Pikošky

V Číne padol ďalší netradičný rekord! Uhádnete koľko morských panien spolu dokázalo naraz vystupovať?

Vystúpenia zahŕňajúce šou s morskými pannami sa čoraz viac tešia veľkej obľube. Niet teda divu, že na ženy v kostýmoch môžete naraziť v rôznych morských parkoch po celom svete. Väčšinou v nádrži s vodou nájdete jednu až dve morské panny, ktoré spoza skla mávajú, usmievajú sa alebo posielajú bozky. V Číne sa pokúsili o nemožné a spojili profesionálnych potápačov a umelcov, aby vytvorili najväčšie vystúpenie morských panien na svete. Ako sa im to podarilo sa dočítate v článku.

Obrovskej šou sa zúčastnilo 110 morských panien 

V Číne je o potápanie obrovský záujem a tak prišla organizácia PADI (Profesionálna asociácia inštruktorov potápania) s nápadom vytvorenia jedinečného vystúpenia morských panien. Celkovo bolo prijatých 110 účinkujúcich, ktorí sa na náročne vystúpenie pripravovali niekoľko mesiacov. Až 90% z nich tvorili potápači z organizácie PADI. 

V rámci príprav sa všetci účinkujúci učili zdokonalovať dýchanie pod vodou a pohyb, akým morské panny plávajú. Je totiž veľký rozdiel medzi amatérskymi plavcami s dvojplutvou a morskými pannami, pretože plavci môžu nohami hýbať samostane, kým morské panny ich majú spojené k sebe. Ich pohyb je preto náročnejší na koordináciu a ovládanie, a pri plávaní viac pripomína delfína. Potápači, ktorí na tento pohyb neboli zvyknutí sa mu museli prispôsobiť vo veľmi rýchlom čase. 

Prípravy boli veľmi náročné a účinkujúci museli prekonať problémy s komunikáciou pod vodou a problémy s rýchlym prúdom vody. Celému nácviku predchádzali rôzne cvičenia, potápačský tréning a skúšky, po ktorých zvládnutí pokračovalo pripravovanie finálneho programu šou. 

Morské panny predviedli kombináciu kríženia, 360 ° rotácie, plávanie bokom, držanie za ruky, spoločné stúpanie a mnoho ďalších náročných pohybov. Počas celej doby bol pripravený záchranný tím, ktorí bol pripravený zasiahnuť v prípade nutnosti, čo však nebolo treba. Vystúpenie zožalo obrovský úspech a všetko dopadlo na výbornú. 

Zostrih vystúpenia nájdete tu: 

Miesto konania Atlantis Sanya 

Letovisko Atlantis Sanya sídliace na čínskom ostrove Hainan je známe svojimi atrakciami a bohatými službami, kvôli ktorým ich ročne navštívia tisíce turistov. Práve kvôli podpore cestovného ruchu a oslave tretieho výročia bola v akváriu Ambassador Lagoon 28. apríla 2021 zorganizovaná obrovská šou morských panien. 

Nádrž v ktorej účinkujúci vystupovali bola dostatočne veľká a tak morským pannám asistovalo aj niekoľko živočíchov, ktoré vo vode voľne plávali. Celková nádrž je vysoká 8,3 metra, dlhá 16,5 metra a steny sú hrubé 0,65 metra. Do nádrže sa zmestí 13 500 ton vody. 

Zápis do Guinnessovej knihy rekordov 

Jedinečné vystúpenie morských panien nebolo len pokusom o zvýšenie záujmu turistov a oslávenie tretieho výročia akvária. Organizácia PADI pozvala na vystúpenie aj rozhodcov zo zo známej organizácie Guinnessových rekordov, ktorí spolu s ostatnými návštevníkmi parku sledovali úžasnú šou. Po jej úspešnom ukončení a zvládnutí všetkých náročných prvkov bolo vystúpenie ocenené certifikátom a právom mu patrí zápis do Guinnessovej knihy rekordov. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button