Pikošky

Japonec utratil tisíce, aby mohol žiť ako pes

Sny si treba plniť a svoje o tom vie aj svetu neznámy Japonec, ktorý sa stal hitom internetu. Na sociálnej siete Twitter získal množstvo fanúšikov po tom, čo začal zverejňovať videá prezlečený v obleku psa. Aký je príbeh tohto neznámeho muža a kto mu kostým vyrobil? 

S veľkým pochopením, ale aj opovrhnutím prijala široká verejnosť videá “zvláštneho psa”, ktorý sa roztomilo váľa na zemi, máva labkou alebo poslušne sedí. Na prvý pohľad je vidieť, že nejde len tak o obyčajného psa a veľmi rýchlo zistíte, že na videách nie je niečo v poriadku. V maske roztomilej kólie sa totiž skrýva muž, ktorý si užíva pozornosť kamery a v obleku psa sa cíti lepšie, ako kdekoľvek inde. 

Muž v maske psa zostáva anonymný 

Po zverejnení niekoľkých videí na sociálnej sieti Twitter a YouTube sa začali o netradičného psa zaujímať aj médiá. Muž známy pod prezývkou Toko-san, ktorý v kostýme na sociálnych sieťach vystupuje poskytol niekoľko rozhovorov, ale svoju totožnosť odmietol prezradiť. Bojí sa najmä nepochopenia svojho okolia, rodiny a priateľov, ktorí by ho podľa jeho slov mohli kvôli netradičnej záľube odsúdiť. 

Jeho obavy sú úplne opodstatnené, pretože negatívne reakcie na seba nenechali dlho čakať ani na sociálnych sieťach. Kým od jednej skupiny fanúšikov dostáva podporu a voľnosť, aby sa cítil dobre v tom čo robí a robil to naďalej, valí sa na neho aj spŕška kritiky. Neprajníci si uťahujú z jeho vystupovania, z niektorých nedokonalostí kostýmu a najmä faktu, že nikdy nebude vyzerať ako skutočný pes. Či sú tieto slová kritiky na mieste je na uvážení každého z nás, pravdou však zostáva, že Toko-san je šťastný, plní si svoj sen a aj naďalej baví ľudí, ktorí majú o jeho videá záujem. 

Krátku ukážku života v obleku kólie si môžete pozrieť vo videu nižšie: 

 

Premena na psa stála tisíce eur 

Predtým, ako si nechal Toko-san ušiť svoju masku psa sa musel rozhodnúť, aké plemeno si vyberie. Nakoľko chcel vyzerať čo najviac prirodzene, vyberal si z veľkých plemien psov a nakoniec sa rozhodol pre kóliu, ktoré má od detstva veľmi rád. 

Na netradičnú úlohu výroby kostýmu kólie pre človeka sa podujala japonská spoločnosť Zeppet, ktorá vytvára masky aj pre rôzne reklamné spoločnosti a filmové štúdiá. Pri výrobe bola živá kólia nasnímaná z niekoľkých uhlov ako predloha, tak aby sa kostým skutočne čo najviac podobal originálu. 

Celková výroba zabrala 40 dní a najťažšie vraj bolo prispôsobiť kostým ľudskej anatómií, tak aby sa klientovi dobre nosila, keďže anatómia psa je úplne odlišná. Na záver sa tiež dbalo na kvalitu srsti a zakrytie celej konštrukcie, aby bol kostým čo najrealistickejší. Či sa výsledok podaril si môžete pozrieť v priložených videách. 

 

Splnenie sna však nebolo zadarmo a Toko-san za svoj nový kostým zaplatili spoločnosti Zeppet v prepočte okolo 14-tisíc eur. Boli by ste ochotní zaplatiť za splnenie vášho sna takúto sumu? Podeľte sa s nami o váš názor do komentáru.  

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button