Kultúra

Pozrite si 5 bollywoodskych filmov, ktoré mali veľký úspech

Každoročne vyprodukuje bollywood filmy rôznych žánrov a veľa z nich dosiahne u divákov dobré ohlasy. Mnohým sa podarilo vyhrať významné ocenenia alebo sa aspoň úspešne nominovať. Prinášame vám rebríček piatich filmov, ktoré vás určite nesklamú. Nechýbajú ani trailery, ktoré vás presvedčia o ich pozretí. 

Devdas

Film Devdas je dokonalým príkladom typických bolywoodskych filmov. Príbeh rozpráva o mužovi Devdasovi, ktorý sa po rokoch vracia z Londýna do Indie, aby si vzal svoju lásku z detstva. Medzi nimi sú po rokoch veľké sociálno-ekonomické rozdiely a láska má v ceste veľa prekážok. Vo filme nechýba veľa tanečných čísel, spievania a najväčšie indické hviezdy. V Indii sa film stal veľkým hitom.  

Thappad 

Bollywoodska dráma z roku 2020 bola veľmi dobre prijatá divákmi. Svojim obsahom konfrontuje patriarchát a do čela filmu stavia ženskú hrdinku Amirtu, ktorá sa mu odmieta podrobiť. Dej filmu naberá na obrátkach potom ako Amirta dostane facku od svojho manžela na večierku pred celou rodinou a priateľmi. Zdanlivo dokonalý život sa jej v sekunde zmení a ona začína uvažovať nad tým, ako by mal vyzerať normálny vzťah. 

Article 15 – Článok 15

Film z roku 2019 rozpráva príbeh o mladom dôstojníkovi, ktorý musí za trest riešiť vraždu troch mladých dievčat z nižšej kasty. V Indii funguje rokmi zavedený kastovný systém, ktorým sa obyvatelia radia. Film veľmi dobre poukázal na nezmyseľnosť tohto systému, spoločenské predsudky a chamtivosť niektorých politikov. Táto dráma ma za sebou niekoľko nominácií na ocenenia a viaceré z nich premenila na výhru. 

Monsoon Wedding – Búrlivá svadba 

Zábavná komédia pochádza z roku 1995 a stala sa medzinárodným hitom. Natočila ho režisérka Mira Naira, ktorá zaň získala množstvo ocenení. Film zachytáva dohodnutú svadbu a 4 dni príprav. Tie so sebou prinášujú odhalenie rodinách tajomstiev, veľa vtipu a prejavy jednotlivých charakterov. Hlavnými hrdinami sú počítačový expert Hemant, ktorý je indickým migrantom v USA a vo filme sa bude ženiť. Nevestou mu je Aditi, ktorá sa rozhodla prestať čakať na svojho ženatého milenca. Ako celý film dopadne sa dozviete až po jeho pozretí. 

The Sky Is Pink – Obloha je ružová 

Päticu odporúčaných filmov uzaviera The Sky Is Pink z roku 2019. Natočený bol v Indii, USA a Veľkej Británii. Ide o mimoriadne emotívny film, pri ktorom nezostane ani jedno divácke oko suché. Príbeh je rozprávaný z pohľadu dievčaťa, ktoré trápi zákerná choroba. Sleduje rodinné vzťahy a najmä puto medzi rodičmi a deťmi. Vedľajšiu úlohu si zahrala aj divákmi známa Priyanka Chopra Jones. K filmu bola zložená aj titulná pieseň s názvom For Aisha od MEMBA. Na Youtube má viac ako 35 miliónov pozretí. Zaujímavým faktom je, že celý príbeh je natočený podľa skutočnej udalosti. 

V Bolywoode ročne vznikajú stovky filmov a veľa z nich je naozaj úspešných. V ďalšom článku vám opäť prinesieme 5 tipov na niektoré z nich. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button