CestovaniePikošky

Kúpele pre opice a KitKat všetkých príchutí? Vitajte v Japonsku!

Japonsko dokáže neustále prekvapovať a preto sme si pre vás pripravili nový článok o nezvyčajných veciach, ktoré môžete v Japonsku vidieť alebo dokonca skúsiť. Veď kde inde na svete sa vám podarí vidieť kúpajúce sa opice v horúcom prameni alebo si v automate kúpiť šteniatko?

Opice si v parku urobili kúpele 

Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudia milujú kúpele. Napadlo vás však, že by takéto služby radi vyskúšali aj zvieratá? Japonci dostali možnosť presvedčiť sa o tom, že kúpele nemusia byť výhradne len ľudskou záležitosťou a svoje telo túžia rozmaznávať aj zvieratá. Reč je o opiciach, ktoré si samé urobili kúpele v horúcom prameni, ktorý je súčasťou opičieho parku Jigokudani v prefektúre Nagano. Súčasťou chránené parku je horúci prameň, ktorý opice efektívne využívajú najmä počas chladných mesiacov. V prípade, že sa vám tejto správe nechce veriť, ak navštívite Japonsko môžete zároveň vyhľadať aj tento park a po zaplatení vstupného ho navštíviť. Kúpajúce sa opičky sú u turistov obľúbenou atrakciou a vy budete mať pri pohľade na ne určite lepší deň. 

Na kúpajúce sa opice v Jigokudani je pekný pohľad (zdroj obrázku: canva.com)
Na kúpajúce sa opice v Jigokudani je pekný pohľad (zdroj obrázku: canva.com)

Jedlo na ukážku z plastu 

Jedna z veľa vecí, ktoré vás v Japonsku šokujú budú pravdepodobne sklenené vitríny s jedlom. Jedlo v nich však nie je pravé, ale vyrobené je z plastu a umiestnené na plastových tanieroch. Táto ponuka je určená najmä pre turistov, aby si mohli lepšie vybrať jedlo, ktoré chcú konzumovať a vedeli si predstaviť ako bude pokrm vyzerať. Ide o veľmi netradičný, ale dobrý nápad, ktorý ocenia najmä ľudia, ktorí neovládajú jazyk a majú problém sa vyznať v ponuke jedál. 

Ukážku jedla z plastu si môžete pozrieť v nasledujúcom videu: 

Automaty na všetko 

Japonsko je krajinou automatov, ktoré sa nachádzajú snáď na každej ulici. Líšia sa nielen tovarom, ktorý predávajú, ale aj tvarom, ktorým sa snažia odlíšiť od konkurencie. V Japonsku je v porovnaní s inými krajinami nižšia kriminalita a tak nedochádza k častému ničeniu automatov, ktoré majú v tejto krajine obrovský úspech. Ľudia sú na ne úplne zvyknutí a kúpia v nich naozaj všetko. Okrem klasických automatov s jedlom a pitím existujú aj automaty na dáždniky, vajcia, hotové jedlá, sexuálne pomôcky alebo šteniatka. Japonci sú schopní v automatoch predávať naozaj čokoľvek a ak náhodou navštívite Japonsko, určite sa im nevyhnete. 

V automate si môžete kúpiť aj čerstvé vajíčka (zdroj obrázku: canva.com)
V automate si môžete kúpiť aj čerstvé vajíčka (zdroj obrázku: canva.com)

KitKat rôznych príchutí 

Populárny tyčinka KitKat je bežne dostupná aj v slovenských obchodoch. V Japonsku však tradičné príchute vystriedali nekonečné možnosti chutí, ktoré vás rozhodne prekvapia. Dostupná je Kitkat s príchuťou červených fazúľ, jablkového koláča, wasabi, hrozienok, saké alebo horúcej čokolády. Samozrejme nezvyčajných príchutí je omnoho viac a ich zoznam je naozaj veľký. Ak neplánujete cestu do Japonska, ale chceli by ste KitKat inej príchute vyskúšať doma, môžete si netradičné sladkosti objednať z niektorých zo slovenských eshopov. Tie okrem KitKat ponúkajú aj ďalšie zahraničné sladkosti a tak sa môžete pripraviť na objavovanie nových chutí. 

KitKat s príchuťou zeleného čaju (zdroj obrázku: flickr/whatleydude)
KitKat s príchuťou zeleného čaju (zdroj obrázku: flickr/whatleydude)

Jazda v štýle Super Mario 

Hra Super Mario je neoddeliteľnou súčasťou života mnohých ľudí, ktorí dodnes zostali veľkými fanúšikmi opravára Mária. V Japonsku pre turistov vymysleli jedinečný zábavný koncept, ktorý záujemcom umožňuje šoférovať motokáru v štýle legendárnej hry Super Mario a jeho kostýme. Ak však čakáte, že šoférovať budete niekde na súkromnom okruhu, mýlite sa. Na motokárach záujemcovia vyrážajú priamo do ulíc. Na všetko dohliada inštruktor, ktorého je potrebné nasledovať a riadiť sa jeho pokynmi. Ide o veľmi netradičný, ale zábavný zážitok, na ktorý budete po jeho absolvovaní ešte dlho spomínať. 

Japonské záchody 

Ani záchody nie sú všade vo svete rovnaké. V Japonsku v tomto smere výrazne pokročili a záchody majú oproti európskym niekoľko pridaných funkcií. Samozrejme, záleží od vybraného modelu, ale väčšina má tlačidlo umožňujúce vodnú sprchu, vyhrievanie sedadla, automatické splachovanie alebo možnosť pustenia si hudby. Niektoré sú dokonca špeciálne navrhnuté tak aby ste si v nádržke za toaletou mohli umyť ruky. Sedenie na toalete nikdy nebolo príjemnejšie a japonci to veľmi dobre vedia. 

Ovládanie toalety môže byť pre niektorých na prvý pohľad metúce (reprofoto WAO RYU!ONLY in JAPAN)
Ovládanie toalety môže byť pre niektorých na prvý pohľad metúce (reprofoto WAO RYU!ONLY in JAPAN)

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button