PikoškyTech

Šialené japonské vynálezy, ktoré v sebe nesú dávku geniality – 2. časť

V Japonsku nie je nič nemožné, a tak vám v dnešnom článku predstavíme ďalšie vynálezy, ktoré na prvý pohľad vyzerajú podivne, no v skutočnosti dokážu perfektne uľahčiť každodenný život.

Lieviky na očné kvapky

Japonci úspešne vyriešili problém aj s nepresným dávkovaním očných kvapiek. Aj keď táto otázka stále trápi zvyšok sveta, v Japonsku je minulosťou.

Lievikové okuliare zaručujú, že už nikdy nebudete mrhať očnými kvapkami a dokážete si ich dať aj jednou rukou. Nehovoriac o tom, že zakaždým zasiahnete cieľ. A aj keď vyzerajú trochu gýčovo, je to vlastne jedno, keďže ich budete používať iba v súkromí. 

Pomocník na karaoke 

Ak milujete karaoke, tak vám tento prístroj pomôže doladiť váš spev k dokonalosti. Počujete ho totiž iba vy sami. Okrem toho znižuje hluk asi o 70% a výrobca dokonca tvrdí, že vám pomôže vďaka spievaniu schudnúť.

(zdroj obrázku: japantrendshop)
(zdroj obrázku: japantrendshop)

Kľúčenka s bublinkami 

Nie je nič uspokojivejšie ako bublinková fólia, ktorá je k dispozícii práve vtedy, keď sa cítite trochu vystresovane. Bohužiaľ po jej prasknutí sa znovu neobnoví a tak vám v ruke zostane takpovediac obyčajný plast. 

(zdroj obrázku: Berocia/Amazon)
(zdroj obrázku: Berocia/Amazon)

Nekončiaci prísun bubliniek na praskanie však máte vďaka kľúčenke z Japonska, s ktorou ich zároveň budete mať kedykoľvek po ruke. 

Ventilátor na paličky

Každý milovník rezancov okamžite uvidí výhodu tohto podivne vyzerajúceho, ale dômyselného vynálezu. Pridaním malého ventilátora na paličky nemusíte čakať, kým sa vaše jedlo samé ochladí.

Tričko, ktoré pomôže so svrbením chrbta

Kombináciou mriežky podobnej mriežke v hre Battleships (Loďky) a trička zaručuje to, že pomocou malého ukazovateľa budete vedieť nasmerovať vašich priateľov na presné miesto, ktoré vás svrbí. Toto tričko a sprievodné príslušenstvo je absolútne nevyhnutné pre každého, kto neustále potrebuje poškrabkanie svojho chrbta. 

(zdroj obrázku: chindogu)
(zdroj obrázku: chindogu)

Čistenie podlahy pomocou dupačiek

Od každého člena rodiny sa bežne očakáva, že svojou troškou prispeje k chodu domácnosti. V Japonsku to však povýšili na úplne inú úroveň. To, že ste batoľa, totiž nie je ospravedlnením flákania sa, a tak tu nájdete dupačky, ktorých spodok tvorí látka používaná na výrobu mopov.

(zdroje obrázku: rougeframboise.com)
(zdroje obrázku: rougeframboise.com)

Aj keď to vyzerá veľmi zvláštne, ide o naozaj geniálny nápad, keďže deti sa plazia po dome a zároveň čistia podlahy. 

Predražené tvarované melóny

Ak máte pocit, že guľaté melóny sú nuda, v Japonsku si ich môžete nechať vypestovať v akomkoľvek tvare, ktorý považujete za vhodný.

Niektoré z najdrahších foriem majú tvar kocky, ale fantázii sa medze nekladú. Ak ste navyše fanúšikom anime, pokémonov alebo čohokoľvek iného, ich podobizne vám bez váhania vyrežú na povrch vodného melóna.

Veronika Hubinská

Mám 23 rokov, študujem žurnalistiku a okrem ázijskej kultúry sa zaujímam aj o ekológiu či zdravý životný štýl. Rada cestujem, počúvam dobrú hudbu, venujem sa literatúre a písaniu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button