych kostí. Typickým znakom sú aj zúžené pery a hlbšie posadené oči. 

Ukážka zákroku pred a po zdvihnutí kútikov úst (reprofoto youtube.com/ Kwon Taek Keun)
Ukážka zákroku pred a po zdvihnutí kútikov úst (reprofoto youtube.com/ Kwon Taek Keun)

Iným zákrokom, ktorý sa tak úplne netýka len pier je známy ako Perma Smile Surgery – The Lipt. Tento zákrok predstavuje upravenie kútikov úst, ktoré sa pomocou plastickej operácie zakrivia smerom nahor. Prostredníctvom tohto zásahu sa vytvorí trvalé zdvihnutie kútikov úst, ktoré pripomínajú úsmev. Táto operácia sa teší veľkej obľube a väčšinou si ju aplikujú ľudia, ktorí túžia vyzerať optimisticky a stále usmiati. 

Úprava jazyka

Nech to znie akokoľvek šialene, ale Lingválna frenektómia naozaj slúži k úprave jazyka. Pýtate sa, čo sa dá na jazyku chirurgicky upraviť? Operácia spočíva v predĺžení jazyka. Postup spočíva v odstránení pásu tkaniva, ktorý spája spodnú časť jazyka s “podlahou” úst. Po odstránení je jazyk omnoho viac uvoľnený a celkovo sa predĺži. Prečo by si takúto operáciu niekto nechal robiť? Dôvod vás určite prekvapí. Táto operácia je obľúbená najmä v Južnej Kórei, kde si tento zákrok nechávajú ľudia robiť kvôli lepšej výslovnosti anglických slov. 

Operácie sú často veľmi náročné a trvajú niekoľko hodín (zdroj obrázku: canva.com)
Operácie sú často veľmi náročné a trvajú niekoľko hodín (zdroj obrázku: canva.com)

Rozšírené oči 

Názov Epikantoplastika označuje chirurgický zákrok, prostredníctvom ktorého si nechajú ľudia rozširovať oči. Postup operácie spočíva v tom, že sa vyrezávajú a uvoľňujú rohy očných viečok, aby sa zdali väčšie. Väčšinou si spolu s týmto zákrokom záujemcovia rovno nechávajú aj operovať dvojité viečka. Ide o Blefaroplastiku, ktorou sa upravujú horné alebo dolné viečka aby sa vo výsledku viac podobali štýlu očí ľudí zo západu. 

Pred a po zákroku úpravy očí (reprofoto youtube.com/Dr. Philip Young M.D.)
Pred a po zákroku úpravy očí (reprofoto youtube.com/Dr. Philip Young M.D.)

Zväčšenie čela 

Pri úprave tváre ešte chvíľku zostaneme. Horúcim trendom v Ázií je upravenie obrysu čela prostredníctvom chirurgického implantátu. Ten sa umiestňuje pod kožu čela. Existujú aj nechirurgické úpravy, ktoré spočívajú v početných injekciách aplikovaných priamo do čela. Väčšinou ide o fyziologické injekcie, dermálne výplne alebo tuk. Cieľom týchto úprav je dosiahnutie hladkého a vypnutého čela so zaoblenými tvarmi. 

Vďaka implantátu zmiznú klientom najmä nežiadúce vrásky (zdroj obrázku: canva.com)
Vďaka implantátu zmiznú klientom najmä nežiadúce vrásky (zdroj obrázku: canva.com)

Úprava končatín 

Veľmi populárnym chirurgickým zákrokom je v Ázii zväčšenie lýtkových svalov. Tie sa najčastejšie zväčšujú pomocou botoxu alebo chirurgicky. Pri operáciách tohto typu dochádza často ku komplikáciám, ktorých výsledkom býva nehybnosť alebo rôzne mutácie. Aj napriek značným rizikám je však stále veľmi vyhľadávanou. 

Za veľmi bolestivý a najmä riskantný zákrok je považované aj predlžovanie končatín. Prostredníctvom tohto zákroku môže záujemca zvýšiť svoju výšku až o sedem centimetrov. Pri nesprávnom hojení však môže dôjsť až k amputácií nôh. Tento zákrok je zo všetkých spomínaných vykonávaný najmenej, ale stále sa nájde dostatok ľudí, ktorí sú ochotní riziko podstúpiť. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button