CestovanieKultúra

Tipy na miesta, ktoré musíte navštíviť vo Vietname

Stačí ak raz navštívite Vietnam a stane sa láskou na celý život. Nádherných miest, ktoré tu môžete navštíviť je neúrekom a my vám v našom článku prinášame zoznam tých najkrajších. Nechajte sa uniesť nádhernou prírodou, jedinečnou históriou a zaujímavou kultúrou, ktorú nikde inde na svete nenájdete. Máme pre vás niekoľko tipov na menej známe miesta, ktoré jednoducho musíte vo Vietname navštíviť. 

Cu Chi Tunely 

Približne 70 km severozápadne od Hočiminovho mesta sa nachádza sieť tunelov, ktorých dĺžka mala v minulosti až 200 km. Tunely boli postavené počas vojny vo Vietname v roku 1948, vybudované v nich boli celé spálne, nemocnice, kuchyne aj rokovacie miestnosti. V súčasnosti dosahuje ich dĺžka približne 120 km a sú dokonalou pripomienkou vietnamskej húževnatosti počas náročných časov. 

V tuneloch nájdete okrem chodieb aj miestnosti s pôvodným vybavením (zdroj obrázku: canva.com).
V tuneloch nájdete okrem chodieb aj miestnosti s pôvodným vybavením (zdroj obrázku: canva.com).

Zátoka Ha Long Bay 

Približne 165 km od Hanoja leží v Tonkinsom zálive zátoka Ha Long Bay, známa tiež ako Dračia zátoka. Tá je mnohými považovaná za poklad Vietnamu a zapísaná je aj v zozname svetového dedičstva UNESCO. Ročne ju navštívia tisíce ľudí, ktorí z lodí obdivujú netradičné skalné útvary alebo sa rozhodnú potápať a objavovať fascinujúci život pod vodnou hladinou. 

Zátoka Ha Long Bay (zdroj obrázku: canva.com)
Zátoka Ha Long Bay (zdroj obrázku: canva.com)

Čítajte viac: Všetko čo musíte vedieť o zátoke Ha Long Bay vo Vietname

Údolie lásky v Da Lat 

Mesto Da Lat bolo založené v roku 1897 a Francúzi ho rozvinuli na rekreačnú oblasť. V okolí mesta sa nachádza viacero údolí, jazier a vodopádov, ktoré sú obrovským lákadlom pre turistov. Obľúbené je najmä u zamilovaných ludí a považované je za najromantickejšie miesto vo Vietname. Nachádza sa tu napríklad známe Údolie lásky, kde môžete vidieť jeden z najkrajších západov slnka. Viacerí turistickí sprievodcovia vám však odporučia aj rôzne netradičné aktivity, ako je zlaňovanie vodopádu, jazda na labutiach po rieke, či jazdu na bobovej dráhe. 

Západ slnka v Da Lat (zdroj obrázku: canva.com)
Západ slnka v Da Lat (zdroj obrázku: canva.com)

Dedina Dao Thuc 

Dokonalú prehliadku vietnamskej histórie a kultúry ponúka dedina Dao Thuc, ktorá je mimoriadne známa pre svoje vodné babkárstvo. To má vo Vietname dlhú históriu, na ktorú sú Vietnamci veľmi hrdí. V celej dedine vládne pokojná atmosféra a jedinečné vodné divadlo je niečo, čo jednoducho pri návšteve Vietnamu musíte vidieť.  

Chrám Ponagar v Nha Trang (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Ponagar v Nha Trang (zdroj obrázku: canva.com)

Nha Trang 

Mesto Nha Trang ponúka všetko, čo by ste od dovolenky v exotike očakávali. V minulosti bolo mesto Nha Trang sídlom Čamského kráľovstva a dnes je známou rekreačnou oblasťou. Krásne zátoky, jedinečné miesta na potápanie, chutný street-food, či obrovská ponuka voľnočasových aktivít sú dôvodom, prečo sa tu nebudete nudiť. 

Mesto Nha Trang v noci (zdroj obrázku: canva.com).
Mesto Nha Trang v noci (zdroj obrázku: canva.com).

Navštíviť tu môžete napríklad známy zábavný park Vinpearl, ktorý ponúka množstvo atrakcií spolu s aquaparkom. Obľúbené sú aj kúpele Thap Ba, v ktorých si môžete vychutnať bahenný kúpeľ a množstvo teplých a studených bazénov alebo rôznych procedúr. 

Prečítajte si viac informácií o Vietname a objavte zaujímavosti, ktoré ste o tejto krajine nevedeli

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button