CestovanieKultúra

Objavte krásy Thajska a navštívte Chiang Mai

Chiang Mai je sesterským mestom Chiang Rai a obe sú často zamieňané. Chiang Mai vás zaujme krásnou prírodou, nočným životom a rôznymi aktivitami, ktoré sa tu dajú robiť. Objavte krásy Thajska, navštívte Chiang Mai a nudiť sa určite nebudete. V tomto článku nájdete tipy na miesta, ktoré by ste pri návšteve určite nemali vynechať.

1. Najviac chrámov v Thajsku

Chrám Wat Phra Singh (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Wat Phra Singh (zdroj obrázku: canva.com)

Mesto Chiang Mai bolo vybudované v 13. storočí počas kráľovstva Lanna. Je tu zachovaná duchovná stránka Thajska. Nachádza sa tu viac ako 300 budhistických chrámov.

Chrám Mai Wat Chedi Laung (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Mai Wat Chedi Laung (zdroj obrázku: canva.com)

Medzi najnavštevovanejšie patria Wat Phra Singh, Wat Suan Dok, Wat Chedi Luang, Wat Phra That Doi Suthep alebo Wat Sri Suphan.

Chrám Wat Phra That Doi Suthep (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Wat Phra That Doi Suthep (zdroj obrázku: canva.com)

2. Bohatá príroda

Všade kam sa pozriete uvidíte nádherné hory, ktoré obklopujú celé mesto Chiang Mai. V národnom parku Doi Inthanon sa nachádza najvyššia hora Thajska nesúca rovnaký názov. Útočisko tu tiež našli rôzne druhy zvierat. Odhaduje sa, že sa tu nachádza viac ako 360 druhov vtákov a niektoré z nich nenájdete nikde inde v Thajsku. Ďalším národným parkom je Doi Pui a nachádza sa v ňom veľa vodopádov. Okrem hôr môžete navštíviť aj niektoré z jaskýň. Napríklad Tham Phra Nawn a Tham Seua Dao sú jaskyne, ktoré majú elektrické osvetlenie, ale v ich vrchole budete potrebovať asistenciu sprievodcu. Tam elektrická energia ešte nie je zavedená, a tak vám bude sprievodca niesť lampáš.

Tham Phra Nawn (zdroj obrázku: canva.com)
Tham Phra Nawn (zdroj obrázku: canva.com)

3. Kmeňové dediny

V okolí Chiang Mai žije niekoľko domorodých kmeňov, ktoré môžete navštíviť. V národom parku Doi Pui sa nachádza kmeňová dedina Hmong. Záujemcovia majú možnosť nahliadnuť na spôsob života kmeňových obyvateľov. Navštíviť môžete aj dedinu Padung, v ktorej sa nachádza etnický kmeň. Známy je ženami “Long Neck Karen”, ktoré na svojich krkoch, zápästiach a členkoch nosia kovové obruče. Ďalšími kmeňmi, ktoré tu žijú sú Lawa, Lisu, Lahu, Mien a Akha.

Long Neck Karen (zdroj obrázku: canva.com)
Long Neck Karen (zdroj obrázku: canva.com)

4. Nakupovanie

Typickým pre Chiang Mai sú nočné trhy. Obľúbenými sú Warorot, Anusarn, Kalare a Malin Plaza. Populárnymi sú aj typické nákupné strediská. Odporúčame vám navštíviť napríklad nákupné centrum MAYA, Central Festival Mall alebo Promenada Resort.

Warorot (zdroj obrázku: canva.com)
Warorot (zdroj obrázku: canva.com)

5. Nočný život

Nočný život v Chiang Mai je veľmi bohatý. Všade hrá hudba, otvorených je veľa barov a nechýbajú ani nočné kluby. Ak vás lákajú vystúpenia go-go tanečníc, chcete vidieť striptíz alebo navštíviť masážny salón, pozdĺž ulice Loy Kroh Road nájdete všetko, čo hľadáte.

6. Festivaly

V Chiang Mai sa každoročne koná festival známy ako Songkran alebo Thajský Nový rok. Organizovaný je 13 – 15 apríla a oslavujú ho úplne všetci. Ulice mesta sú na dva dni uzavreté a začína sa vodný boj. Mladí, starí všetci sú pripravený namočiť vás. Známym festivalom je tiež Loy Krathong označovaný ako lampiónový festival. Tisíce lampiónov vypúšťajú na nebo domáci aj turisti a pohľad rozžiarenej oblohy určite stojí za to.

Festival Loy Krathong (zdroj obrázku: canva.com)
Festival Loy Krathong (zdroj obrázku: canva.com)

7. Elephant trails

Na svete zostáva posledných 40 až 50 tisíc slonov ázijských. Veľa organizácií sa preto rozhodlo vytvoriť rezervácie na ich záchranu a robiť osvetu v problematike zneužívania týchto zvierat. V Chiang Mai sa nachádza 50 rezervácií so slonmi a niektoré z nich môžete navštíviť.

Elephant trails (zdroj obrázku: canva.com)
Elephant trails (zdroj obrázku: canva.com)

8. Chiang Mai Night Safari

Návštevníci mesta majú možnosť vidieť zvieratá v Night Safari. Návštevu môžete zrealizovať prostredníctvom električky alebo sa prejsť pešo. Dostupné sú tri zóny: Savanna Safari, Jaguar Trail a Predator Prowl. Nachystaný je bohatý program –  môžete si vyskúšať kŕmenie zvierat alebo si pozrieť laserovú show.

9. Home Office inak

Chiang Mai sa stalo dočasným bydliskom rôznych freelancerov, ktorí k svojej práci potrebujú len internetové pripojenie. K dispozícií je viac ako 10 coworkingových priestorov odkiaľ sa dá pracovať. Toto miesto je obľúbené najmä kvôli krásnej prírode, nízkym nákladom na život a veľkému počtu voľnočasových aktivít.

10. Hotely a kaviarne

Návštevu Chiang Mai si určite treba naplánovať na viac dní. Výber ubytovania je naozaj veľký. Nájdete tu širokú škálu hotelov za rôzne ceny. Obľúbené sú butikové hotely, rodinné, ale nájde sa tu aj pár veľmi luxusných. Keď budete ubytovaný môžete navštíviť niektorú z kaviarní, ktorých sú tu stovky. Nájdete tu typické značky ako Starbucks, Amazon Coffee, ale obľúbenými sú aj nezávislí prevádzkovatelia. Každá kaviareň vás zaujme niečím iným a medzi najobľúbenejšie patria tie v stromoch s krásnym výhľadom.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button