Pikošky

Šialené diéty a chirurgické zákroky kórejských žien na ceste k dokonalosti

Južná Kórea sa stáva obrovskou veľmocou v počte plastických operácií, ktoré si v nej nechávajú robiť nielen domáci, ale aj zahraniční návštevníci. Pojem lekársky turizmus nie je žiadnou novinkou a tak mnohí cudzinci vyhľadávajú odborníkov, ktorí im pomáhajú s ich nedokonalosťami. Aké sú najčastejšie chirurgické zákroky a čo všetko sú ľudia ochotní urobiť pre dokonalý vzhľad?

V Kórei je všeobecne za štandard krásy považovaná malá drobná žena so štíhlou postavou, bledou pokožkou a malou tvárou. Tomuto štandardu sa v Kórei prispôsobujú tisíce žien, ktoré menia svoje zovňajšky prostredníctvom rôznych kozmetických prípravkov a chirurgických zákrokov. Najmä chirurgické zákroky sú často nezvratnou súčasťou ich života, ktoré nielenže navždy zmenia ich vzhľad, ale v mnohých prípadoch sú nebezpečné. 

Obľúbené chirurgické zákroky

V Kórei je plastická chirurgia vo všeobecnosti akceptovaná. Medzi najpopulárnejšie zákroky patrí operácia dvojitých viečok, ktorá je tiež známa ako blefaroplastika. Pomocou tohto zákroku sa vytvára záhyb očných viečok, vďaka čomu oči vyzerajú väčšie. Tento trend tiež súvisí s túžbou podobať sa na ženy zo západu. Okrem operácií očí sú veľmi vyhľadávanými aj úpravy lícnych kostí, ktoré majú ázijci vo všeobecnosti oproti ľuďom zo západu ploché. Častými sú preto operácie na kontúrovanie tvárových kostí, ktoré využívajú chirurgické zákroky na dosiahnutie výzoru v tvare písmena V a redukciu lícnych kostí. Cieľom je úprava čeluste, brady a lícnych kostí aby tvár nabrala oválny tvar. Pod pojmom rhinoplastika sa skrýva úprava nosa. Tá rovnako patrí medzi najvyhľadávanejšie chirurgické zákroky. Odborníci na rhinoplastiku dokážu navrhnúť čo najvhodnejší nos pre danú etnickú povahu. V prípade zahraničných návštevníkov vôbec nie je problém s tým, že by chirurgovia nevedeli vytvarovať iný typ nosa ako kórejský. Okrem spomínaných zákrokov sa ľudia stále radi vracajú aj k tradičnému botoxu, úprave pier alebo trendu bledej pleti. 

Neveríte, že menované zákroky dokážu zmeniť ženy na nepoznanie? Pozrite si nasledujúce video a uvidíte akých zázrakov sú schopní kórejskí chirurgovia. 

Novým chirurgickým trendom, ktoré sú populárne nielen v Kórei, ale aj ďalších ázijských krajinách je venovaná omnoho menšia pozornosť pred rizikami a komplikáciami v porovnaní s operáciami v Amerike či Európe. Komplikácie môžu veľmi rýchlo nastať pri hromadných uprávach tela. Málokedy sa stáva aby niekto skončil s úpravami tela hneď pri prvom zákroku a vo väčšine prípadov prichádzajú ďalšie. Nie vždy pacienti vyhľadávajú certifikovaných chirurgov, ktorí vykonávajú plastické operácie dlhodobo. Úprava tela je väčšinou trvalá a zväčša prináša viac nevýhod ako prínosov, preto by mali byť ľudia pri využívaní týchto služieb viac opatrní. 

O tom, čo by ste mali pred plastickými operáciami vedieť si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu. Nie len doktori, ale aj známi influenceri sa v rôznych videách delia o svoje zážitky s plastickými operáciami a odporúčajú ich ďalej. 

Šialené diéty ako súčasť života 

Známa kórejská speváčka IU je populárna svojím zaujímavým stravovacím štýlom, ktorý tvorí jablko na raňajky, sladký zemiak na obed a šálka bielkovín na večeru. Jej výška je 162 centimetrov a váži 45 kilogramov, ale to jej v mnohých prípadoch aj tak nestačí. Keď sa chystá na vystúpenia pred verejnosťou, jej stravu tvorí päť dní len päť litrov vody. Po týchto dňoch jej telo pripomína kostru, ale ona jej spokojná. Podľa jej vyjadrení sa prostredníctvom tejto drastickej diéty z štíhlej stáva chudou. Smutné je, že týmto sebatrýznením vytvára vzor pre ďalšie mladé ženy, ktoré sa jej radami riadia.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button