PikoškyCestovanie

Najvyšší hotel sveta otvorili nedávno v Šanghaji

Šanghaj sa okrem zaujímavých atrakcií môže pochváliť aj zaujímavým prvenstvom. Práve v jeho uliciach je totiž od 19. júna 2021 otvorený najvyšší hotel sveta s názvom J Hotel Shanghai. Noc v ňom si však nebude môcť dovoliť hocikto.

Základné informácie

Ak ste si mysleli, že v Šanghaji vystavali nový hotel, mýlili ste sa. Čína prišla na to ako môže prekonať svetový rekord bez toho, aby musela na stavbu hotela vynakladať milióny. Izby najvyššieho hotela na svete sú totiž umiestnené v najvyšších podlažiach Šanghajskej veže, ktorá je svojimi 632 metrami zároveň najvyššou vežou Číny. Hotel vlastní spoločnosť Jin Jiang International, ktorá je jednou z najväčších čínskych štátnych hotelových a turistických spoločností. 

V hotely sa nachádza 165 izieb, z toho 34 apartmánov. Hostia majú k dispozícií nepretržite službu osobného komorníka, krytý bazén, luxusné kúpeľne s vaňami v tvare lupeňov magnólie alebo napríklad značkové toaletné potreby Hermes, či kompletné čínske čajové súpravy. V hoteli sa tiež nachádza sedem rôznych miest na jedenie vrátane kantónskej reštaurácie, ktorá nesie názov Heavenly Jin. Okrem kantónskej kuchyne sa v iných reštauráciách v hoteli ponúkajú aj tradičné japonské alebo talianske jedlá. Nechýba tu ani priestor na vychutnanie si popoludňajšieho čaju

Najluxusnejším a zároveň najdrahším apartmánom je Šanghajský apartmán, ktorého rozloha je 380 metrov štvorcových. Okrem spálne sa v ňom nachádza aj salónik, pracovňa, kuchyňa, miestnosť na obliekanie alebo priestor na fyzioterapiu. Cena tohto konkrétneho apartmánu nie je známa, ale ceny iných izieb áno. Noc v najlacnejšej obyčajnej izbe stojí približne 500 dolárov a v apartmáne okolo 10 000 dolárov. Vďaka vysokým cenám si luxus hotela užijú len tí najbohatší. 

Je hotel naozaj najvyšší? 

Bitku o najvyšší hotel na svete zvádza niekoľko spoločností dlhé roky, ktoré sa predbiehajú v dostavaní nových poschodí alebo vystavaní úplne nových budov, ktorými by predbehli svojich konkurentov. Posledným najvyšším hotelom, ktorý je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov je hotel Gevora, ktorého výška je 356 metrov a nachádza sa v Dubaji. Aktuálne sa v hoteli pracuje na dokončení jej veže Sky Tower s ktorou bude mať hotel výšku 360,4 metra a 1 042 izieb. Pre hostí má byť pridaná sklenená strešná výhliadková plošina, s ktorou krásne uvidia na celý Dubaj. 

Aký je teda rozdiel medzi dubajským hotelom Gevora a šanghajským J Hotelom? Aj napriek tomu, že Šanghajská veža je vyššia ako hotel Gevora, izby sa v nej nachádzajú len na najvyšších poschodiach a celá veža nie je hotelom. Doteraz boli za najvyšší hotel uznané vždy len stavby, ktorých celý účel slúžil ako hotel. Či sa teda podarí šanghajskému hotelu získať prestížne oficiálne ocenenie Guinessovej knihy rekordov je veľmi otázne. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button