PikoškyTech

Čínsky “Neužitočný Edison” je hitom internetu. Akými vynálezmi prekvapil svet?

Bývalý čínsky zvárač Geng Shuan odišiel zo svojej práce, aby mohol robiť to, čo ho v skutočnosti baví najviac – vymýšľať vynálezy, ktoré sú viac bizarné, ako užitočné. Svoje vynálezy potom zdieľa na sociálne siete, kde majú obrovský úspech. Tvorivosť tak v jeho prípade nabrala úplne nový rozmer a v súčasnosti sa teší z veľkej popularity. Pozrite si ukážku jeho najlepších vynálezov.

Vynálezca, ktorý prekvapil svet 

Čína dala svetu papier, kompas, pušný prach a mnohé ďalšie užitočné vynálezy, bez ktorých si svoj život nevieme ani len predstaviť. Zároveň sa však na internete často objavujú videá domácich majstrov, ktorí svojimi vynálezmi vedia prekvapiť. Dokonalou ukážkou je jednokolka, či špeciálne upravený bicykel, ktorý dokáže jazdiť po vode, ktorým sme venovali pozornosť v predchádzajúcom článku

Zvyčajne však ide o vynálezy, ktoré majstri využijú pri svojej práci alebo im zjednodušia život. Geng Shuan sa rozhodol kreativitu posunúť na nový level a miesto praktických využiteľných vecí stavia vynálezy, ktorých hlavným účelom je najmä pobaviť ľudí. To sa mu skutočne darí a dnes jeho videá sledujú milióny ľudí. 

Obal na mobil ako sekáčik na mäso je jedným z jeho najviac predávaných vynálezov (reprofoto youtube.com/The Sun)
Obal na mobil ako sekáčik na mäso je jedným z jeho najviac predávaných vynálezov (reprofoto youtube.com/The Sun)

Vynálezy, ktoré sa nepredávajú 

Nakoľko sú netradičné vynálezy síce vtipné, ale veľmi neužitočné, ich predaj vynálezcovi nezarába. Geng Shuan však mohol opustiť svoju prácu a začať pracovať na ich vývoji vďaka tomu, že svoje vynálezy prezentuje vo videách, ktoré majú u ľudí obrovský úspech. Za niekoľko rokov sa mu podarilo vybudovať silnú fanúšikovskú základňu a ľudia sú ochotní posielať mu peniaze na podporu jeho ďalšej tvorby. 

Ukážka jedného z vynálezov - netradičné masérske kreslo (reprofoto youtube.com/The Sun)
Ukážka jedného z vynálezov – netradičné masérske kreslo (reprofoto youtube.com/The Sun)

Za týždeň sa mu podarí dokončiť jeden vynález a natočiť približne 2 až 3 videá, v ktorých prezentuje ako netradičné vynálezy vznikajú alebo ukazuje ich testovanie a využitie v praxi. V rámci svojej prezentácie na sociálnych sieťach pripravuje pre fanúšikov aj časté livestreamy, na ktorých sa mu taktiež darí zarábať. 

Čítajte tiež: Šialené japonské vynálezy, ktoré v sebe nesú dávku geniality

Najväčšie objavy 

Geng Shuan predstavil svetu mnoho jedinečných vynálezov, medzi najznámejšie však patrí obal na telefón v kombinácii so sekáčikom na mäso. Vynález sa stal natoľko zaujímavým, že dokonca predal niekoľko kusov, ktoré vyrába na mieru presne podľa veľkosti telefónu zákazníka. 

Obrovský úspech mala aj netradičná motorka, ktorá pod svojim sedadlom skrýva záchod. Stačí, ak si sedadlo vyklopíte, sadnete na prenosný záchod a po vykonaní potreby otočíte plynom, ktorý spustí splachovanie. 

Na prvý pohľad zaujme aj masážne kreslo, ktoré však vyzerá úplne inak, ako tie u masérov alebo v nákupných centrách. Nezvyčajné robotické ruky pomasírujú vaše chodidlá alebo vás poškrabkajú na chrbte, keď to budete najviac potrebovať. 

Pozrite si ukážku ďalších vynálezov vo videu nižšie: 

 

Ako hodnotíte netradičné vynálezy vy? Podeľte sa s nami o váš názor do komentáru a skúste nám napísať, či by ste niektorý z nich vedeli reálne využiť. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button