PikoškyTech

Šialené japonské vynálezy, ktoré v sebe nesú dávku geniality – 1. časť

Krajina vychádzajúceho slnka je miestom, kde technologický vývoj nikdy nespí. A to natoľko, že výsledkom sú zvláštne a zároveň brilantné vynálezy. V dnešnom článku vám prinášame prvú časť japonských technologických pomôcok, ktoré by vlastne chcel mať doma každý z nás.

Chodiaca chladnička

Ak máte chuť na pivo, či iný obľúbený chladený nápoj, s chodiacou chladničkou nemusíte vstávať z gauča, či z postele. Táto japonská chladnička vám navyše oznámi stav jej obsahu, či odnesie špinavý riad do drezu. 

Okuliare s push notifikáciami

Tieto okuliare zaručujú, že už nikdy nebudete musieť znova skontrolovať obrazovku svojho smartfónu, či na nej nie sú nejaké upozornenia. Vždy, keď vám príde textová alebo iná notifikácia, dostanete výzvu doslova pred vašimi očami.

Viete si nastaviť aj upozornenia na úlohy alebo akékoľvek ďalšie oznámenia, ktoré uznáte za vhodné. Pre maximalizáciu užitočnosti okuliarov môžete každý typ upozornenia dokonca prispôsobiť konkrétnej farbe. A ak vám budú farby vadiť, alebo vás príliš rozptyľovať, môžete si zapnúť dokonca aj zvukové notifikácie.

(zdroj obrázku: Fun-Iki)
(zdroj obrázku: Fun-Iki)

Selfie tyč s mikrofónom

Musíme sa zmieriť s tým, že ak by mal ktorýkoľvek národ zdokonaľovať selfie tyč, mali by to byť Japonci. Napokon túto vec na prvom mieste skutočne vymysleli.

(zdroj obrázku: SELFIE MIC/Amazon)
(zdroj obrázku: SELFIE MIC/Amazon)

Tradičným selfie tyčiam však chýbal integrovaný mikrofón. Táto menšia vada je už však minulosťou, a to vďaka japonskej záľube natáčania videí, kde sami spievajú. 

USB mini práčka 

Potrebujete malú práčku, ktorú je možné zapojiť do počítača? V Japonsku je možné aj niečo takéto. Malá stolová práčka môže dokončiť svoj čistiaci cyklus už za 2 minúty priamo pred vašimi očami. Stačí naliať vodu, zapojiť a zapnúť.

(zdroj obrázku: japantrendshop)
(zdroj obrázku: japantrendshop)

Strúhadlo na maslo

Každý z nás pozná ten pocit, keď si chce natrieť maslo na chlebík, či iné obľúbené pečivo, no po vybratí z chladničky to nejde úplne najľahšie. Japonci sa rozhodli tento problém vyriešiť naozaj efektívne, a to strúhadlom, ktorým to pôjde doslova ako po masle.

(zdroj obrázku: Amazon)
(zdroj obrázku: Amazon)

Dáždnik na hlavu

Tento japonský vynález je niečo ako legenda. Existuje už nejaký čas a je klasickým príkladom veľmi praktickej pokrývky hlavy. Časté prehánky nie sú v tejto krajine nezvyčajné, a tak hoci to na prvý pohľad vyzerá smiešne, ide o dáždnik, ktorý vás ochráni pred vodou aj bez toho, aby ste ho museli držať v rukách.

Ďalšie šialené vynálezy dáždnikov nájdete v tomto videu: 

Lietajúci dáždnik

V snahe zachrániť svoje obyvateľstvo pred útlakom použitia rúk na držanie dáždnikov vynašli Japonci aj lietajúci dáždnik. Milióny môžu ďakovať spoločnosti Asahi Power Services za toto dômyselné a pohodlné zariadenie – ich problémy sú už preč.

 

Tento dáždnik namontovaný na dronoch v skutočnosti využíva umelú inteligenciu, aby sa vznášal nad svojim majiteľom pri plnení každodenných povinností. 

Toaletné nádrže s umývadlom

(zdroj obrázku: flickr/Thord Daniel Hedengren)
(zdroj obrázku: flickr/Thord Daniel Hedengren)

Toto je ďalší starší japonský vynález, ktorý dáva zmysel a má viac ako pol storočia. Je až neuveriteľné, že sa neuchytil aj vo zvyšku sveta. Základ je veľmi jednoduchý. Akákoľvek odpadová voda z umývadla odteká do splachovacej nádrže toalety pripravenej na použitie, keď splachujete samotnú toaletu. Jedná sa o absolútne vynikajúce a jednoduché zariadenie, ktoré si zaslúži oveľa väčšiu pochvalu, a to aj z ekologického hľadiska.

Veronika Hubinská

Mám 23 rokov, študujem žurnalistiku a okrem ázijskej kultúry sa zaujímam aj o ekológiu či zdravý životný štýl. Rada cestujem, počúvam dobrú hudbu, venujem sa literatúre a písaniu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button