Pikošky

TOP 10: Ázijské rekordy, ktoré čakajú na svoje prekonanie

Uhádnete koľko prstov má človek s najväčším počtom prstov na svete? Koľko kilogramov môže vážiť najväčšia socha z margarínu alebo merať najdlhší rezanec na svete? Tento týždeň sme si pre vás pripravili naozaj netradičné rekordy, z ktorých niektoré by určite bolo možné prekonať. Trúfli by ste si ich organizovať?

1. Najväčšie predstavenie Taekwonda 

National Assembly Taekwondo Federation, Brand & Company Co., Ltd a Christian Television System Co. Ltd sa spoločne zaslúžili o svetový rekord. Ten sa im podarilo získať za najväčšie predstavenie Taekwonda, ktoré naraz predvádzalo 8 212 účastníkov. 

Celé podujatie bolo organizované 21. apríla 2018 v Soule. Jeho cieľom bola propagácia mierového posolstva a modlitba za zjednotenie Južnej a Severnej Kórey. 

2. Najväčšia socha z margarínu 

Devwrat Anand Jategaonkar si pravdepodobne povedal, že margarín nepatrí len do koláčov, ale dajú sa z neho tvarovať naozaj zaujímavé veci. Svoju myšlienku spojil so zápisom do Guinessovej knihy rekordov a najväčšiu sochu z margarínu vytvoril 23. februára 2017 v Bombaji. Vo finále mala socha 1 506 800 kg.

3. Najviac ľudí oblečených ako Gándhí

Pri príležitosti osláv festivalu Gandhi Jayanti, ktorý je organizovaný ako výročie narodenia Gandhiho bol vytvorený netradičný rekord. Až 4 772 účastníkov prišlo na festival oblečených ako Gándhí, čím 2. októbra 2018 vytvorili svetový rekord, ktorý má svoj zápis aj v Guinessovej knihe rekordov. 

4. Najväčšie zvýrazňovacie pero 

Je to neuveriteľné, ale ľuďom už sa podarilo vyrobiť aj najväčšiu fixku na svete. Rozmery sú 2,74 x 0,31 metra a farbí na čierno. Autorom nápadu a zároveň tvorca fixky je Muhammed Dileef z Indie, ktorý sa o rekord postaral 5. septembra 2020. 

5. Najdlhšie rezance 

V Číne sa spoločnosti Xiangnian Food Co, Ltd. podarilo vytvoriť najdlhší rezanec. Rekord bol vytvorený 28.októbra 2017 a výsledný rezanec mal dĺžku 3 084,32 metrov. 

6. Najväčší komiks 

Japonsko je rodiskom komiksov a práve tu bol vydaný aj najväčší komiks na svete. Vydalo ho nakladateľstvo KODANSHA Ltd. v Tokiu 13. apríla 2021. Najväčší komiks bol vydaný ako propagácia posledného 34. dielu úspešnej manga série Attack on Titan, ktorú ilustroval Hajime Isayama. Finálne rozmery komiksu sú 100 x 70,3 centimetra, jeho obálka je o trošku väčšia (101 x 71,4 cm). Celková váha komiksu je 13,75 kg. 

7. Najväčšia lekcia varenia

Uskutočnená bola v Číne pod záštitou organizácie See Joyde a One Plus One Natural Flour. Lekcia varenia prebehla 20. decembra 2015 a zúčastnilo sa jej 6 334 rodín s deťmi. Tie sa venovali príprave zeleninových knedlí. Okrem dosiahnutia rekordu bolo cieľom podujatia aj vzbudenie záujmu u detí o tradičnú čínsku kultúru a zároveň dať rodinám priestor pre zábavu.  

8. Človek s najväčším počtom prstov 

Muž menom Devendra Suthar má ochorenie polydaktylizmus, kvôli ktorému má nadpriemerné množstvo prstov. Celkovo má 14 prstov na rukách a 14 na nohách, ktoré mu však nijako nezavadzajú pri vykonávaní práce. Do knihy rekordov bol zapísaný 11. novembra 2014 s počtom 28 prstov. Rátanie prebehlo v meste Himatnagar v Indii.  

9. Najväčší nositeľný turban 

Major Singh Nihang Sikh sa môže pochváliť najväčším turbanom na svete. Vyrobený je zo 400 metrov látky a zaplatený je do tvaru veže. Aby mohol turban nosiť, potrebuje približne 100 sponiek, ktoré ho držia pohromade. Okrem nich zdobí turban aj 51 náboženských symbolov vyrobených z kovu. Celková hmotnosť turbana je približne 35 kilogramov a v Indii je dokonca organizovaná súťaž o to, kto ho môže nosiť. 

10. Najväčšia výstava háčkovaných sôch

Do získania rekordu sa zapojili členovia MICQ z Indie a množstvo ďalších Indov žijúcich v zahraničí, ktorí svoje výtvory posielali pani Subashiri Natarajan. Tá sa postala o vystavenie všetkých 58 917 položiek, čím sa táto výstava zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Certifikát bol odovzdaný 21. januára 2018. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button