CestovaniePikošky

Ostrov korytnačiek Koh Tao – Thajsko

Prečo by ste mali navštíviť Ostrov Korytnačiek Koh Tao v Thajsku? Romantika, oddych, nádherná príroda a služby sú jedným z mnohých dôvodov. Kým väčšina ľudí vyhľadáva Thajsko najmä kvôli bohatému nočnému životu, zabaviť sa tu dá aj úplne inak. Objavte krásy ostrova korytnačiek a nechajte sa uniesť jeho dokonalou atmosférou.

Užite si príjemnú, pokojnú dovolenku na Ostrove korytnačiek

Začnime základnými informáciami o ostrove. Koh Tao patrí do provincie Surat Thani, má rozlohu iba 21 km² a niečo cez tisíc obyvateľov. Domáci obyvatelia sa živia hlavne cestovným ruchom.

Ostrov je pomenovaný podľa množstva korytnačiek, ktoré sa tu  vyskytujú. Tento ostrov sa nachádza v Thajskom zálive a miesta, ktoré ho obklopujú sú ako zo skutočnej rozprávky hľadá sa Nemo. Krásne pláže, ktoré obmýva tyrkysové more sú ako stvorené na romantickú dovolenku či svadobnú cestu.

Príroda, ktorá sa tu nachádza je vhodná najmä na oddych a relax. Na ostrove je množstvo wellness centier a vhodný je pre tých, ktorí majú náročnú prácu a naozaj potrebujú oddych pre telo i myseľ.

Ostrov sa teší veľkej obľube potápačov (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov sa teší veľkej obľube potápačov (zdroj obrázku: canva.com)

Okrem leňošenia na pláži a rozmaznávania vo wellnesse tu na svoje prídu aj tí, ktorí by si chceli užiť o niečo aktívnejšiu dovolenku. Ak obľubujete potápanie, je pre vás táto destinácia viac ako vhodná. More je priezračné a žije v ňom množstvo farebných rýb a zaujímavých živočíchov.

Ostrov Koh Tao je tiež domovom vzácnych druhov korytnačiek, podľa čoho dostal aj svoje meno – Ostrov korytnačiek. Vďaka čistej vode majú potápači rozhľad až 10 metrov. Je nutné si však dávať pozor, pretože na ostrove platí zvláštny kódex, ktorý zhŕňa pravidlá, ktoré musíte dodržiavať pri potápaní. Thajčania takto chránia vzácne koralové reliéfy, ukryté pod vodnou hladinou. V minulosti sa v západných vodách ostrova nachádzali oba druhy veľrybích žralokov a aj vzácny Biely žralok. Ten sa však kvôli zvýšeniu teploty vody odsťahoval do chladnejších vôd.

Pohľad na ostrov je nádherný (zdroj obrázku: canva.com)
Pohľad na ostrov je nádherný (zdroj obrázku: canva.com)

Ďalšie atrakcie, ktorými si vás Ostrov korytnačiek získa

Spomínané potápanie, pláže a wellness nie sú to jediné, čo sa dá na tomto malebnom ostrove vidieť a zažiť. Môžete navštíviť Mango vyhliadku, ktorá sa nachádza v kopcoch na severe ostrova a ponúka nádherný výhľad na Mae Haad a Sairee Beach. Dosiahnete ho buď dlhou a náročnou chôdzou do kopca, alebo jazdou na motorke po strmej a riskantnej ceste. Prístup na vyhliadkovú plošinu stojí malý poplatok, pričom peniaze idú na vybudovanie lepšej cesty.

Two Views je jedným z najnáročnejších výhľadov, na ktorý sa dá dostať, keďže je na najvyššom vrchu Koh Tao. Je súčasťou okružnej turistickej trasy, ktorá začína zo Sairee. Na vyhliadke je niekoľko reštaurácií, ktoré vám poskytujú príležitosť občerstviť sa a ochutnať miestne jedlá predtým, ako sa vydáte späť k vášmu ubytovaniu.

Výhľad na Národný morský park Ang Thong (zdroj obrázku: canva.com)
Výhľad na Národný morský park Ang Thong (zdroj obrázku: canva.com)

Rovnomenné výhľady sú na pláž Sairee na západe a záliv Tanote na východe. Za jasného dňa môžete dokonca vidieť Koh Phangan, Národný morský park Ang Thong a Koh Samui.

Domáci ponúkajú možnosť požičania skútra turistom, vďaka čomu môžete ostrov preskúmať na vlastnú päsť. Pri jeho zapožičaní je však nutné založiť pas, pretože v prípade nehody je  ľahšia identifikácia. Taktiež sa môžete vybrať na výlet loďou so sprievodcom na okolité ostrovy, ktorý vás povodí po zaujímavých miestach a porozpráva niečo o histórii a kultúre ostrova Koh Tao.

Prečítajte si viac zaujímavostí o Thajsku a nezabudnite sa s nami v komentároch podeliť o tipy na ďalšie články.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button