Cestovanie

Dovolenka vo Vietname? Navštívte Dračiu zátoku Ha Long Bay

Chystáte sa do Vietnamu a stále premýšľate, aké miesto navštíviť? Máme pre vás skvelý tip. Ha Long, teda Dračia zátoka vo Vás určite zanechá ten najlepší dojem z návštevy krajiny akou je Vietnam. Nechajte sa unášať krásou Ha Long Bay a my vám poradíme, kedy je vhodné ju navštíviť a čo všetko tu vidieť.

Prírodný skvost Vietnamu

Vinh Ha Long – v preklade dračia zátoka, je jedným z mnohých  krásnych miest, ktoré Vietnam ponúka.  Ha Long Bay sa nachádza 165 km od Hanoja, pri pobreží juhočínskeho mora v Tonkinskom zálive.

Tento poklad Vietnamu patriaci do kultúrneho dedičstva UNESCO vznikol z vápenca. Vápenec dominuje na ploche okolo 1500 kilometrov. More okolo zátoky má farbu smaragdu, a preto ju niektorí nazývajú aj „smaragdová zátoka“. Práve hra farieb robí Dračiu zátoku obľúbeným turistickým miestom.

Zátoka Ha Long Bay patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta vo Vietname (zdroj obrázku: canva.com)
Zátoka Ha Long Bay patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta vo Vietname (zdroj obrázku: canva.com)

Cesta do Dračej zátoky cez mesto Ha Long City alebo cez ostrov Cat Ba

Do zátoky sa dostanete dvomi spôsobmi. V meste Ha Long City si nájdete agentúru, ktorá vám ponúkne výlet na jeden alebo viac dní s ubytovaním v jednom z hotelov. Druhou možnosťou ako navštíviť zátoku je cesta cez ostrov Cat Ba, z Hanoja využite prepravu trajektom alebo autobusom.

Dračia Zátoka je rajom turistov, najlepšie sa sem dostanú na lodi (zdroj obrázku: canva.com)
Dračia Zátoka je rajom turistov, najlepšie sa sem dostanú na lodi (zdroj obrázku: canva.com)

Smaragdová zátoka – raj pre turistov

Keď sme doma východ a západ slnka pre nás väčšinou nie je nijako zvlášť dôležitou udalosťou, ale zažiť západ slnka v zátoke Ha Long Bay sa pre mnohých stane neopakovateľným zážitkom a spomienkou, na ktorú budete spomínať po celý život.

Zaujímavé sú tu aj takzvané dedinky na vode, ktoré plávajú na hladine mora. Nájdeme medzi nimi obchodíky, trhovisko a dokonca aj školu.

Vinh Ha Long opradená legendou

Tak, ako mnohé miesta po celom Vietname ukrývajú v sebe skrytú symboliku, je tomu tak aj v prípade Dračej  zátoky. Podľa čoho teda dostala zátoka svoje meno? Známa legenda vraví, že do zátoky prišla dračica rovno z neba preto, aby ochránia Vietnamcov pred zlými duchmi. Chrlila na nich oheň, spolu s nefritom a smaragdami, a tak sa jej tu zapáčilo, že tu zostala žiť aj so svojimi deťmi.

Turisti si môžu požičať lode, či kajaky a okolie ostrovov preskúmať sami (zdroj obrázku: canva.com)
Turisti si môžu požičať lode, či kajaky a okolie ostrovov preskúmať sami (zdroj obrázku: canva.com)

Nezabudnuteľný zážitok, romantika a dobrodružstvo na jednom mieste

Sledovanie západu slnka nad pokojnými vodami zálivu Ha Long a prebúdzaniu sa do pokojného rána obklopeného očarujúcou scenériou prírody si jednoducho zamilujete. Ničím nerušený pokoj a nádherná príroda budú dôvodom, prečo sa vám z Vietnamu nebude chcieť odísť domov. Spolu s oddychom a romantikou si užite aj trochu dobrodružstva, vyskúšať si môžete napríklad adrenalínovú jazdu na kajaku alebo lezenie po skalách. Zátoka v sebe ukrýva mnohé väčšie či menšie jaskyne, ktoré čakajú, len na to, kedy ich preskúmate.

Kedy je ideálny čas na návštevu Dračej zátoky?

Počasie v zálive Ha Long vie byť chladné a s jasnou oblohou od septembra do novembra. Od decembra do marca sa sem dostáva hmla, vďaka čomu záliv pôsobí tajomnejšie. Apríl a máj ponúkajú slnečné lúče a osviežujúci vánok, zatiaľ čo monzúnové obdobie môže spôsobiť, že návštevy od júna do augusta sú nepredvídateľné čo spôsobuje riziko, že si vašu dovolenku neužijete podľa predstáv. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button