CestovaniePikošky

Milujete horské dráhy? Toto sú najpopulárnejšie zábavné parky v Ázii!

Dovolenku v Ázii si môžete spojiť aj s návštevou netradičných zábavných parkov. Vedeli ste, že Disneyland nájdete v Ázii trikrát? A to nie je všetko! Ktoré zábavné parky patria medzi najviac navštevované a kde sa nachádzajú? Prinášame vám stručný prehľad o zábavných parkoch v Ázii.

Disneyland 

Snáď úplne najznámejšiu značku zábavných parkov nájdete v Ázii hneď trikrát. Pôvodný koncept vznikol v Amerike, ale srdcia ľudí si získal po celom svete. Disneyland nájdete v Ázii trikrát – v Tokiu, Šanghaji a Hongkongu. Každý park sa od seba odlišuje rozdielnymi prvkami, atrakciami a výzdobou. Návšteva Disneylandu je jednoznačne zážitkom na celý život a v rebríčku hodnotenia najlepších zábavných parkov pravidelne obsadzujú najvyššie priečky. 

Ročne Disneyland navštívi niekoľko miliónov ľudí (zdroj obrázku: canva.com)
Ročne Disneyland navštívi niekoľko miliónov ľudí (zdroj obrázku: canva.com)

Happy Valley 

Čína sa vo veľkej miere inšpirovala americkým Disneylandom a vytvorila svoju vlastnú sieť zábavných parkov. Ak sa rozhodnete navštíviť Áziu, Happy Valley nájdete v meste Peking, Chengdu, Wu-chan, Tianjin, Nanjingu, Chongqingu a Šanghaji. Prvý park bol vybudovaný už v roku 1998 a ďalšie sa začali budovať neskôr. Každý park je špeciálne navrhnutý a rozdelený do niekoľkých svetov. Všetky parky disponujú rozličnými horskými dráhami a atrakciami.

Ukážku parku si môžete pozrieť tu:

Universal Studio 

Mimoni, Kung Fu panda, Jurský svet alebo Shrek? Tieto a mnohé ďalšie populárne rozprávky sa stali inšpiráciu pre Universal Studio. Celkovo má Universal po svete len 6 zábavných parkov a v Ázii sa nachádzajú tri z nich. Nájsť ich môžete v Singapure, Japonsku a Číne. Celosvetovo patria medzi najväčších konkurentov v oblasti zábavy a ročne ich navštívia milióny ľudí. 

(zdroj obrázku: flickr/Mulberry24)
(zdroj obrázku: flickr/Mulberry24)

Ocean Park, Hongkong 

Veľkou konkurenciou pre Disneyland v Hongkongu je Ocean Park, ktorý disponuje množstvom jedinečných atrakcií. Nájsť tu môžete úžasný svet morských cicavcov spolu s oceanariom, svetom ázijských zvierat a taktiež zábavný park. Celý park je rozdelený veľkou horou na dve polovice, ktoré sú spojené lanovkou. Vzdelávanie a zábava sú tak prepojené v trinástom najnavštevovanejšom tématickom parku na svete, ktorý je zároveň najväčší v Ázii. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí napríklad Strašidelná hora, Dračia horská dráha, Dažďový prales alebo obrovské akvárium. 

Zábavný park Ocean Park v Hongkongu (zdroj obrázku: canva.com)
Zábavný park Ocean Park v Hongkongu (zdroj obrázku: canva.com)

Wonderla, India 

Úžasný zábavný park nájdete aj v Indii. Aj napriek tomu, že jeho názov u nás nie je populárny, ročne ho navštívia milióny ľudí. Park sa nachádza v meste Bengaluru a spája šialené jazdy na horských dráhach a vodný svet so šmýkačkami, tobogánmi a ďalšími atrakciami. Populárnou je tu napríklad zábava na hig-tech tanečnom parkete, ktorý hrá rôznymi farbami a disponuje postrekovačmi, ktoré vás pri tancovaní poriadne osviežia. Známa je aj laserová show alebo svietiace hudobné fontány. 

Krátku ukážku parku Wonderla si môžete pozrieť aj tu:

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button