PikoškyCestovanie

10 Šialených vecí, ktoré nájdete len v Ázii

Iný kraj, iný mrav. Aj tak by sme mohli vysvetliť veci, ktoré sú úplne bežné v Ázii, avšak u nás by ste ich hľadali márne. Veď kde inde na svete si pri vstupe na záchod musíte prezuť druhé papuče alebo máte možnosť ochutnať krokodíliu zmrzlinu? Prečítajte si všetky netradičné veci, ktoré sú v Ázii úplne bežné.

1. Ryžové polia ako maliarske plátno 

Farmári v Japonsku menia ryžové polia na hotové umelecké diela. K vytvoreniu nádherných umeleckých diel používajú rôzne druhy kmeňov ryže, vďaka čomu dosahujú rozdielne odtiene. V prípade, že chcete vidieť viac ukážok ryžových obrazov, skúste ich hľadať pod názvom Rice Paddy Art. 

 

2. Viete, čo sú to facekini? 

Ide o špeciálny plavkový odev, ktorý používajú ľudia v niektorých ázijských krajinách na zakrytie hlavy počas kúpania na pláži, aby sa ich pokožka tváre neopálila. V mnohých ázijských krajinách je veľkým trendom bledá pleť a veľa ľudí podstupuje zákroky na jej rozjasnenie. Opálenie preto nepripadá do úvahy, a tak viacerí ľudia začali nosiť facekini, ktoré majú nechcenému opáleniu zabrániť. 

 

3. Falošné zubné strojčeky 

Najmä v juhovýchodnej Ázii sú veľkým hitom strojčeky na zuby, ktoré sú mimoriadne obľúbené u tínedžerov, ktorí ich však vôbec nepotrebujú. Lepiť si ich dávajú na zuby kvôli prestíži, pretože ten kto má strojček na zuboch je považovaný za bohatého a štýlového. S nosením umelých strojčekov však súvisí aj veľa rizík, ako napríklad nebezpečenstvo udusenia, či otravy, čo však mládež v Ázii vôbec neodrázda. 

Nosili by ste zubný strojček ako módny doplnok? (zdroj obrázku: canva.com)
Nosili by ste zubný strojček ako módny doplnok? (zdroj obrázku: canva.com)

4. Krokodília zmrzlina 

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Filipíny máte tiež jedinečnú možnosť ochutnať skutočne netradičnú zmrzlinu. Špeciálnou ingredienciou sú totiž krokodílie vajíčka, ktoré spolu s cukrom, medom, mliekom a čerstvým ovocím vytvárajú naozaj zvláštnu kombináciu. O jej chuti už sa však budete musieť presvedčiť sami. 

V Ázii môžete ochutnať aj krokodíliu zmrzlinu (zdroj obrázku: canva.com)
V Ázii môžete ochutnať aj krokodíliu zmrzlinu (zdroj obrázku: canva.com)

5. Hadí alkohol 

Vo viacerých ázijských krajinách si môžete všimnúť hady naložené v alkohole, ktoré sú lákadlom len pre tých najodvážnejších. O hadoch sa verí, že majú viacero pozitívnych účinkov na ľudský organizmus, vrátane zmiernenia bolestí chrbta, či reumatizmus. Obľúbenou je aj samotná konzumácia hadieho mäsa, z ktorého sa pripravujú rôzne pokrmy. 

Hadí alkohol je dostupný v mnohých pouličných stánkoch (zdroj obrázku: canva.com)
Hadí alkohol je dostupný v mnohých pouličných stánkoch (zdroj obrázku: canva.com)

6. Slimáková terapia 

Juhovýchodná Ázia je známa svojimi kúpeľmi, ktoré sprostredkúvajú aj niekoľko skutočne netradičných terapií. Jednou z nich je uloženie slimákov na tvár, ktoré svojimi pohybmi a slizom napomáhajú k ničeniu zápalov, liečia rôzne poškodenia a udržujú pleť vlhkú. Na túto terapiu sú využívané špeciálne slimáky, ktoré sú monitorované a kŕmené tak, aby bol ich sliz plný bielkovín a bez toxínov.

7. Záchodové papuče 

Japonci sú zvyknutí, že vo svojich domácnostiach nosia papuče. V prípade, že by ste prišli do japonskej domácnosti na návštevu, nie je prijateľné aby ste chodili obutí v topánkach a taktiež dostane papuče. Akonáhle sa však vydáte na toaletu, je nutné aby ste si pred vstupom papuče vyzuli a obuli druhé papuče, ktoré sú určené len na nosenie počas používania toalety. 

Pred vstupom na záchod sa Japonci prezúvajú do druhých papúč, určených pre návštevu toalety (zdroj obrázku: canva.com)
Pred vstupom na záchod sa Japonci prezúvajú do druhých papúč, určených pre návštevu toalety (zdroj obrázku: canva.com)

8. Súboje cvrčkov 

Aj napriek tomu, že zvieracie zápasy čelia kritike po celom svete, zápasy cvrčkov sa v Číne tešia mimoriadnej obľube. Populárne sú natoľko, že sa tu každoročne konajú špeciálne majstrovstvá trénovaných cvrčkov, ktoré proti sebe bojujú v aréne o veľkosti krabice od topánok. 

9. Múzeum rezancov 

Oficiálny názov múzea je Cup Noodles Museum a nachádza sa v japonskej Jokohame a tiež v Osake. Návštevníci sa môžu dozvedieť rôzne zaujímavosti o vzniku a tvorbe rezancov, prichystaných je viacero interaktívnych tabulí a dokonca sa tu nachádza aj bazár rezancov. 

10. Záchodová reštaurácia “Modern Toilet”

Prvá reštaurácia s názvom Modern Toilet bola otvorená v Taiwane a okamžite sa stala hitom medzi turistami. Celý jej interiér je venovaný toaletám, čo si môžete všimnúť napríklad na pohovkách v tvare toaletnej misy, či na jedlách, ktoré sú podávané z mini pisoárov. Popularita tejto reštaurácie je taká veľká, že majiteľ už otvoril ďalšie prevádzky v Hongkongu, Číne, Japonsku i v Malajzii.  

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button