PikoškyTech

Láska na diaľku má nový rozmer! Špeciálny prístroj čínskych študentov simuluje bozky s realnou osobou

Kreativite sa medze nekladú a tak sa neustále dozvedáme o nových vynálezoch a technológiách, ktoré sú však často viac bizarné ako praktické. Len nedávno obleteli svet videá nového čínskeho vynálezu, ktorého úlohou je prekonať ťažké odlúčenie od milovanej osoby veľmi netradičným spôsobom. Ako celý vynález funguje a kto stojí za jeho objavom sme pre vás zhrnuli v článku.

Vynález, ktorý oživí vzťahy na diaľku 

Dlhé odlúčenie býva pre partnerov náročné a preto sa čínski vedci rozhodli nájsť spôsob, ako sa s partnerom lepšie spojiť. Pri dlhom odlúčení chýba ľuďom najmä fyzický dotyk a bozky, ktoré sa stali kľúčovým parametrom pri vytváraní nového zariadenia. 

Špeciálny prístroj totiž pripomína ľudské pery a jeho úlohou je za pomoci senzorov napodobňovať pery bozkávajúcej osoby. Silikónové pery dokážu napodobniť tlak, pohyb, teplotu pier a dokonca aj zvuky bozkávania, čo je zatiaľ najreálnejšie priblíženie sa skutočným bozkom. Podobný vynález totiž ešte v roku 2016 predstavili v Malajzii, išlo však o hladkú podložku na ktorú bolo možné pery len priložiť. Jej fungovanie si môžete pozrieť vo videu nižšie. 

 

Ako funguje bozkávací prístroj? 

Celé zariadenie jednoducho nasuniete na váš mobilný telefónu a pripojíte ho do nabíjacieho portu. Následne prepojíte “bozkávací prístroj” s mobilnou aplikáciou a po spárovaní môžete na diaľku nahrať svoje bozky, ktoré odošlete partnerovi alebo partnerke. Samozrejme, nutné je aby aj osoba “na druhej strane” mala rovnaké zariadenie a mohla si bozky milovanej osoby naplno vychutnať.

Čítajte tiež: Jedinečné vynálezy šikovných domácich majstrov z Číny

Kto je autorom vynálezu? 

Za objavením netradičného vynálezu stojí viacero čínskych študentov vrátane muža menom Jiang Zhongli, ktorý s netradičným nápadom prišiel. Tak ako väčšina ľudí, ktorí majú vzťah na diaľku aj on trpel nedostatkom fyzického kontaktu, ktorý vyriešil naozaj netradičným spôsobom. 

Aj napriek tomu, že vynález skôr vyvoláva šok ako chuť ho reálne skúsiť, objavitelia už si ho nechali odborným inštitútom mechatroniky v Changzhou patentovať. Kým v iných častiach sveta je novinka skôr na smiech, na čínskych sociálnych sieťach je o ňu veľký záujem. 

Netradičný stroj na bozkávanie pripomína ľudské pery (reprofoto youtube.com/
Kaumudy Global)
Netradičný stroj na bozkávanie pripomína ľudské pery (reprofoto youtube.com/
Kaumudy Global)

Cena vás prekvapí 

Bozk poslaný cez internet môžete cítiť už za cenu približne 260 juanov, čo je v prepočte cca 40 dolárov. Ceny sa menia v závislosti od modelu a tiež počtu kusov. Špeciálny vynález nemusia používať len páry, aplikácia totiž ponúka aj viacero ďalších funkcií. Užívatelia napríklad môžu do aplikácie nahrať svoje vlastné bozky a nechať ostatných, aby si ich stiahli a vyskúšali. 

Výrobcovia uvádzajú, že predaj odštartoval veľmi dobre a mesačne sa predá približne 100 zariadení. Je teda len otázkou času, kedy vynálezci prídu s niečím novým a čím nás opäť dokážu prekvapiť. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button