CestovanieKultúra

Tri najkrajšie miesta Ázie podľa portálu TripAdvisor pre rok 2023

Takmer každý cestovateľ pozná portál TripAdvisor, ktorý sprostredkúva hodnotenia a odporúčania na miesta po celom svete. Hodnotenia užívateľov z roku 2022 sa stali kľúčovým pre zostavenie rebríčku najlepších destinácií pre rok 2023 a v TOP päťke sa nachádzajú až tri miesta Ázie. Ktoré to sú?

Ktoré miesta odporúča portál TripAdvisor navštíviť v roku 2023? 

TripAdvisor určil ako najkrajšie miesto karibský raj Kubu, ktorej Havana je snom ľudí po celom svete. Chutný kubánsky rum, cigary, nádherné pláže, krásna príroda a rozvinutý cestovný ruch sa stanú dôvodmi, prečo sa vám nebude chcieť odísť domov. 

Na druhom striebornom mieste sa umiestnilo vietnamské mesto Hoi An, ktoré láka najmä svojou lokálnou kultúrou, históriou a zaujímavou architektúrou. Tretie miesto venoval TripAdvisor africkému ostrovnému štátu Maurícius, ktorý je obľúbenou dovolenkovou destináciou. 

Chrám Wat Phra Singh v Chiang Mai (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Wat Phra Singh v Chiang Mai (zdroj obrázku: canva.com)

Top päťku uzatvárajú dva klenoty Ázie. Na štvrtom mieste sa umiestnilo známe archeologické nálezisko Kambodže Angkor, ktorému sme na našom webe venovali niekoľko článkov. Zoznam piatich najlepších miest uzatvorilo thajské mesto Chiang Mai, v ktorom nájdete viac ako 300 chrámov. 

Čo navštíviť v Hoi An? 

Prístavné mesto Hoi An je skvelou destináciou pre cestovateľov, ktorí nechcú stráviť dovolenku na lehátku pri bazéne, ale túžia zažiť nové dobrodružstvá. Uvoľnené tempo života, pouličné trhy, jedinečná architektúra, tropické pláže, či fascinujúci nočný život vás okamžite dostanú. 

Hoi An vo Vietname (zdroj obrázku: canva.com)
Hoi An vo Vietname (zdroj obrázku: canva.com)

Mesto je na návštevu turistov pripravené a nájsť tu môžete množstvo turistických atrakcií. Najznámejšou pamiatkou je svätyňa “My Son Sanctuary”, ktorej návštevu si môžete spojiť s plavbou na lodi. Netradičným zážitkom je jazda na “košíkovej lodi”, absolvovať však môžete aj kurzy vietnamskej kuchyne, či kurz výroby lampiónov. Návštevu Hoi An si môžete spojiť aj s prehliadkou dediny Tra Que Vegetable alebo Chamskými ostrovmi. 

Prečítajte si aj článok: TOP 10 Zaujímavostí o Vietname, ktoré by ste mali vedieť

Klenot Kambodže Angkor

Mesto Angkor ročne navštívia milióny ľudí. Preslávil ho chrámový komplex Angkor Wat, ktorý bol v 12. storočí vystavaný pre kráľa Surjavarmana II. a zároveň plnil aj úlohu hlavného mesta. Súčasťou komplexu sú tisíce pamiatok, ktoré sú dokonalou pamiatkou khmérskej architektúry. Angkor Wat je natoľko slávny, že je ako jediná stavba na svete vyobrazená aj na národnej vlajke krajiny.  

Angkor Wat (zdroj obrázku: canva.com)
Angkor Wat (zdroj obrázku: canva.com)

Chiang Mai si nemýľte s Chiang Rai 

Thajsko ponúka obrovské množstvo nádherných miest a výber Chiang Mai portálom TripAdvisor je určite opodstatnený. Aj napriek tomu, že si ho mnohí ľudia podľa názvu zamieňajú s odlišným thajským mestom Chiang Rai, mesto Chiang Mai má svoju osobitnú históriu. Vybudované bolo už v 13. storočí počas kráľovstva Lanna. Okrem budhistických chrámov tu môžete navštíviť kmeňové dediny s domorodcami, nočné trhy, rezerváciu na záchranu slonov alebo safari. 

Chiang Mai (zdroj obrázku: canva.com)
Chiang Mai (zdroj obrázku: canva.com)

Navštívili ste niektoré zo spomínaných miest? Podeľte sa s nami o vaše dojmy a zážitky z cestovania do Ázie v komentári. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button