KultúraAktuálnePikošky

Okja – TIP na skvelý večerný film

Tento film vás v mnohých prípadoch chytí za srce. Hlavný príbeh je napínavý, nechýbajú akčné scény a zvláštny je pre svoju cynickosť. Prečítajte si viac o tomto filme a dajte mu šancu. 

Informácie o filme Okja

Natáčanie filmu začalo 22. apríla 2016 pod taktovkou kórejského filmára menom Bong Joon-Ho. Ten sa rozhodol svoj ďalší film natáčať v New Yorku. Hlavnou hrdinkou je mladá kórejská herečka Seo-Hyeon Ahn, ktorá si zahrala po boku slávnych mien ako sú Tilda Swinton, Lili Collyns alebo Jake Gyllenhaal. Hlavný príbeh ukazuje lásku medzi človekom a zvieraťom, ale zároveň poukazuje na zvieratá v nás.

O čom je film Okja?

Film je zameraný na príbeh 13-ročného kórejského dievčaťa menom Mija, ktorá sa niekoľko rokov stará o svojho najlepšieho priateľa Okja. Ten predstavuje geneticky upravené super prasa. Jedného dňa sa ho zmocní nadnárodná spoločnosť Mirando Corporation, ktorá ho prevezie do New Yorku. Tá plánuje geneticky upravovať zvieratá, ktoré by tvorili menej odpadu, spotrebovali menej krmiva a zároveň výborne chutili na tanieri. Mija precestuje pol sveta, opustí rodný domov a krásnu prírodu, aby svojho priateľa zachránila pred istou smrťou a prekazila tento nechutný biznis. 

Hlavná hrdinka a Okja (reprofoto youtube/Netflix)
Hlavná hrdinka a Okja (reprofoto youtube/Netflix)

Hodnotenie

Film Okja bol predstavený na filmovom festivaly v Cannes a nominovaný bol na zlatú palmu. Získal ešte niekoľko ďalších nominácií, ale žiadnu z nich nepremenil na výhru. U kritikov získal dobré hodnotenia a rovnako tak aj u divákov. Stal sa veľmi obľúbeným a svojim príbehom chytil za srdce mnohých ľudí. Na známom portáli IMDb hlasovalo viac ako 100 tisíc ľudí a film má 7,3 hviezdičky z 10. Na československom portály CSFD hlasovalo viac ako 2 tisíc ľudí a film získal 70 % zo 100 %.

Premiéra filmu v Japonsku (zdroj obrázku: flickr/Dick Thomas Johnson)
Premiéra filmu v Japonsku (zdroj obrázku: flickr/Dick Thomas Johnson)

Zaujímavosti z Googlu

Google vie byť plný prekvapení a v tomto prípade to platí tiež. Ľudia do vyhľadávania v súvislosti s filmom Okja hľadali odpovede na naozaj zábavné otázky. Jednou z nich je, či vás film Okja rozplače. Ľudí tiež zaujíma či je Okja dievča alebo chlapec a koľko má rokov. No a niektorí majú asi veľmi radi spoilery, pretože nechýba hlavná otázka – či Okja vo filme naozaj zomrie. V prípade, že vás zaujímajú odpovede na tieto otázky môžete si ich vygoogliť tiež. V prípade tej poslednej vám však odporúčame nechať sa prekvapiť. 

V prípade, že vás námet filmu zaujal určite vám ho odporúčame pozrieť. Film nájdete na streamovacej platforme Netflix.

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button