Cestovanie

Zabudnite na Tokio! Tieto japonské mestá musíte navštíviť

Japonsko má mnoho prírodných krás, pamiatok a zaujímavých miest, ktoré lákajú ľudí z celého sveta. Najznámejšie zo všetkých je hlavné mesto Tokio, ktoré často zatieni ostatné japonské veľkomestá.

Jokohama v noci (zdroj obrázku: canva.com)
Jokohama v noci (zdroj obrázku: canva.com)

Jokohama

Z malej rybárskej dediny sa postupom času dokázalo vybudovať obrovské mesto, ktoré je domovom jedného z najväčších prístavov sveta a zároveň najväčšieho prístavu v krajine. Žijú tu viac ako tri milióny obyvateľov a Jokohama je zároveň hlavným mestom prefektúry Kanagawa. 

Mesto Jokohama (Zdroj obrázku: canva.com)
Mesto Jokohama (Zdroj obrázku: canva.com)

Navštíviť tu môžete napríklad čínsku štvrť China Town alebo prímorskú časť mesta, známu ako prístav budúcnosti. Nachádza sa tu mrakodrap Land Mark Tower, ktorý bol až do roku 2014 najvyššou stavbou v Japonsku a sú z neho krásne výhľady na celú zátoku. Odporúčaným je aj návšteva záhrad Sankeien, v ktorých môžete nájsť veľa exotických rastlín, malých rybníkov a riek, či historické budovy. Odvážni môžu vyskúšať jazdu na horskej dráhe, ktorá je známa svojim prudkým klesaním až do obrovskej diery v bazéne, ktorá prechádza do pestrofarebného tunela. Neďaleko sa nachádza aj vyhliadkové koleso, z ktorého sú taktiež nádherné výhľady. 

Národný park Fuji-Hakone-Izu (zdroj obrázku: canva.com)
Národný park Fuji-Hakone-Izu (zdroj obrázku: canva.com)

Hakone 

Od ruchu veľkomesta si skvelo oddýchnete v meste Hakone. Jeho súčasťou je národný park Fuji-Hakone-Izu, ktorý návštevníkom ponúka bohaté prírodné krásy zahŕňajúce horu Ashino-ko, lesy, jazerá a množstvo turistických chodníkov. Z vrchola je krásne vidieť majestátu horu Fuji a bránu Torri, týčiacu sa z vody. Okrem krásnej prírody je mesto známe aj svojimi horúcimi prameňmi, múzeami a tradičnými japonskými hostincami. 

Mesto Takayama má jedinečnú atmosféru aj počas zimy (zdroj obrázku: canva.com)
Mesto Takayama má jedinečnú atmosféru aj počas zimy (zdroj obrázku: canva.com)

Takayama

Oficiálny názov mesta je Hida-Takayama, ale často je prezývaná ako malé Kjóto. V prípade, že sa zaujímate o históriu a miesto rušných ulíc vám učarujú skôr staré budovy, Takayama sa vám bude páčiť. Obyvatelia stále dodržujú japonské tradície, vďaka ktorým je v meste úplne iná atmosféra. 

Okrem historickej časti mesta tu môžete navštíviť trhoviská s lokálnymi výrobkami, remeselné obchody, reštaurácie alebo sa vydať na prechádzku po promenáde Higashiyama, ktorá lemuje hradby hradu Takayama. V meste sa na jar a jeseň organizuje známy festival Takayama, ktorý patrí k trom najkrajším v Japonsku. 

Nádherné vodopády v meste Karuizawa (zdroj obrázku: canva.com)
Nádherné vodopády v meste Karuizawa (zdroj obrázku: canva.com)

Karuizawa

Toto miesto navštevujú mnohí ľudia kvôli jeho nádhernej prírode. Obľúbeným je najmä u turistov, ale aj zamilovaných dvojíc, ktoré toto mesto považujú za romantické. Japonský cisár Akihito tu stretol svoju ženu Michiko, čím sa u zaľúbených dvojíc vzbudil o mesto väčší záujem. 

Karuizava je skvelým miestom na pešiu turistiku a oddych. Vydať sa môžete k horúcim prameňom, vodopádom, jazerám alebo vidieť les divokých vtákov. Nachádza sa tu aj niekoľko múzeí a ďalších atrakcií pre turistov vrátane lyžiarskeho strediska, či zábavného parku pre deti.  

Nara (zdroj obrázku: canva.com)
Nara (zdroj obrázku: canva.com)

Nara

V minulosti bolo japonským hlavným mestom, dnes sa pýši obrovským kultúrnym bohatstvom a viacerými pamiatkami UNESCO. Mesto Nara je známe aj vďaka voľne žijúcim jeleňom, ktorí sa naučili žiť v tesnom spojení s ľuďmi. Populárnym je aj chrám Todaii, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších sôch bronzového Budhu v Japonsku. 

Rozkošné srnky a jelene sú zvyknuté na ľudí a niektoré dokonca aj zapózujú na fotku (zdroj obrázku: canva.com)
Rozkošné srnky a jelene sú zvyknuté na ľudí a niektoré dokonca aj zapózujú na fotku (zdroj obrázku: canva.com)

Samozrejme, nádherných miest je v Japonsku naozaj veľa a preto s ich predstavovaním určite nekončíme. Ak pre nás máte tip na mesto, o ktorom by ste sa chceli dozvedieť viac, kľudne nám ho napíšte do komentáru a my ho v ďalšom článku radi predstavíme. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button