CestovanieChute ÁzieKultúra

Čo robiť na dovolenke vo Vietname?

Dovolenka vo Vietname je nezabudnuteľným zážitkom. Objavte čaro exotiky a naplánujte si svoju dovolenku vo Vietname tak, aby ste toho stihli vidieť čo najviac. Máme pre vás niekoľko tipov na aktivity, ktoré musíte počas dovolenky vo Vietname zažiť.

Jaskyne v národnom parku Phong Nha-Ke Bang (zdroj obrázku: canva.com)
Jaskyne v národnom parku Phong Nha-Ke Bang (zdroj obrázku: canva.com)

Jaskyne vo Vietname si zamilujete 

Vietnam je rajom jaskýň, ktorých prehliadku si rozhodne nemôžete nechať ujsť. Odporúčame vám navštíviť napríklad národný park Phong Nha-Ke Bang, ktorý je zapísaný aj v zozname svetového dedičstva UNESCO. V parku sa nachádza najväčšia jaskyňa sveta Hang Son Doong alebo tretia najväčšia jaskyňa sveta Hang En, v ktorej sa môžete rozhodnúť aj prenocovať. Obľube u turistov sa teší aj jaskyňa Hang Over, Dark Cave, Paradise Cave, Tu Lan alebo Phong Nha Cave. 

Národný park Phong Nha-Ke Bang (zdroj obrázku: canva.com)
Národný park Phong Nha-Ke Bang (zdroj obrázku: canva.com)

Plavba po rieke Mekong 

Na juhu Vietnamu je delta rieky Mekong, ktorá ponúka jedinečnú prehliadku vietnamskej kultúry a prírody. Zúčastniť sa môžete okružnej plavby a objaviť netradičný život na rieke. Miestni dedinčania sú na svoj spôsob života právom pyšní, zakúpiť si od nich môžete rôzne výrobky, tovar alebo ryby na plávajúcich trhoch. 

Plavba po rieke Mekong (zdroj obrázku: canva.com)
Plavba po rieke Mekong (zdroj obrázku: canva.com)

Prečítajte si aj: TOP 10: Neuveriteľných vecí, ktorými vás Vietnam prekvapí

Sandboarding si užijete aj vo Vietname 

White Sand Dunes sú jedinečné pieskové duny, na ktorých si môžete vyskúšať netradičný snowboarding. Videá ľudí jazdiac pieskové duny na snowboarde sú hitom sociálnych sietí a vo Vietname si môžete rovnakú aktivitu vyskúšať tiež. Najkrajšie sú duny pri západe slnka a z výsledku budete určite nadšení. 

Sandboarding si užijete vo Vietname (zdroj obrázku: canva.com)
Sandboarding si užijete vo Vietname (zdroj obrázku: canva.com)

Doprajte si oddych na pláži 

Aj napriek tomu, že sa budete počas dovolenky vo Vietname snažiť stihnúť vidieť čo najviac vecí, nájdite si aj čas na oddych. Krištáľovo čistá voda a biely piesok si vás okamžite získajú a oddych pri vode si dokonale užijete. Medzi najkrajšie vietnamské pláže patrí An Bang a Cua Dai v meste Hoi An, alebo pláž Doc Let na polostrove Hon Khoi.

Mäsové guličky Bun Cha (zdroj obrázku: canva.com)
Mäsové guličky Bun Cha (zdroj obrázku: canva.com)

Objavte čaro vietnamskej kuchyne 

Vietnamská kuchyňa patrí medzi svetovo najobľúbenejšie a jej tajomstvám sa môžete priučiť priamo vo Vietname. Po celej krajine sú pre turistov organizované rôzne kurzy varenia, na ktorých sa môžete naučiť kulinárske postupy, či nové recepty, ktoré si so sebou prinesiete ako spomienku na nezabudnuteľnú dovolenku. 

Hodiny varenia si môžete spríjemniť aj návštevou trhovísk, na ktorých si zakúpite všetky potrebné suroviny. Čerstvosť a bohatá ponuka vás prekvapia a zakúpiť si tu môžete aj hotové jedlá. Vyskúšať tak môžete pravé mäsové guličky Bun Cha, misku rezancov Cao Lau alebo netradičnú palacinku Banh Xeo. Prečítajte si aj ďalšie tipy na jedlá, ktoré by ste mali ochutnať vo Vietname

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button