CestovaniePikošky

TOP 10: Miest, ktoré musíte navštíviť v japonskom meste Jokohama

Mnohými je Jokohama považovaná za vstupnú bránu do Japonska. Teší sa obrovskej návštevnosti turistov, ktorí tu môžu obdivovať množstvo pamiatok, múzeí, ochutnať rôzne jedlá a spoznať viacero kultúr. V počte obyvateľov je druhým najväčším japonským mestom a patrí medzi najprosperujúcejšie mestá.

Úžasné japonské záhrady 

V Jokohame sa nachádza niekoľko nádherných záhrad, v ktorých veľmi rýchlo stratíte pojem o čase. Medzi najznámejšie patrí Sankeien, ktorá bola pre verejnosť otvorená už v roku 1906. V jej areáli sa okrem jedinečných rastlín nachádza viacero historických stavieb a zaujímavých budov. Popri oceáne sa môžete prejsť parkom Yamashita, ktorý ponúka nádherne výhľady na okolie. Je skvelým miestom pre oddych a taktiež sa v ňom nachádza množstvo sôch a historických pamiatok. 

Landmark Tower (zdroj obrázku: canva.com)
Landmark Tower (zdroj obrázku: canva.com)

Nádherné výhľady z Landmark Tower 

Štvrtá najvyššia veža Japonska ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Z výšky takmer 300 metrov je vidieť nádherný výhľad na okolie. Okrem výhľadu z posledného poschodia sa v budove nachádzajú obchodné priestory a hotel. Zaujímavosťou je, že v budove premáva druhý najrýchlejší výťah na svete. 

V Jokohame sa bude páčiť aj milovníkom piva (zdroj obrázku: canva.com)
V Jokohame sa bude páčiť aj milovníkom piva (zdroj obrázku: canva.com)

Pivovar Kirin Beer Factory 

V Jokohame sa bude páčiť aj milovníkom piva. To sa predáva v podnikoch po celom meste a vychutnať si môžete rôzne pivné špeciály. Zaujímavou je návšteva pivovaru Kirin Beer Factory, kde návštevníci vidia celý proces výroby a premenu chmelu na chutný alkoholický nápoj, ktorý je možné priamo v továrni ochutnať. 

Ukážka vystúpenia z vodného sveta Yokohama Hakkeijima Sea Paradise:

Jedinečný vodný svet 

Milovníkom delfínov, horských dráh a zábavy sa určite bude páčiť v Yokohama Hakkeijima Sea Paradise. Ide o jedno z najväčších japonských akvárií, ktoré je rozdelené do niekoľkých častí. Nachádza sa tu množstvo atrakcií, kolotočov, ale aj špeciálny tunel pod vodou, z ktorého budete mať pekné výhľady na morských živočíchov.

Červená panda v Zoorasia (zdroj obrázku: canva.com)
Červená panda v Zoorasia (zdroj obrázku: canva.com)

Zoologická záhrada 

Zoorasia je jednou z najväčších a najnovších zoologických záhrad v Japonsku. Rozdelená je do niekoľkých oblastí, v ktorých môžu návštevníci vidieť napríklad roztomilé červené pandy, indické slony, ľadové medvede, či opice. Zvieratá majú veľké výbehy, ktoré sú prispôsobené ich prirodzenému prostrediu. 

Netradičné múzeum Ramen 

Celý názov múzea je Shin-Yokohama Ramen a zasvätené je obľúbenému japonskému pokrmu – Ramen. Ide o špeciálnu polievku, ktorá si vďaka svojej jedinečnej chuti získala fanúšikov po celom svete. Okrem chutnej polievky si tu návštevníci vychutnajú aj prehliadku replík ulíc a budov Shitamachi z roku 1958. 

Chrám Kanteibyo (zdroj obrázku: canva.com)
Chrám Kanteibyo (zdroj obrázku: canva.com)

Čínska štvrť

Súčasťou mesta je čínska štvrť, v ktorej sa nachádza viac ako 500 reštaurácií a rôznych obchodov. Obľúbenou je najmä u milovníkov jedál, ktorí tu môžu ochutnať rôzne netradičné pokrmy. V centre sa nachádza chrám Kanteibyo zasvätený prosperite a obchodu. 

Ruské koleso Cosmo World (zdroj obrázku: canva.com)
Ruské koleso Cosmo World (zdroj obrázku: canva.com)

Zábavný park Cosmo World 

Najznámejšou atrakciou je obrovské ruské koleso s hodinami, ktoré je jedným z najväčších na svete. Okrem neho je v parku množstvo ďalších atrakcií, ktoré si užijú malí aj veľkí. Vstup do parku je bezplatný, platí sa jednotlivo za konkrétne atrakcie. 

Priemyselné múzeum Mitsubishi Minatomirai 

Priemyselné múzeum Mitsubishi Minatomirai bolo založené ešte v roku 1994 a stále sa teší obrovskému počtu návštevníkov. Rozdelené je do viacerých častí a vystavených je v ňom niekoľko technologických skvostov. Súčasťou sú aj rôzne interaktívne pomôcky, vďaka ktorým sa návštevníci môžu cítiť ako skutoční konštruktéri. 

Pohľad na Jokohamu počas noci je najkrajší z paluby lode (zdroj obrázku: canva.com)
Pohľad na Jokohamu počas noci je najkrajší z paluby lode (zdroj obrázku: canva.com)

Plavba loďou 

Plavba loďou je u turistov mimoriadne obľúbená. Z paluby lode je možné vychutnať si celú panorámu mesta a vidieť tak miesta, ktoré by ste normálne nestihli navštíviť. Lode premávajú nielen počas dňa, ale aj večer, takže sa záujemcov naskytne nádherný pohľad na rozsvietenú Jokohamu. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button