Šport

Olympijskí športovci, ktorí mali na olympiáde obrovskú smolu

Olympijské hry sú najväčším športovým sviatkom, ktorý je výnimočný najmä preto, že sa opakuje len každé štyri roky. Športovci z celého sveta majú teda vždy štyri roky na prípravu a tréning aby v závere na olympijských hrách predviedli svoj najlepší výkon. Bohužiaľ, život je plný nepredvídateľných okamihov a nie vždy sa športovcom podarí zahviezdiť. Ktoré momenty tohtoročnej olympiády patria k tým najprekvapivejším?

Lietajúca skokanka bez jediného bodu 

Pamela Ware z Kanady absolvovala tento rok na olympiáde svoju premiéru v skoku do vody z trojmetrového mostíka. Na svoju prvú účasť na olympijských hrách však nebude spomínať najlepšie. Po tom, čo sa táto 28-ročná skokanka postavila na skokanský mostík niečo nevyšlo podľa jej plánov. Pôvodne mala predviesť skok s obtiažnosťou 3,5, ale miesto neho predviedla veľmi zvláštny let a dopadla nohami do vody. Olympijský rozhodcovia nemali nad jej výkonom zľutovanie a za svoj výkon dostala rovných nula bodov, vďaka ktorým skončila v súťaži. Ako sama uviedla na svojom oficiálnom instagrame, výsledok ju veľmi mrzí, pretože všetky roky tréningu zmarila jedna chyba. Bohužiaľ, aj taký krutý a nekompromisný vie byť svet športu. 

Skateboardista nedopadol zrovna najlepšie 

Tento rok sa na olympiáde v Tokiu prvýkrát predviedol aj skateboarding, v ktorom súťažilo 20 mužov a 20 žien v dvoch disciplínach. Jedným z nich bol aj Angelo Caro Narvaez, ktorý reprezentoval Peru. Od začiatku olympiády patril k jasným favoritom a nakoniec sa mu podarilo umiestniť na piatom mieste. Ľudia si ho však nebudú pamätať pre jeho dobrý výsledok, ale pád pri ktorom zvraštil čelo nejeden muž. Po tom, čo previedol grind na tyči nešťastne dopadol a rozkrok si narazil o ďalšiu tyč. Pár minút ležal na zemi a potom ďalej pokračoval. Pravdepodobne išlo o jeden z najbolestivejších okamihov olympiády. 

Chyba ju stála finále 

O jeden z najväčších športových omylov sa postarala Shericka Jackson, ktorá je jamajskou šprintérkou. Od začiatku olympiády patrila k favoritkám na zlatú medailu a nikto o jej schopnostiach nepochyboval. V behu na 200 metrov však pred cieľom z nepochopiteľných dôvodov vypustila záver a nechala svoje súperky aby ju predbehli. Zatiaľ nikto nevie, či si pomýlila cieľovú čiaru, mala bolesti, nevládala alebo aký bol dôvod jej náhleho spomalenia. Jasné však je, že svojim spomalením dopustila aby ju predbehli tri súperky čím sa zaradila na štvrté nepostupové miesto. Snáď sa zo svojej chyby poučí do budúcnosti a dostane ešte možnosť reprezentovať svoju krajinu na olympiáde. 

Desivý pád kvôli zlomeným riadidlám 

Počas pretekov dráhových cyklistov sa divákom naskytol nepekný pohľad. Austrálsky dráhový cyklista Alex Porter spadol desivo priamo na tvár rovno po tom, čo sa mu počas pretekov zlomili riadidlá na bicykli. V rýchlosti 65 kilometrov si našťastie nespôsobil žiadne vážne zranenia o okrem odratej kože si nič nezlomil. Našťastie išiel vo svojom tíme až štvrtý v poradí a tak nikoho pri páde nezhodil so sebou. Svojho športového ducha predviedol po tom, čo so svojimi spolujazdcami jazdu absolvoval ešte raz. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button