ŠportPikošky

Televízny seriál Ninja Factor plný extrémne ťažkých prekážok nedokázal dokončiť takmer nikto

Ešte v roku 1997 sa v Japonsku začal vysielať televízny seriál známy ako Sasuke. Cieľ súťaže je jednoduchý, prekonať štyri kolá plné prekážok v stanovenom časovom limite a stať sa víťazom. Celý projekt si okamžite získal obrovskú popularitu medzi divákmi a rôzne verziu relácie začali pod názvom Ninja Factor alebo Ninja Warrior vysielať viaceré krajiny sveta. 

Ninja Factoru sa vždy na začiatku zúčastňuje 100 súťažiacich, ktorí si siahnu na dno svojich síl, ukážu obrovskú odvahu, silu, vytrvalosť, ale aj roky poctivej driny, aby nakoniec mohli vyhrať a stať sa tými najlepšími z najlepších. Ninja Factor je dokonalou ukážkou odhodlania a jedinečných fascinujúcich príbehov ľudí, ktorí prídu predviesť, čo skutočne dokážu. 

Čo všetko musia súťažiaci v Ninja Factore prekonať? 

Každá súťaž je rozdelená na štyri náročné etapy. Tvorcovia prekážky pri každej súťaži menia, pričom ich cieľom je vymýšľať neustále nové, náročnejšie a nesplniteľnejšie prekážky, aby hneď v prvom kole vypadlo čo najviac účastníkov, čo sa väčšinou aj podarí. 

Každá etapa má stanovený aj časový limit, za ktorý musia účastníci celú trať zvládnuť. Pri každej prekážke sú následne stanovené pravidlá, ako ju môžu účastníci prekonať (napr. zákaz používania nôh, rukavíc a pod.). Zvyčajne je na prekonanie prekážky len jeden pokus, pod väčšinou prekážok sa nachádzajú bazény s vodou. Účastník nemusí do vody spadnúť, stačí len kontakt drobný kontakt s vodou a bude automaticky diskvalifikovaný. 

 

Po zhliadnutí videa vám musí byť jasné, že nie každý človek by takto náročné prekážky zvládol. Uvedomujú si to aj tvorcovia, ktorí účastníkov Ninja Factoru starostlivo vyberajú. Výberové konania sú rôzne, známe sú prípady, kedy boli pre záujemcov zorganizované špeciálne kempy so súťažami a Ninja Factoru sa mohli zúčastniť len víťazi. V iných prípadoch sú pre záujemcov pripravené neoficiálne podujatia, z ktorých sa vyberú najlepší účastníci, ktorí si pred televíznymi kamerami môžu zmerať svoje sily. 

Možnosť otestovať svoje schopnosti dostali aj viacerí známi športovci alebo osobnosti. Najmä v zahraničných verziách dostávajú príležitosť aj ľudia so zaujímavým osudom, ktorí viac ako svojimi atletickými schopnosťami pritiahnu ľudí k televíznym obrazovkám svojim príbehom. 

Pozrite si ukážku špeciálneho vydania, kedy medzi sebou súperili najlepší účastníci amerického a japonského Ninja Factoru: 

Existuje aj Ninja Factor pre ženy 

Po veľkom úspechu bola v Japonsku vytvorená aj ženská verzia Ninja Factoru známa ako Kunoichoi. Prekážky sa v tomto prípade zameriavajú viac na obratnosť a rovnováhu, seriál sa vysielal v rokoch 2001 až 2009 a mal niekoľko víťaziek. Najznámejšou sa stala akrobatická tanečnica Ajaka Mijake, ktorá dokázala vyhrať hneď trikrát.  

V ktorých krajinách sa vysiela Ninja Factor? 

Vo viacerých krajinách sveta sa vysiela originálny program Sasuke, ktorý sa dodnes natáča a vznikajú nové epizódy. Ďalšie krajiny si však zakúpili práva na vysielanie a vytvorili svoj vlastný Ninja Factor alebo Ninja Warrior. Aktuálne sa Ninja Factor natáča a vysiela napríklad v Austrálii, Francúzsku, Nemecku, Izraeli, Poľsku, Anglicku alebo Amerike. Svoju verziu predviedla na televíznych obrazovkách aj Čína, Rakúsko, Maďarsko, Rusko, Španielsko, Mongolsko, či Vietnam, v ktorých sa však už nové časti nenatáčajú.   

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button