Pikošky

Nádherné ženy vás na dovolenke v exotike môžu nemilo prekvapiť. Kto sú ladyboys?

Dovolenka nielen v Thajsku, ale aj iných ázijských krajinách sa môže zmeniť na poriadne prekvapenie po zistení, že nádherná žena, ktorú ste spoznali je vlastne mužom. Nejde vždy o prostitútky, ale o ľudí, ktorí sa rozhodli žiť svoj život inak. Aký je ich príbeh a prečo sú pre turistov takým veľkým lákadlom?

Kto sú ladyboys? 

Úplne na začiatok by bolo vhodné spomenúť, že výraz ladyboys je len akýmsi neoficiálnym preloženým názvom, ktorý prekladá thajské označenie kathoeys. Ten je ekvivalentom pre transrodové ženy alebo zženštilých homosexuálov. Výraz ladyboys vznikol počas vietnamskej vojny, keď si americkí vojaci krátili svoj čas na plážach v Thajsku a spoznali kathoeys. Názov bol príliš ťažko vysloviteľný a tak si vymysleli vlastný. Výraz ladyboy sa v Ázii normálne používa. Treba si tiež uvedomiť, že kým v Thajsku sú s oslovením ladyboy ľudia v poriadku, v západných krajinách býva toto označenie brané ako hanlivé. Môže za to najmä spájanie názvu ladyboy s pornografiou. 

Často majú muži problém rozoznať ženy od Ladyboys (zdroj obrázku: canva.com)
Často majú muži problém rozoznať ženy od Ladyboys (zdroj obrázku: canva.com)

V skratke teda ide o mužov, ktorí dokonale vyzerajú ako ženy, ale napriek ich ženskej vizáži majú stále mužské pohlavné orgány. Ladyboys sú teda biologickí muži, ktorí však vzhľadovo najmä vďaka plastickým operáciám pripomínajú ženy. Plastické operácie sa najmä v Thajsku tešia veľkej obľube a často sú jasnou voľbou k premene na ženu. Operácie sú tam omnoho lacnejšie a dostupnejšie ako u nás a tak ich najmä muži veľmi radi využívajú. Aj napriek tomu, že ide o mužov ich rodová identita nemusí byť rovnaká ako sexuálna orientácia. Ladyboys teda môžu byť rôzne sexuálne orientovaný na základe toho, kto ich priťahuje, či už ide o homosexuálov, bisexuálov alebo akékoľvek ďalšie orientácie. 

V ktorých krajinách ich môžete nájsť? 

Domovom ladyboys je Ázia a špeciálne Thajsko. Tu sa nachádza najviac spoločníčok ladyboys. Je tomu tak najmä vďaka rozšírenému cestovnému ruchu a najmä thajskej kultúre, ktorá robí ľudí otvorenejšími a tolerantnejšími. Thajské ladyboys sú veľmi otvorené a pri svojej životnej voľbe nie sú tak veľmi obmedzené predsudkami. Ak má niekto v rodine ladyboy neznamená to hanbu. Aj napriek tomu, že v niektorých prípadoch dochádza k diskriminácií alebo k rozdielom, stále je viac takých prípadov, ktorí toto rozhodnutie neodsudzujú. Napomáha tomu aj náboženstvo budhizmus, ktoré hlása toleranciu a akceptáciu k ľuďom bez rozdielov. 

Návšteva v Thajsku môže vyzerať aj takto: 

Aj Filipíny sú veľmi známe čo sa týka ladyboys. Tí sa vyskytujú vo všetkých vrstvách spoločnosti a sú tiež prístupné v médiách a na verejnej scéne. Na Filipínach sú miestnymi označované aj ako bakla alebo bayot. Filipínske ladyboys majú veľký úspech najmä na zoznamkách, pretože majú dobrý prístup k technológiám a angličtinu ovládajú na veľmi dobrej úrovni. 

Vo zvyšku Ázie môžete ladyboys nájsť napríklad v Japonsku, kde sú označované ako Newhalf. V Indonézií sú známe ako Warias a v Indii ako Hijars. 

Kde hľadať ladyboys? 

Ak už navštívite niektorú z vymenovaných krajin a budete chcieť spoznať ladyboy môžete tak urobiť viacerými spôsobmi. Najčastejším spôsobom je návšteva gay barov, ladyboy barov alebo kabaretných šou ladyboy. Existujú tiež súťaže miss Ladyboy alebo červené uličky, v ktorých presne nájdete čo hľadáte. Poslednou z možností je pri dovolenke vyskúšanie zoznamky. Existuje ich samozrejme viac, ale medzi populárne patrí napríklad myladyboydate.com. Môžete si tak dohodnúť stretnutie a sami uvidíte, aká chémia bude medzi vami. 

Daša Uherková

Študovala som management a marketing na UTB v Zlíne. Rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Vďaka tomu viem nájsť správne slová a priblížiť tak zaujímavé témy čitateľom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button