Pikošky

TOP 10: Šialených služieb, ktoré môžete vyskúšať len v Japonsku

V Japonsku sú ľudia veľmi vynaliezaví a tak dokážu prísť s podnikateľským nápadom, ktorý doslova zaplní dieru na trhu. Počuli ste už o mužoch, ktorí vám pomôžu s plakaním alebo ľuďmi, ktorí za vás vystoja dlhé rady? V Japonsku je ponuka nezvyčajných služieb naozaj veľká a tak sme sa rozhodli podeliť sa s vami o desať najnetradičnejších. 

1. Dievča, s ktorým zažijete pekné chvíle aj bez milovania 

V Japonsku majú jedinečnú službu Cuddle caffe, ktorú využívajú najmä muži, ktorí nemajú čas na budovanie sociálnych kontaktov a hľadanie žien. Po ceste do práce, po práci alebo počas voľných víkendov tak radi navštevujú špeciálne miesta, kde majú možnosť stráviť so ženami nejaký čas. 

Väčšinou mužom chýba niekto, s kým by sa porozprávali, kto by ich vypočul alebo s kým by si pozreli televíziu. Za tieto obyčajné veci sú muži v Japonsku ochotní platiť, pričom bonusovými službami je napríklad objatie alebo prezlečenie vybranej slečny. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

 

2. Státím v rade nemusíte plytvať drahocenný čas 

Opäť zostávame v Japonsku, v ktorom sú ľudia naozaj vynaliezaví. Vzhľadom k veľkému počtu obyvateľov sa na niektoré veci alebo služby dlho čaká v radoch. Za dobu zbytočného státia sa však dá stihnúť veľa iných vecí a tak vznikla úplne nová profesia, ktorej náplň práce zahŕňa státie v rade. Ľudia tak jednoducho zaplatia človeku, ktorý za nich nekonečnú radu odstojí a zavolá im, až keď budú práve na rade. 

Nápad už okopírovali aj iné krajiny s podobným problémom a tak nečakaná situácia priniesla vznik nových pracovných miest. Viete si predstaviť, že by ste sa živili práve týmto? 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

3. Dajte výpoveď štýlovo

Nie každý človek je dosť odvážny na to, aby dal v práci výpoveď a prišiel do konfliktu so šéfom. Japonská spoločnosť Exit preto ľuďom ponúka jednoduché riešenie. Najať si u nej môžete ľudí, ktorí za vás podajú výpoveď a vy sa tak môžete so svojim pracovným miestom rozlúčiť bez obáv. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

 

4. Ospravedlňovať už sa nemusíte 

V Japonsku funguje hneď niekoľko spoločností, ktorých zamestnanci vybavujú ospravedlnenia zákazníkov. Ak ste sa s niekým pohádali, nie je nič jednoduchšie ako zaplatiť niekomu, kto sa za vás ospravedlní. Napríklad spoločnosť Shazaiya Aiga Pro ponúka svojim zákazníkom možnosť ospravedlnenia sa tvárou v tvár alebo lacnejšiu verziu, ospravedlnenie cez mail alebo telefón. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

5. Netrápte deti domácimi úlohami 

Japonské školy dávajú množstvo domácich úloh deťom aj na letné prázdniny. Úloh býva často toľko, že s ich stihnutím potrebujú deti pomôcť. Niektorí rodičia však na domáce úlohy nemajú čas a tak svojim ratolestiam platia špeciálnych pomocníkov, ktorí ich nielen doučia a vysvetlia to čo nevedeli, ale za nich úlohy aj urobia.

Ceny za tieto služby sú rôzne, závisia na konkrétnom predmete a strávenom čase. Pri seminárnych prácach študentov sa často platí aj podľa počtu strán. Výhodou týchto pomocníkov s úlohami je, že viacero z nich dokáže napodobniť detské písmo, takže nikto na drobné podvádzanie nepríde. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

6. Nemáte hostí na svadbu? Zaplaťte si komparz 

Kvôli vysokému pracovnému nasadeniu a nedostatku voľného času majú niektorí ľudia menej priateľov. Môže sa preto stať, že na svadbu jednoducho nebudú mať koho pozvať a sen o veľkej svadbe sa tak môže veľmi rýchlo rozplynúť. Veľký počet svadobných hostí tiež svedčí o popularite a obľúbenosti svadobného páru. 

Japonská spoločnosť Office Agents preto prišla s jednoduchým riešením, ktoré budúcemu páru pomôže so snom o ich svadbe. Záujemcovia si môžu zaplatiť svadobného hosťa, ktorý sa ich svadby s radosťou zúčastní a vytvorí tak dobrý dojem. Priplatiť sa dá za príhovor, fotografovanie alebo tancovanie. 

7. Reklama na krásnych slečnách 

Fakt, že pekná tvár predáva sa v Japonsku rozhodli využiť trošku inak. Mladým ženám, ktoré sú aktívne na sociálnych sieťach a majú veľa priateľov ponúka spoločnosť Absolute Territory PR zarobiť si svojim telom. Nejde však o poskytovanie žiadnych sexuálnych služieb, ale o propagácie reklamy na nahých častiach tela. 

Zvyčajne ide o nálepky, ktoré na sebe majú ženy približne 8 hodín denne nalepené. Aplikovať si ich nechávajú na odhalené stehná alebo výstrihy, ktoré zaujmú a ľudia sa tak dozvedia o novom produkte alebo spoločnosti. O službu je veľký záujem a žien s nálepkami stále pribúda. 

8. Ľudia, ktorí vám pomôžu nastúpiť do metra 

Nie príliš obľúbenou službou, za ktorú však platiť nemusíte, je tlačenie ľudí do metra, tak aby sa všetci zmestili do pristavených vozňov. Videá s tlačiacimi ľuďmi už obleteli svet a kým niektorým sa nad ňou pozastavuje rozum, iní si ju pochvaľujú. Najmä počas najvyťaženejších hodín sú títo zamestnanci veľmi užitoční, pretože urýchľujú nastupovanie ľudí, ktoré by v normálnom prípade spôsobovalo meškanie. 

Ženy si môžu vybrať aký muži ich budú utešovať (zdroj obrázku: ikemeso-office.com)
Ženy si môžu vybrať aký muži ich budú utešovať (zdroj obrázku: ikemeso-office.com)

9. Muži, ktorí vás rozplačú 

Prejavovanie emócií je veľmi dôležité, no niektorí ľudia s tým majú problém. Existujú preto muži, ktorých si môžete objednať a ich úlohou bude rozplakať vás a utešiť. Okrem príjemnej mužskej spoločnosti tak dáte voľnosť svojim emóciám a zároveň sa vám uľaví. 

Túto službu začali využívať aj niektoré japonské spoločnosti. Tie robia špeciálne workshopy pre zamestnancov, aby uvoľnili pracovné napätie a pomohli ľuďom so zvládaním svojich emócií. 

(zdroj obrázku: canva.com)
(zdroj obrázku: canva.com)

10. Partner na prenájom 

Každý nezadaný človek pozná, aké je to čeliť otázkam rodiny ohľadom budúcej svadby, detí alebo bývania. V Japonsku prišli s riešením aspoň časti tohto problému a ľuďom umožňujú prenajať si partnera na rôzne spoločenské akcie, podujatia alebo len samotné rande vo dvojici. Ceny sú rôzne a zákazník má možnosť vybrať si zo širokej ponuky budúcich falošných partnerov. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button