Pikošky

V Číne vytvorilo 3 051 dronov obrovskú svetelnú šou, ktorá sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov

V septembri bola predstavená nová Guinnessova kniha rekordov pre rok 2022. Obsahuje niekoľko naozaj zaujímavých rekordov, medzi ktoré môžeme určite zaradiť aj jedinečnú svetelnú šou. Bezpilotné lietadlá, známe aj ako drony vyleteli k oblohe a postarali sa o nádherné divadlo. Aký rekord bol prekonaný a čo mali znamenať obrazce, ktoré drony na oblohe vytvorili?

Starý rekord bol prekonaný 

Nielenže sa v Číne podarilo na oblohe vytvoriť jedinečnú šou, taktiež bol prekonaný pôvodný rekord USA a Ruska.

Prvý známy rekord zaznamenala americká spoločnosť Intel, ktorá pri príležitostí osláv 50. výročia od založenia firmy vytvorila zaujímavé predstavenie. Obrazce na oblohe boli vytvorené viac ako 1 500 dronmi a videá z predstavenia zdieľal celý svet. Celé predstavenie sa konalo v meste Folson v Kalifornii a realizované bolo ešte v roku 2018. 

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť záznam z predstavenia spoločnosti Intel vo Folsone:

V roku 2020 na seba upriamilo pozornosť Rusko, ktoré prekonalo doterajší rekord. Presne 2 198 dronov sa 3. septembra postaralo o jedinečné predstavenie, počas ktorého drony vytvorili niekoľko obrazov. Zo všetkých najviac zaujala biela holubica, ktorá je po celom svete uznávaná ako symbol mieru

Krátky zostrih z celého predstavenia si môžete pozrieť vo videu nižšie: 

Nový svetový rekord 

O oslnivú svetelnú šou sa postarala čínska spoločnosť Shenzhen Damoda Intelligent Control Technology Co., Ltd. Predstavenie sa odohralo v meste Zhuhai, Guangdong v Číne a pozvaný boli aj rozhodcovia o Guinnessovom rekorde. 

Všetci zúčastnení mohli sledovať, ako do vzduchu vyletelo 3 051 dronov, ktoré si svojimi obrazmi uctili úspechy čínskeho vesmírneho priemyslu, vedy a technológie. 

Drony dokázali napodobniť satelitný systém Tiangong-1, čínsku vesmírnu stanicu alebo navigačný systém Beidou. Ich zobrazenie si môžete pozrieť v nasledujúcom videu: 

Čína má v tejto oblasti ešte jeden svetový rekord 

V Číne vedia s bezpilotnými lietadlami naozaj neuveriteľné kúsky. V roku 2021 sa im podarilo získať ďalší zápis do Guinnessovej knihy rekordov za najdlhšie predstavenie s dronmi na oblohe. 

Predstavenie bolo venované celosvetovo známemu maliarovi a umelcovi menom Vincent Van Gogh. Nielen jeho meno, ale aj podobizeň a najznámejšie maľby dokázali drony znázorniť naozaj dokonale. 

Celé vystúpenie trvalo 26 minút a 19 sekúnd, čím bol opäť vytvorený nový guinnessov rekord najdlhšieho vystúpenia s dronmi na svete. Certifikát o rekorde si prevzala čínska spoločnosť EFYI Group a Tianjin University, ktorá celý projekt podporovala. 

Celý videozáznam zo šou spolu s odovzdaním certifikátu o rekorde si môžete pozrieť tu:

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button