CestovaniePikošky

5 netradičných miest, ktoré nájdete len v Japonsku

Japonsko sa môže pochváliť zaujímavými miestami, ktoré by sme len ťažko hľadali vo zvyšku sveta. Ostrov plný králikov a rybník meniaci farby sú naozaj jedinečnými prírodnými úkazmi, o ktorých existencii sa ročne chodia presviedčať tisíce turistov. Aké ďalšie fascinujúce miesta Japonsko skrýva?

Rybník meniaci farby 

Na japonskom ostrove Hokkaido sa nachádza rybník známy ako Aoi-lke alebo tiež Modrý rybník. Je jedným z najznámejších rybníkov v Japonsku a preslávila ho aj spoločnosť Apple, ktorá jeho fotku zahrnula ako možnosť tapety na svoje počítače. Farba rybníka nie je stále modrá, ale dokáže sa zmeniť aj na tyrkysovú, kobaltovo modrú alebo smaragdovú. Netradičné zmeny farby sú možné vďaka prírodným minerálom vo vode, ktoré ju menia. Miesto je obľúbené najmä u fotografov, pretože sa spolu so striedajúcimi ročnými obdobiami nemení len voda v rybníku, ale aj jeho okolie. 

Modrý rybník (zdroj obrázku: canva.com)
Modrý rybník (zdroj obrázku: canva.com)

Kvetinový park, ktorý ožíva v zime 

Park Nabana No Sato je očarujúci v každom ročnom období. Aj napriek tomu, že kvety tu kvitnú len v lete, viac je tento park vyhľadávaný počas zimy. Od polovice októbra do začiatku mája totiž park zdobia tisíce svetiel, ktoré sú úžasným zážitkom najmä večer.

Na park je nádherný pohľad aj z diaľky (zdroj obrázku: canva.com)
Na park je nádherný pohľad aj z diaľky (zdroj obrázku: canva.com)

Osvetlenie sa nachádza takmer všade a vytvára tak jedinečnú atmosféru, ktorú by ste len márne hľadali v iných mestách. Svetielka sa nachádzajú na stromoch, zemi a dokonca aj nad vodným jazierkom. Najznámejšími atrakciami sú tunely svetla, ktoré tvoria tisíce malých svetielok a vytvárajú tak jedinečný zážitok. 

Tunel svetla v parku Nabana No Sato (zdroj obrázku: canva.com)
Tunel svetla v parku Nabana No Sato (zdroj obrázku: canva.com)

Králičí ostrov 

Naozaj netradičným a zároveň jedinečným je králičí ostrov, ktorého oficiálny názov je Okunoshima. Ročne ho navštívia tisíce turistov, ktorí chcú malých králikov vidieť na vlastné oči. Tí sú na turistov zvyknutí a väčšinou sa pohybujú v skupinách spolu so svojimi rodinami.

Králiky žijú na ostrove spolu s ľuďmi (zdroj obrázku: canva.com)
Králiky žijú na ostrove spolu s ľuďmi (zdroj obrázku: canva.com)

Králiky sú známe svojou veľkou plodnosťou a preto sú v Japonsku považované za symbol bezpečného pôrodu a požehnanie mnohých detí. V súčasnosti sa na ostrove nachádza viac ako 1000 králikov, ktorí určite nepohrdnú jedlom od turistov a radi vám zapózujú na fotografie. 

Fotky rozkošných králikov obleteli svet (zdroj obrázku: canva.com)
Fotky rozkošných králikov obleteli svet (zdroj obrázku: canva.com)

Les samovrahov 

Japonský les Aokigahara je tiež známy ako les samovrahov. Nachádza sa na úpätí hory Fudži a je zaujímavým lákadlom najmä pre milovníkov hororov. Kvôli veľkej hustote stromov do lesa takmer nepreniká svetlo a tak je veľmi tmavý. Na prvý pohľad pôsobí naozaj veľmi strašidelne a veľa ľudí sa mu radšej vyhne.

Les Aokigahara (zdroj obrázku: canva.com)
Les Aokigahara (zdroj obrázku: canva.com)

Tí čo sa jeho návštevy neboja ním väčšinou kráčajú cez dobre označené chodníky, ktoré vedú k známym atrakciám v okolí. Medzi populárne patrí napríklad jaskyňa netopiera Sai, ľadová jaskyňa Narusawa alebo veterná jaskyňa Fugaku. 

Ľadová jaskyňa Narusawa (zdroj obrázku: canva.com)
Ľadová jaskyňa Narusawa (zdroj obrázku: canva.com)

Jedinečné múzeum svetiel 

Oficiálny názov múzea je teamLab Borderless a nachádza sa v Tokiu. Ide o múzeum digitálneho umenia, ktoré pracuje najmä s neustále sa meniacimi svetlami, čím vytvára netradičnú expozíciu. Na svojich oficiálnych stránkach múzeum uvádza, že ich umelecké diela sa voľne pohybujú mimo miestnosti, čím si vytvárajú prepojenia a vzťahy s ľuďmi. Umelecké diela sa stretávajú s inými dielami a niekedy sa dokonca vzájomne prelínajú. Videá z tohto miesta sú neskutočne nádherné a až pri ich pozeraní pochopíte akú krásu sa podarilo umelcom v tomto múzeu vytvoriť.  

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button