CestovanieKultúraPikošky

Biely chrám v Chiang Rai vám vyrazí dych

Chiang Rai je typický svojimi uvoľneným tempom, zaujímavými pamiatkami, peknými hotelmi a krásnou prírodou. Navštíviť sa ho určite oplatí na viac dní. V tomto článku vám prezradíme, aké miesta by ste mali určite navštíviť, a kde zájsť na večeru alebo sa ubytovať.

Chrámy

V meste sa nachádza niekoľko chrámov a určite vám odporúčame navštíviť viaceré z nich. Najznámejším je Wat Rong Khun inak označovaný aj ako biely chrám. Navrhol ho umelec Chalermchai Kositpipat a zaujímavý je nielen na pohľad, ale aj svojim interiérom. Ten ukrýva maľby odkazujúce na pop kultúru vrátane Harryho Pottera a Supermana.

Zlatá budova v bielom chráme (zdroj obrázku: flickr/Edgardo W. Olivera)
Zlatá budova v bielom chráme (zdroj obrázku: flickr/Edgardo W. Olivera)

Ďalším známym je napríklad chrám Wat Klang Wieng. Ten je zaujímavý najmä svojou architektúrou a reliéfnymi dekoráciami. Medzi ďalšie zaujímavé chrámy patrí napríklad Wat Phra That Doi Chom Thong, Wat Phra Singh alebo Wat Phra Kaew.

Návšteva bieleho chrámu je zážitkom na celý život (zdroj obrázku: canva.com)
Návšteva bieleho chrámu je zážitkom na celý život (zdroj obrázku: canva.com)

Bohatá príroda

V prípade, že vás omrzia prechádzky mestom, v blízkosti Chiang Rai je veľa prírodných zaujímavostí, ktoré musíte vidieť. Vodopády patria k obľúbeným miestam, kam sa dostane aj pešo. Najznámejší je Khun Korn, ktorý vyviera z výšky 70 metrov. Ďalším známym je napríklad Huay Mae Sai, v ktorom si môžete taktiež zaplávať. V okolí mesta Chiang Rai sa tiež nachádza viacero horúcich prameňov, v ktorých sa môžete kúpať. Najznámejším je Pong Phra Bath, kde teplota vody dosahuje 48 – 50 stupňov Celzia. Za návštevu určite stojí aj Chrám Chiang Rai Wat Tham Pla, ktorý predstavuje jaskyňu a nazývaný je tiež ako chrám opíc. Jaskyňa je zahĺbená do obrovskej skalnej steny a vo vnútri sa nachádza budhistická svätyňa.

Príroda v Chiang Rai je nádherná (zdroj obrázku: canva.com)
Príroda v Chiang Rai je nádherná (zdroj obrázku: canva.com)

Nakupovanie a nočný život

Milovníci nakupovania si v Chiang Rai prídu na svoje. Najobľúbenejšími sú nočný bazár a sobotná pešia ulica. Umelci a remeselníci predávajú svoje výrobky na ulici. Nechýbajú ani stánky s občerstvením alebo rôzne suveníry. Často sú sprevádzané živou hudbou alebo tanečnými vystúpeniami. Okrem nočných nákupov a pár barov tu nočný život nie je príliš rušný.

Voľnočasové aktivity

Mesto ponúka rôzne športové vyžitie. Môžete ísť na turistiku, treking, požičať si bicykle, odviesť sa na lodi po rieke Mae Kok alebo si zahrať golf. V prípade, že si chcete pozrieť mesto rýchlejšie môžete si ho vychutnať vyhliadkovou jazdou v električke. V prípade, že milujete zvieratá určite navštívte Elephant Valley. Ide o záchrannú stanicu slonov označovanú ako svätyňu slonov, ktoré boli predtým využívané na vozenie ľudí alebo ťažbu.

Hotely a reštaurácie

Ponuka hotelov a reštaurácií je v Chiang Rai naozaj rozmanitá. Nachádza sa tu napríklad jeden z najlepšie hodnotených hostelov na svete Get Hi. Medzi najlepšie rekreačné areály patrí Imperial River House, Rezort Bura alebo Maryo Chiangrai. Obľúbené sú aj rôzne reštaurácie, ktoré majú najmä rodinný charakter. Nájdete tu širokú ponuku jedál od miestnych po medzinárodné. Najznámejšími sú napríklad Baan Chivit Mai, Chiang Rai Nam Ngeow, Lee Ocha, Salung Kham alebo Phu Lae. Typickým pre sever Thajska je khao soi, ktoré je považované za najobľúbenejšie jedlo regiónu. Tvoria ho mäkké vaječné rezance s krémových kari na báze kokosu. Podávané býva s nakladanou zeleninou, limetkami alebo nakrájanou šalotkou.

Khao Soi (zdroj obrázku: canva.com)
Khao Soi (zdroj obrázku: canva.com)

V pouličných stánkoch s občerstvením môžete ochutnať úžasnú hovädziu rezancovú polievku, rôzne druhy hmyzu alebo taliansku pizzu.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button