CestovaniePikošky

Navštívte Filipíny! 5 tipov na miesta, ktoré musíte vidieť

Pri výbere dovolenkovej destinácie v Ázii by ste určite nemali zabúdať aj na Filipíny. Svojim návštevníkom majú rozhodne čo ponúknuť a ich čaro si vás okamžite získa. Keďže Filipíny tvorí viac ako 7 000 ostrovov býva ťažké vybrať si, ktoré navštíviť. My vám s rozhodovaním pomôžeme a priblížime vám tie najznámejšie a najpeknejšie miesta.

Ostrov Bohol (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov Bohol (zdroj obrázku: canva.com)

Ostrov Bohol 

V regióne Visayas sa nachádza jedinečný ostrov Bohol, ktorý je skvelou ukážkou nádhernej filipínskej prírody. Súčasťou ostrova sú známe Čokoládové vrchy v Carmen, ktoré v období sucha pripomínajú krajinu bozkov s čokoládovými cukríkmi. Ostrov je tiež domovom malého cicavca s veľkými očami, ktorý je známy ako Tarsier. Ak teda túžite nielen oddychovať a opaľovať sa na pláži, ale aj niečo pekné vidieť, ostrov Bohol je pre vás ako stvorený. 

Mesto Manila v noci (zdroj obrázku: canva.com)
Mesto Manila v noci (zdroj obrázku: canva.com)

Manila 

Hlavné mesto Filipín je často označované ako Perla orientu a svojim návštevníkom má rozhodne čo ponúknuť. Mesto bolo formované etnickými vplyvmi Číňanov, Španielov a Američanov, ktorí tu žili s pôvodnými Filipínčanmi. Mesto tvorí viacero okresov a tak ich môžete objavovať jednotlivo. Medzi odporúčané patrí napríklad Intramuros alebo Makati.

Manila patrí medzi najnavštevovanejšie miesta Filipín (zdroj obrázku: canva.com)
Manila patrí medzi najnavštevovanejšie miesta Filipín (zdroj obrázku: canva.com)

V Manile nájdete množstvo múzeí a divadiel, a nudiť sa tu nebudete ani v noci. Pestrý nočný život a množstvo barov vám zaručene nedajú spať, pretože po zotmení Manila ožíva. Okrem toho sa tu dá skvelo nakúpiť a populárnym je aj Manila Ocean Park, ktorý svojim návštevníkom ponúka stretnutia so žralokmi, tučniakmi a ďalšími morskými živočíchmi. Peknou zastávkou je aj park Rizal, kostol San Agustin alebo kostol Quiapo, ktorý navštevujú tisíce ľudí. 

Ostrov Boracay (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov Boracay (zdroj obrázku: canva.com)

Ostrov Boracay 

Jedným z často vyhľadávaných ostrovov Filipín je práve Boracay. Ten je známy svojimi bielymi plážami a krásnej prírode. Ostrov je dlhý len 7 kilometrov a z toho 4 km tvorí tzv. White Beach. Ide o pláž s tradičným bielym pieskom, ktorú obklopujú bary, reštaurácie, hotely a rôzne obchodíky. Tradične je pre návštevníkov vo večerných hodinách pripravovaný program, ktorý zahŕňa vystúpenia živej hudby, ohňové šou a nepretržitú zábavu. 

Návšteva jaskýň v Puerto Princesa (zdroj obrázku: canva.com)
Návšteva jaskýň v Puerto Princesa (zdroj obrázku: canva.com)

Puerto Princesa 

Ostrov Palawan je skrytým rajom Filipín. Jeho hlavným klenotom je pobrežné mesto Puerto Princesa. Ostrov tvoria skalné ostrovy, prírodné parky a jaskyne, ktoré mu dodávajú čaro. Súčasťou ostrova je aj Národný park podzemnej rieky, ktorý je možné v spoločnosti sprievodcu preskúmať. Súčasťou sú nádherné vápencové jaskyne zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

 Ostrov Malapascua (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov Malapascua (zdroj obrázku: canva.com)

Ostrov Malapascua 

Tento ostrov je mnohými považovaný za malý plážový raj vďaka možnosti úplne vypnúť od reality. Na ostrove je možné prenajať si malý bungalov, relaxovať a úplne stratiť kontakt s ľuďmi. Ak predsa len zatúžite po kontakte s nimi, môžete spoznať miestnych obyvateľov a ich komunitu. Život na ostrove je oproti západu stále o niečo primitívnejší a tak si po príchode domov budete aspoň viac vážiť čo máte.

Ostrov Coron (zdroj obrázku: canva.com)
Ostrov Coron (zdroj obrázku: canva.com)

Bonus: Ostrov Coron a Apo

Ostrov Coron si obľúbia najmä milovníci potápania. Voda je nádherne sfarbená a v jej hlbinách sa nachádza množstvo vrakov lodí. Potápanie v tejto oblasti je vhodné aj pre menej skúsených potápačov a preto patrí medzi často vyhľadávané. 

V prípade, že chcete skúsiť plávať s morskými korytnačkami, váš sen si môžete splniť na ostrove Apo. Nachádza sa tu chránená morská svätyňa, ktorá návštevníkom umožňuje rôzne výlety so sprievodcom, vďaka ktorým majú záujemcovia možnosť obdivovať korytnačky z blízka. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button