Pikošky

India sa môže pochváliť naozaj netradičnými rekordmi. Toto je 5 najlepších!

Ľudia po celom svete sa snažia zapísať do Guinessovej knihy rekordov svojimi netradičnými skutkami. Rekordy sa dajú získať v rôznych kategóriách a na ich splnenie dohliada komisia. V Indii sa podarilo ľuďom dosiahnuť hneď niekoľko zaujímavých rekordov, ktoré si rozhodne zaslúžia vašu pozornosť. Vybrali sme si pre vás 5 najlepších.

Najdlhšia reťaz na masáž hlavy 

Kto by nemiloval masáž hlavy? Obľúbenú činnosť sa rozhodli v Indii povýšiť na novú úroveň, keď v Bombaji zorganizovali obrovské stretnutie tzv. “masérok”. Rekordu sa zúčastnilo 578 žien 26. októbra 2017. Každá z účastníčok mala vo vlasoch aplikovaný mandľový olej a vykonala 4 masáže. Muži sa na rekorde zúčastniť nemohli. 

Najviac slamiek napchaných v ústach 

Uhádnete koľko slamiek sa dokázalo jednému mužovi zmestiť do úst? Bolo ich až 650! A to bez pridržania rukami. Rekord sa podarilo vytvoriť Indovi menom Nataraj Karate v Saleme ešte v roku 2018. Zaujímavým faktom je, že ide už o sedemnásty úspešný pokus o dosiahnutie tohto rekordu. Vyskúšate ho prekonať?

Svetový rekord vytvoril Nataraj Karate (reprofoto youtube.com/ G V M CREATIONS)
Svetový rekord vytvoril Nataraj Karate (reprofoto youtube.com/ G V M CREATIONS)

Najnižšie limbo korčuľovanie 

Skutočne neuveriteľný rekord sa podarilo vytvoriť indickému mužovi menom Shristi Sharma 7. októbra 2015. Na korčuliach sa mu podarilo prejsť dĺžku 25 metrov popod limbo tyče, ktoré boli vo výške len 17 centimetrov. Neobyčajný výkon bol samozrejme náročný nielen na ohybnosť, ale aj udržanie stability a rovnakého smeru jazdy.  

Najväčšie stretnutie ľudí s prilbami 

Úžasný nápad ako vytvoriť svetový rekord a zároveň podporiť kampaň “Ride to Safety”, teda jazdite bezpečne dostali opäť v Bombaji. V roku 2019, konkrétne 31. januára tu bolo zorganizované obrovské stretnutie, ktorého sa zúčastnilo až 4 999 ľudí v prilbách. Netradičný nápad je tak zapísaný do Guinessovej knihy rekordov a čaká na svoje prekonanie.  

Najviac ľudí tvoriacich jednu menu 

Viete si predstaviť, že by sa stovky ľudí na Slovensku zoradili do tvaru eura a vytvorili tak svetový rekord? V Indii už si podobnú aktivitu vyskúšali. Až 1 717 účastníkov v Tamil Nadu vytvorilo 11. marca 2018 nový svetový rekord. Po zoradení bolo možné z oblohy spozorovať ľudí v tvare indickej meny – rupia. 

BONUS – Najnižšia žijúca mobilná žena

Jyoti Amge sa narodila 16. decembra 1993 v Indii. V deň svojich 18. narodenín merala 62,8 centimetrov. Tým pokorila rekord Bridgette Jordanovej a stala sa najnižšou žijúcou ženou na svete, ktorá je dokonca mobilná a pre svoj pohyb nepotrebuje invalidný vozík. Svetový rekord držala aj ako najnižšia žijúca tínedžerka na svete. V súčasnosti má Jyoti 28 rokov a ako sama povedala, získanie rekordu jej pomohlo cítiť sa výnimočne, dôležito a lepšie.  

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button