Cestovanie

Plánujete dovolenku v Thajsku? Tieto miesta musíte navštíviť!

Thajsko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Ázie. Práve preto ho ročne navštívia tisíce Slovákov, ktorí si sem prídu užiť exotiku, nádherné pláže, nočný život, ochutnať miestnu kuchyňu alebo navštíviť pamiatky. V našom článku sme si pre vás pripravili niekoľko tipov na miesta, ktoré odporúča väčšina turistických sprievodcov. 

Bangkok (zdroj obrázku: canva.com)
Bangkok (zdroj obrázku: canva.com)

Bangkok 

Na vrchole zoznamu miest, ktoré navštíviť v Thajsku nesmie chýbať hlavné mesto, ktoré je tiež prezývané ako “Mesto anjelov”. V Bangkoku žije takmer 10 miliónov ľudí a mnohými je považovaný za bránu do Ázie. Nachádza sa tu množstvo pamiatok, medzi najznámejšie patrí chrám Wat Arun, ktorý sa stal symbolom krajiny. Bangkok je obľúbený aj pre svoj nočný život a vraví sa, že toto mesto nikdy nespí. 

Ko Tarutao (zdroj obrázku: canva.com)
Ko Tarutao (zdroj obrázku: canva.com)

Ko Tarutao 

V prípade, že hľadáte oddych od turistického šialenstva zapáči sa vám v morskom národnom parku Ko Tarutao. Tvorí ho viac ako 51 ostrovov s jedinečnými útesmi a plážami lemovaných pieskom. Vyskúšať si môžete kempovanie na pláži, kde sa na chvíľu budete cítiť ako skutočný Robinson Crusoe s divočinou naokolo. 

Khao Sok (zdroj obrázku: canva.com)
Khao Sok (zdroj obrázku: canva.com)

Khao Sok 

Národný park Khao Sok ponúka jedinečnú ukážku exotickej prírody, ktorú by ste na Slovensku hľadali len márne. Khao Sok leží na juhu Thajska a dominantným sú pre ne vysoké vápencové útvary, ktoré sa týčia nad dažďovým pralesom. Do parku sa môžete vydať na pešiu turistiku alebo na rieke vyskúšať pádlovanie, či rafting. Rastie tu tiež najväčší kvet na svete Rafflesia. 

Plávajúce trhy Damnoen Saduak (zdroj obrázku: canva.com)
Plávajúce trhy Damnoen Saduak (zdroj obrázku: canva.com)

Plávajúce trhy Damnoen Saduak 

Netradičnou aktivitou, ktorú môžete v Thajsku vyskúšať sú plávajúce trhy. Obdivovať tu môžete život miestnych ľudí a nakúpiť si tu môžete exotické ovocie, suveníry, či vyskúšať thajský kuchyňu. Priamo na loďke si môžete vychutnať čerstvú polievku, mango s lepkavou ryžou alebo domácu kávu. 

Chiang Mai (zdroj obrázku: canva.com)
Chiang Mai (zdroj obrázku: canva.com)

Chiang Mai 

Je nádherné historické mesto, ktoré je považované za hlavné mesto severu Thajska. V meste Chiang Mai sa nachádza viacero kláštorov a množstvo historických budov, ktoré ročne priatiahnu zraky miliónov turistov. Krásu mesta potvrdil aj známy cestovateľský portál Trip Advisor, ktorý ho v roku 2023 umiestnil do rebríčku TOP 5 najkrajších miest sveta

Ostrov Railay (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov Railay (zdroj obrázku: canva.com)

Railay 

Impozantný polostrov Railay leží medzi mestami Krabi a Ao Nang, kvôli vápencovým útesom je možné dostať sa sem len loďou, pretože odrezávajú prístup na pevninu. Úchvatné krasové útesy vyhľadávajú najmä milovníci lezenia, pre ktorých je toto miesto ako stvorené. Lezenie si môžu návštevníci spojiť s oddychom na bielych plážach, prechádzkou chodníkmi v džungli a lacné ubytovanie sa dá zohnať v plážových chatkách. 

Čítajte tiež: Plánujete dovolenku v Ázii? Toto je 10 miest, ktoré na vašom zozname nemôžu chýbať

Similanské ostrovy 

V prípade, že túžite vyskúšať potápanie, Similanské ostrovy sú dokonalým miestom pre začínajúcich, ale aj pokročilých potápačov. Po ponorení uvidíte nádherné mäkké koraly, dúhové ryby, manty a žraloky veľrybie. Zážitok na celý život je zaručený. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button