PikoškyKultúra

Ako dobre poznáte ázijské filmy?

Rôzne krajiny Ázie sa pýšia špičkovými nahrávacími štúdiami, ktorých filmy sa premietajú aj v zahraničí. Minulý rok na udeľovaní oscarov prekvapil film Parazit a tak sa len potvrdila rastúca filmová konkurencia na východe. Ste pravým filmovým nadšencom? Skúste sa otestovať v našom kvíze a sami zistíte, koľko zaujímavostí ste vôbec nevedeli.

Results

Skvelý výsledok! Je vidieť, že sa v ázijských filmoch vyznáš. Skús si prečítať aj naše články z oblasti cestovania alebo ázijskej kuchyne a zdokonaľ svoje vedomosti v ďalších oblastiach.

Dnes to nešlo podľa tvojich predstáv, ale to nevadí. Skús si prečítať napríklad o filme Mulan, Kung-fu panda alebo známych hororoch a možno bude tvoj výsledok nabudúce lepší.

#1. V ktorej krajine má pôvod legendárna Samara?

#2. Ako sa volá hlavná hrdinka filmu Okja, ktorej najlepším priateľom je super prasa?

#3. Z ktorého roku pochádza jeden z najznámejších hororov s názvom Kruh?

#4. V ktorom z menovaných filmov nehral známy komik Ken Jeong?

#5. Minulý rok spoločnosť Disney sfilmovala jeden z najznámejších čínskych príbehov, ktorý však v Číne prepadol. Ako sa volá známa bojovníčka, podľa ktorej je rovnako pomenovaný aj film?

#6. Bong Joon-ho je oscarovým režisérom filmu Parazit. Okrem neho natočil niekoľko ďalších úspešných filmov. Ktoré z vybraných medzi ne nepatria?

#7. Ako sa volá známa herečka a raperka, ktorá sa preslávila piesňou “My Vag”? Vedľajšiu úlohu si zahrala vo filme Šialene bohatí Aziati a Zlatý Globús získala za film The Farewell.

#8. V roku 2008 dobyla čínské kiná úspešná animovaná rozprávka Kung Fu Panda od spoločnosti DreamWorks Animation. Koľko filmov sa im podarilo zatiaľ o tejto legendárnej pande celkovo natočiť?

#9. Ako sa nazýva jeden z najznámejších ázijských hercov, ktorý za svoj prínos k filmu v roku 2016 získal prestížne ocenenie od Academy Awards?

#10. Bruce Lee je považovaný za legendu bojových umení. Jeho filmy dodnes poznajú milióny ľudí po celom svete. Premiéry svojho najpopulárnejšieho filmu sa však nedožil. Aký je jeho názov?

finish

Zdroje obrázku: č. 1 flickr/V Threepio; č. 2 reprofoto youtube/Netflix; č. 3 reprofoto youtube/MOTEL X; č. 4 flickr/Gage Skidmore; č. 5 canva.com; č. 6 flickr/Raffi Asdourian; č. 7 flickr/Casi Moss; č. 8 reprofoto: 20th Century Studios; č. 9 Official; č. 10 flickr/Nicholas Cole

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button