CestovaniePikošky

Mesto Jokohama je plné prekvapení! Toto ste o ňom určite nevedeli

Jokohama je druhým najväčším mestom Japonska. Nachádza sa tu najväčší námorný prístav v Japonsku a rôzne atrakcie lákajú turistov z celého sveta. Čo ste o tomto úžasnom japonskom meste nevedeli? Prečítajte si niekoľko zaujímavostí.

Jokohama v číslach 

Najdôležitejšie priemyselné a obchodné centrum Japonska bolo oficiálne zaregistrované 1. apríla 1889. Aktuálne je Jokohama druhým najväčším mestom v Japonsku s rozlohou 437 kilometrov štvorcových. Podľa štatistiky z roku 2020 tu žije viac ako 3,8 milióna ľudí. 

Kúsok histórie 

V minulosti bola Jokohama len malou rybárskou dedinou, z ktorej sa postupne vybudovalo jedno z najrozvinutejších japonských miest. Medzi dôležité historické okamihy, ktoré výrazne ovplyvnili vývoj Jokohamy patrí zemetrasenie z 1. septembra 1923. To si vyžiadalo viac ako 30 000 obetí, pričom ďalších 47-tisíc ľudí bolo zranených, počet obyvateľov mesta bol v tom roku len niečo vyše 434-tisíc. Obrovské straty utrpela Jokohama po bombardovaní počas druhej svetovej vojny. Kvôli spomínaným udalostiam bolo mesto až dvakrát prestavané.

Japonské prvenstvá 

Jokohama bola úplne prvým mesto, v Japonsku s vlastnou pekárňou, pivovarom, kinom, verejnou toaletou alebo fotografickým štúdiom. 

Ruské koleso je súčasťou zábavného parku Cosmo World (zdroj obrázku: canva.com)
Ruské koleso je súčasťou zábavného parku Cosmo World (zdroj obrázku: canva.com)

Druhé najväčšie ruské koleso na svete 

Pri pohľade na panorámu Jokohamy je neodmysliteľnou súčasťou aj ruské koleso, ktoré patrí medzi obľúbené turistické atrakcie. Je súčasťou zábavného parku Cosmo World, ktorý môžu návštevníci zadarmo navštíviť a zaplatiť len za vybrané atrakcie. Jazda trvá 15 minút a z úplného vrchola sú nádherné výhľady. 

Festival ohňostrojov 

V auguste sa v Jokohame každoročne koná festival ohňostrojov známy ako Kanagawa Shimbun. Ide o jeden z najväčších ohňostrojov v Japonsku, ktorého oslavy sa spájajú s nosením tradičného oblečenia yukatu a vychutnávaním si jedál v pouličných stánkoch s občerstvením. 

Yokohama Landmark Tower (zdroj obrázku: canva.com)
Yokohama Landmark Tower (zdroj obrázku: canva.com)

Yokohama Landmark Tower 

Ide o jednu z najznámejších veží v Jokohame, ktorá je so svojou výškou 296,3 metra zároveň štvrtou najvyššou v Japonsku. V budove premáva druhý najrýchlejší výťah na svete, ktorý sa z prízemia na šesťdesiate poschodie dostane za 1 minútu. To znamená, že jedno poschodie prejde za 1 sekundu.

Časť prístavu v Johokame (zdroj obrázku: canva.com)
Časť prístavu v Johokame (zdroj obrázku: canva.com)

Najväčší prístav v Japonsku

Centrum Jokohamy je rozmiestnené okolo obrovského medzinárodného námorného prístavu, ktorý je najväčším v Japonsku. Medzi najčastejšie obchodované komodity, ktoré sa z mesta vyvážajú patrí hodváb, rybie konzervy, ale aj rôzne stroje, autá, oceľ a železo. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button