TechBiznis

Z kozmetickej firmy svetovým výrobcom elektroniky

Spoločnosť LG je známa po celom svete. Vznikla v Južnej Kórei a jej smartfóny, televízory a ďalšie domáce spotrebiče pozná celý svet. Existuje však veľa zaujímavostí, ktoré ste o tejto firme nevedeli.

Začiatky spoločnosti

Je málo známe, že spoločnosť LG začínala ako kozmetická firma. Založená bola v roku 1947 pod názvom Lak Hui. V roku 1958 uviedla spoločnosť GoldStar na trh novú spoločnosť In-Hwoi Koo. Ako prvý na trh v Kórei priniesli rádio. Z pôvodného názvu GoldStar sa v súčasnom názve spoločnosti zachovalo písmeno G.

LG (zdroj obrázku: canva.com)
LG (zdroj obrázku: canva.com)

Názov spoločnosti a slogan

Spoločnosť sa označuje ako LG Electronics a je vlajkovou loďou LG Group. Skratka LG predstavuje názov Lucky-GoldStar. Typickým pre LG je slogan “Life´s Good”, ale pred ním ich vystriedali niekoľko. V rokoch 1997 až 1999 používali “Future´s technology”. Od roku 1999 do roku 2004 naopak používali “Digitally Yours”.

Inovatívny v oblasti telefónov

LG Prada bol prvý mobilný telefón s kapacitnou dotykovou obrazovkou. Označený bol aj ako LG KE850 a za 18 mesiacov sa ho predalo viac ako 1 milión kusov. Kapacitná dotyková obrazovka bol veľký krok v používaní smartfónov. Tie predtým reagovali na tlak, takže častokrát fungovali veľmi nepresne alebo vôbec nereagovali. Nová obrazovka zmenila pohľad spotrebiteľov na dotykové telefóny, ktoré sa začali tešiť omnoho väčšej obľube. 

Medzi najpredávanejšie a najznámejšie telefóny sa zaradil LG Chocolate. Predával sa sloganom “Máte chuť na čokoládu?”. Dostupný bol v rôznych farbách a predalo sa ho viac ako 15 miliónov kusov. 

Spoločnosť LG bola jednou z prvých, ktorá predstavila flexibilnú obrazovku na telefónoch. LG G Flex bol prvým smartfónov z dielne LG, ktorý mal zahnutý displej. Telefón sa dal do istej miery ohýbať a bol odolnejší voči zneužitiu.

Spoločnosť LG je inovatívna v oblasti telefónov (zdroj obrázku: canva.com)
Spoločnosť LG je inovatívna v oblasti telefónov (zdroj obrázku: canva.com)

Rivalita so spoločnosťou Samsung

V Kórei je tvrdá konkurencia medzi značkou Samsung a LG. Tá veľakrát vyústila do viacerých súdnych sporov, krádeží patentov, kopírovania a špionáží. Zaujímavosťou je, že obaja zakladatelia sa veľmi dobre poznajú. Navštevovali rovnakú školu a sú svokrovci. Keď však Lee Byung-chul založil spoločnosť Samsung vyhlásil tým vojnu. Napätie medzi spoločnosťami je také veľké, že sa medzi sebou nerozprávajú ani zamestnanci.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Spoločnosť LG patrí k technologickým výrobcom, ktorí sa snažia o takzvanú zelenú elektroniku. Spoločnosť Greenpeace LG zaradila na striedne priečky v sprievodcovi zelenšej elektroniky, ktorý zostavila. Apelovať by mala najmä na obnoviteľné zdroje a znižovanie emisií skleníkových plynov. Na popredných miestach sa umiestnil Fairphone, Apple, HP alebo Dell. Spoločnosť Samsung sa umiestnila až za spoločnosťou LG. 

Prekvapil vás niektorý z faktov o spoločnosti LG? Napíšte nám do komentáru čo vás prekvapilo najviac.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button